Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 11 Pro εκπέμπει διπλάσια ακτινοβολία από το επιτρεπόμενο όριο;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

8 ώρες πριν, NamelessDead είπε

Ναι αλλά εχει καλύτερο CPU και η Samsung δεν δiνει updates

Αν αντι για nameless εβαζες brainless στο Dead θα ηταν πιο αντιπροσωπευτικο.

Θα προτιμουσα να ειχε συμπεριλαβει πολλες συσκευες στην ερευνα της η συγκεκριμενη εταιρια, ωστε να εχουμε μεγαλυτερο δειγμα.

Επισης, το γεγονος οτι η συσκευη αγοραστηκε και διατεθηκε απο εταιρια που φτιαχνει θηκες κατα της ακτινοβολιας, με βαζει σε σκεψεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, tommy^ said:

Επισης, το γεγονος οτι η συσκευη αγοραστηκε και διατεθηκε απο εταιρια που φτιαχνει θηκες κατα της ακτινοβολιας, με βαζει σε σκεψεις.

Η εταιρεία αυτή είναι πανέξυπνη, σε αντίθεση με το κοινό στο οποίο απευθύνεται! Είναι το ίδιο κοινό που πιστεύει πως ένα αυτοκόλλητο μειώνει την ακτινοβολία του κινητού, ένα δαχτυλίδι στο λάστιχο τροφοδοσίας του αυτοκινήτου μειώνει την κατανάλωση καυσίμου, μια συσκευή στην  μπρίζα του τοίχου μειώνει την κατανάλωση ρεύματος... και άλλα τέτοια χαριτωμένα που έχουν σαν target group την ημιμάθεια...

:) 

  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν θες να κάνεις όνομα πας να "γρατσουνισεις" τον μπροσταρη .

Θα φταιει η αππλε τώρα να τους γονατίσει στις σφαλιάρες...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, xaxa7 είπε

Και 5 χρονια ζωής να αφερει   φέρει πάλι αυτό θα πάρουμε 

Υπάρχει η φήμη πως η κάθε αγορά συσκευής iPhone, αφαιρεί 5 χρόνια ζωής;Η μήπως προσθέτει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος iPhone 11 Pro Max και κάθε φορά που είμαι σε κατσάβραχα ή αποκομμένος από όλο τον υπόλοιπο κόσμο ένα πράγμα σκέφτομαι:

Πωπω μια σηματάρα, έλα Γιώργη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ξεπεράσουμε λίγο τις χαζομάρες τύπου «το δικό μου την έχει πιο μεγάλη» (την ακτινοβολία, ντε), έχει νόημα να ασχολούμαστε με αυτές τις μετρήσεις, όπως επίσης, ανεξαρτήτως του αν αγαπάμε ή ακόμα και αν είμαστε σκλάβοι μιας εταιρείας, το να απαιτούμε ειλικρινείς και πιστοποιημένες χωρίς κόλπα μετρήσεις.

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο σοβαρό ινστιτούτο/πανεπιστήμιο, που να έχει κάνει αντικειμενικές μετρήσεις, για να ξέρουμε και σε τί ακτινοβολία εκτιθέμεθα με την χρήση του κινητού μας;

 

ΥΓ. Πέραν του ότι το αιφόνι μου γενικά έχει θέμα με την ποιότητα κλήσης (και τα προηγούμενα και αυτό που έχω τώρα), σε σημείο που αν είχα πραγματικά ανάγκη να μιλάω συχνά στο τηλέφωνο θα με εκνεύριζε αφάνταστα, είναι γεγονός ότι την μια φορά τον μήνα που μπορεί να μιλήσω πάνω από 30" και κρατήσω μια συζήτηση, νιώθεις το «βράσιμο» στο κεφάλι. Θερμότητα είναι, απ' ότι καταλαβαίνω, αλλά την νιώθεις σε ενοχλητικό βαθμό.

Επεξ/σία από dolph
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Vita Kappa είπε

Πως γίνεται τόσα χρόνια αυτά τα κινητά να είναι πάντα με την υψηλότερη ακτινοβολία?

Δεν επιθυμούν να διορθώσουν αυτόν τον τομέα, τη στιγμή που έχει αναφερθεί πολλές φορές με αρνητικό πρόσημο? Δε μπορούν να το μειώσουν το πρόβλημα? 

Της σάμσουνγκ τα κινητά είναι το άλλο άκρο, από τις χαμηλότερες ακτινοβολίες.

Πως φαίνεται ότι δεν διάβασες το θέμα...

1 ώρα πριν, varatasis είπε

Καλημερα σας,

Θα ήθελα σας ρωτήσω, τα ασύρματα ακουστικά έχουν κάποια αρνητική επίδραση?

Φυσικά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Grimson είπε

τα ίδια έλεγαν για τη VW και τα καυσαέρια.

Κάτω από τα επιτρεπτά όρια έβγαζαν και εκείνα

Με την διαφορά ότι τα καυσαέρια όντως κάνουν ζημιά στο περιβάλλον και εμάς.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά η αίσθηση που σου αφήνει το τηλέφωνο όταν το αφήνεις δίπλα από το φραπόγαλο στην καφετερία (την α μπε σε συνήθως) και γυρνάνε όλοι και σε κοιτάνε, νομίζω αξίζει το τρίτο πόδι (για άλλους τέταρτο) που θα βγάλεις. 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Πέρα από την πλάκα, θα πρέπει να γίνουν περισσότεροι έλεγχοι, σε περισσότερες συσκευές και να είναι λιιιιγο πιο ανεξάρτητες. 

 

Δεν ξέρω τι γίνεται στο Μπουρνάζι και μεταξύ εφήβων πάντως για τους υπόλοιπους χ$σ'#^κε η φοράδα στ' αλώνι τι κινητό αφήνεις πάνω στο τραπέζι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...