Προς το περιεχόμενο

Ενημέρωση για τα Windows 10 προκαλεί προβλήματα «κρύβοντας» το προφίλ χρήστη


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, czarjuly είπε

Ευτυχως που υπαρχουμε και μεις οι λιγοι γραφικοι που δεν θελουμε τα 10αρια ουτε με σφαιρες

Ναι αλλά windows 7 και σύνδεση στο internet είναι τρελό ρίσκο.

Προχθές έγινε ενα update παλι και σε ενα laptop με intel καρτα black screen μετα το boot. Νόμιζα ότι είχε την πρωτιά η amd στα updates των windows αλλά φαίνεται τους παίρνει όλους η μπάλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μεγαλυτερη μ@λ@κια που εχει κανει ποτε η microsoft ειναι οι μηνιαιες αναβαθμισεις.

Ποτε δεν ειχαν bugs τα windows οσο εβγαζαν μια εκδοση καθε 2,3,5 χρονια.

Τουλαχιστον εγω δεν θυμαμαι κατι.

Τωρα καθε φορα που εχει update ειναι ρουλετα.

Εννοειται βεβαια οτι εξακολουθει να ειναι καλυτερο για τον χρηστη το os της microsoft απο linux και macOS αλλα αυτο που καναν ηταν μεγιστο fail.

Τελος του 19 χαλασανε το search bar του explorer τα ατομα,το search bar!Και κυκλοφορησαν το update σα να ειναι απλα Τριτη!Ακομα κουτσουρεμενο ειναι!

39 minutes ago, Soldier66 said:

Τέλος οι μετατροπές στα windows με ενεργοποιημένα updates...

οχι βεβαια.Tα πειραγματα στη registry δεν χανονται με τα updates.Αν επαιζε αυτο θα εβαζα windows xp..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Στο δικό μας σύστημα πάντως, δεν διαπιστώθηκε πρόβλημα με τις δύο ενημερώσεις.

Αυτό. Δεν πρέπει να επηρεάζει όλα τα συστήματα. Το KB4532693 το έχω κι εγώ αλλά δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, azuli είπε

H μεγαλυτερη μ@λ@κια που εχει κανει ποτε η microsoft ειναι οι μηνιαιες αναβαθμισεις.

Ποτε δεν ειχαν bugs τα windows οσο εβγαζαν μια εκδοση καθε 2,3,5 χρονια.

Τουλαχιστον εγω δεν θυμαμαι κατι.

Τωρα καθε φορα που εχει update ειναι ρουλετα.

Εννοειται βεβαια οτι εξακολουθει να ειναι καλυτερο για τον χρηστη το os της microsoft απο linux και macOS αλλα αυτο που καναν ηταν μεγιστο fail.

Τελος του 19 χαλασανε το search bar του explorer τα ατομα,το search bar!Και κυκλοφορησαν το update σα να ειναι απλα Τριτη!Ακομα κουτσουρεμενο ειναι!

οχι βεβαια.Tα πειραγματα στη registry δεν χανονται με τα updates.Αν επαιζε αυτο θα εβαζα windows xp..

"Εννοειται βεβαια οτι εξακολουθει να ειναι καλυτερο για τον χρηστη το os της microsoft απο linux"..

Πώς εννοείται; Ποιος το εννοεί; "Βέβαια" κιόλας; "Εξακολουθεί να είναι".. Πώς ορίζονται όλα αυτά; Οι γενικεύσεις ποτέ δεν ορίζονταν ως επιχείρημα. 

Τόσες βεβαιότητες σε μία πρόταση ούτε ο Satya Nadella δε βάζει πια για τα Windows.

  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει και αλλα προβληματα στα τελευταια update. επειδη εμενα μου εβγαλε προβλημα το δίκτυο (άλλοι δεν εχουν καν προσβαση στις καρτες δικτύου πλέον) το έψαξα και εχει γινει ενας χαμος με προβληματα. bsod, αδυναμια εκκινησης κτλ. Τα update ομως δεν βγαινουν ολα, για όλους. Σε μενα οπως και σε άλλους βγαζει error. Αντιλειτουργικο συστημα πρεπει να το ονομάσει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moυ εκανε αναβαθμιση και ειναι να φανταστεις ακομα στην 1903 και ολα μια χαρα τον ελκεισα και την αλλη ημερα δεν ανοιγει βγαζει εκεινο το ηλιθιο προσωπακι οτι δεν μπορει να μπει και βγηκε καποιο προβλημα και με καμια 2-4 απανεκκηνισεις μετα μπενει !!Προσπαθησα να το φτιαξω εκανε μια μιση ωρα Restorre για να μου πει οτι δεν λυθηκε το προβλημα !! Ε τι να πω ?? Γαμω το #@#@#@@#2 αμα εσυ Microsoft που με γαμησες τα Windows Δεν μπορεις να μου το φτιαξεις Online τοτε ποιος θα το κανει ?? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας το κρύβει για ασφάλεια από κλοπή και εσείς φωνάζετε κιόλας. Βρε άντε από δω. Είχατε και στο χωριό σας personal folder; :P

 

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκαν οι γνωστοί άγνωστοι να μας πας για το λινουξ. Μια φορά να γυρίσω σπίτι και να μην έχουν σκάσει τα καημένα τα λινουξακια. Χθες ας πούμε σκάσανε τα Manjaro, πριν ένα μήνα τα Arch και πάει λέγοντας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, andreasz68 said:

"Εννοειται βεβαια οτι εξακολουθει να ειναι καλυτερο για τον χρηστη το os της microsoft απο linux"..

Πώς εννοείται; Ποιος το εννοεί; "Βέβαια" κιόλας; "Εξακολουθεί να είναι".. Πώς ορίζονται όλα αυτά; Οι γενικεύσεις ποτέ δεν ορίζονταν ως επιχείρημα. 

Τόσες βεβαιότητες σε μία πρόταση ούτε ο Satya Nadella δε βάζει πια για τα Windows.

ειμαι σιγουρος οτι την εχεις κανει αυτη τη συζητηση χιλιαδες φορες!Οποτε κανε ενα ρεζουμε των απαντησεων που σου εχουν δωσει οι αλλοι και πες οτι απαντησα εγω!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμασμένη μέθοδο απενεργοποίησης των update υπάρχει; Κάθε φορά με το update μου χαλάει το bootloader, κανένας σεβασμός στα άλλα λειτουργικά και τις επιλογές  του χρήστη.

Επεξ/σία από Athoz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Μόλις τώρα, Athoz είπε

Δοκιμασμένη μέθοδο απενεργοποίησης των update υπάρχει; Κάθε φορά με το update μου χαλάει το bootloader, κανένας σεβασμός στα άλλα λειτουργικά και τις απαιτήσεις του χρήστη.

windows 7 χωρίς ενημερώσεις και καθάρισες.

Επεξ/σία από Grimson
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...