Προς το περιεχόμενο

Καρναβάλι Πάτρας 2020


tazos87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πάνε να το ζητήσουν απο τους κινεζους !

Επίσης λένε οτι δεν παίρνουν χαμπάρι, θα το κάνουν το καρναβάλι τα καρναβάλια !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, OneWaySystem είπε

Να πάνε να το ζητήσουν απο τους κινεζους !

Επίσης λένε οτι δεν παίρνουν χαμπάρι, θα το κάνουν το καρναβάλι τα καρναβάλια !!!

Σιγα μην σταματησουν αυτοι...

Εχουν γεμισει ποτα μπομπες τα μαγαζια .... και περιμενουν τα θυματα τους.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5 λεπτά πριν, yannis27gr είπε

Ζητάνε αποζημίωση από το κράτος για απώλεια εσόδων. Ομορφιές.

Δεν έχω πάει ποτέ στο καρναβάλι της Πάτρας. Δεν ξέρω την ποιότητα του κλπ κλπ. Όμως έχουν σίγουρα υπάρξει προετοιμασίες... επιχειρήσεις, οικογένειες κλπ ετοιμάζονται για μήνες για αυτό και ζουν απ'αυτή τη στιγμή. Εννοείτε πως το κράτος θα πρέπει να τους βοηθήσει.

 

Τώρα αν έκανε καλά το κράτος που το ματαίωσε προσωπικά δεν είμαι τόσο σίγουρος. Νομίζω πως ήταν η ευκολότερη, safe πολιτικά απόφαση. Αν πραγματικά έπρεπε (ζυγιάζοντας θετικά και αρνητικά της κίνησης συνδυάζοντας τα με το γεγονός πως έχουμε 3 κρούσματα κλπ) μόνο ειδικοί μπορούν να το κρίνουν. Θα μπορούσαν π.χ. να εφαρμόσουν "μόνο" κάποια σοβαρά περιοριστικά μέτρα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
19 minutes ago, yannis27gr said:

Ζητάνε αποζημίωση από το κράτος για απώλεια εσόδων. Ομορφιές.

Έχει αναφερθεί επιθυμητό ποσό? Βάλτο σε spoiler μην φτύσουμε ότι μπορεί να πίνουμε πάνω σε οθόνες. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται χαμος καθε χρονο, οπως πολυ σωστα αναφερθηκε αυτο το πουσουκου περιμενουν πως κα πως. Την τελευταια φορα που ειμουν εκει (2016),  θυμαμαι στην πλατεια Γεωργιου ενα σουβλατζικο ειχε ψησταριες εξω στον δρομο και μου ειπε ο υπαλληλος ξεκιναμε να ψηνουμε σουβλακια Παρασκευη και δουλευουμε 24ωρο μεχρι Δευτερα ξημερωματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

Εννοείτε πως το κράτος θα πρέπει να τους βοηθήσει.

Τι λες ρε μεγάλε. 

Τι το πέρασες το κράτος. Ασφαλιστική εταιρεία; Γι αυτό το σκοπό υπάρχουν ασφαλιστικά πακέτα. Ο επαγγελματίας αναλαμβάνει το ρίσκο του επιχειρείν και αν είναι μεγάλο κάνει ασφάλεια

Όλοι μάγκες με τα λεφτά των άλλων γίνατε.

-

edit:

Το κράτος ΑΠΟΖΗΜΕΙΩΝΕΙ (δεν εξασφαλίζει) κάποιον αν η οικονομική ζημιά που μπορεί να προκλήθηκε σε μια εταιρεία είναι από δική του μ@λ@κία ή αμέλεια. Εδώ δε μιλάμε για τέτοια περίπτωση.

 

Επεξ/σία από DrLo
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, DrLo said:

Το κράτος ΑΠΟΖΗΜΕΙΩΝΕΙ (δεν εξασφαλίζει) κάποιον αν η οικονομική ζημιά που μπορεί να προκλήθηκε σε μια εταιρεία είναι από δική του μ@λ@κία ή αμέλεια. Εδώ δε μιλάμε για τέτοια περίπτωση.

Τους αγρότες γιατί τους αποζημιώνει αν καούν τα λεμόνια από τα χιόνια; Φταίει η κυβέρνηση για τον καιρό; 

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Έχει αναφερθεί επιθυμητό ποσό? Βάλτο σε spoiler μην φτύσουμε ότι μπορεί να πίνουμε πάνω σε οθόνες. 😛

Προφανως καποιο ποσοστο των περσινων αποδειξεων!😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό το σκεπτικό η Κυβέρνηση πρέπει να κλείσει και όλα τα νυχτερινά κέντρα της Αθήνας τα οποία είναι πιο επικίνδυνα από το καρναβάλι.Μαζεύουν χιλιάδες κόσμο σε τελείως κλειστούς χώρους ενώ τα καρναβάλια είναι λιγότερο επικίνδυνα γιατί οι εκδηλώσεις γίνονται σε ανοιχτούς χώρους.

Θεωρώ το μέτρο πρόχειρο και του ποδαριού.Υπόψιν ποτέ δεν έχω πάει στο καρναβάλι της Πάτρας ούτε είχα πρεμούρα για να πάω.Δυστυχώς οι Κυβερνώντες μου φαίνεται ότι έχασαν τη μπάλα στα νησιά και κάνουν σπασμωδικές κινήσεις στη στεριά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

11 λεπτά πριν, Malthador είπε

Τους αγρότες γιατί τους αποζημιώνει αν καούν τα λεμόνια από τα χιόνια; Φταίει η κυβέρνηση για τον καιρό; 

Εγώ θα το πήγαινα ένα βήμα παραπέρα και θα έλεγα πως οι αγρότες ξέρουν πως υπάρχει αυτό το ρίσκο! (Όχι πως διαφωνώ με τις αποζημιώσεις που τους δίνονται) Το ρίσκο του να κλείσει η κυβέρνηση το καρναβάλι δεν θα μπορούσε να το προβλέψει κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη η ζημιά πάντως. Έχουν βάλει τα κλάματα αρκετός κόσμος. Μιλαμε για προμήθειες οι οποίες θα πεταχτούν ειδικά σε τρόφιμα μικρής διαρκείας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, agamoi-thytai είπε

Μεγάλη η ζημιά πάντως. Έχουν βάλει τα κλάματα αρκετός κόσμος. Μιλαμε για προμήθειες οι οποίες θα πεταχτούν ειδικά σε τρόφιμα μικρής διαρκείας.

μη φοβασε, θα τα κρατησουν για ιουνιο

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, adi32 είπε

Καλο ειναι να ματαιωθει για παντα αυτη η γελοιοτητα

Ναι αλλά όχι δύο μέρες πριν.Τι φταίει ο κόσμος που ξόδεψε χιλιάδες για προμήθειες.Ποιος θα του τα δώσει;;;;;;

Δεν έχω πρόβλημα να το καταργήσουν και αυτό και τις φωτοβολίδες της Χίου και τις φυσούνες της Καλαμάτας που σκοτώνεται κόσμος αλλά να γίνει 2-3-5 μήνες πριν.Έτσι είναι το σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...