Προς το περιεχόμενο

Skyrim V or Dark souls remastered for Nintendo Switch


Owen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους .

Ειμαι κάτοχος του Nintendo Switch εδώ και ένα χρόνο σχεδόν και θα ήθελα μετά το Zelda botw να αγοράσω άλλο ένα βαρβάτο (action) rpg game για τις δύσκολες ώρες στο switch.
Μετα από αρκετή σκέψη και ψάξιμο κατέληξα στο Skyrim v & το dark souls remastered. Θα ήθελα τη γνώμη σας για ποιο από τα δυο να επιλέξω . 
Υ.Γ 1: Το dark souls το έχω και στο ps4 . Μου αρέσει πάρα πολύ η ατμόσφαιρα του παιχνιδιού με τα κάστρα κτλ, το σύστημα μάχης και οι online μηχανισμοί του και άλλα πολλά που τα ξέρουν όλοι όσοι έχουν ασχοληθεί με αυτά τα παιχνίδια . Από την αλλη σκεφτόμουν μιας και δεν θα έχει πολύ κόσμο για το online  κομμάτι του να στραφώ στο Skyrim v το οποίο είναι καθαρά single player εμπειρία χωρίς coop χωρίς τίποτα (δεν ξέρω αν υπάρχουν npc στο game μέσα που έχουν ενεργό ρόλο ) .

 

Υ.Γ 2: Το Witcher επειδή πολύ θα το αναφέρετε το έχω στο ps4 και δεν το έχω αγγίξει καθόλου . 
 

Ευχαριστω . Περιμένω τις απαντήσεις σας . Αν έχετε και κάτι άλλο στα υπόψιν που μπορεί να μου διαφεύγει καλοδεχούμενα όλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα έχω και τα δύο και να σου πω μια χαρά έτρεχαν στο switch αν και νομίζω ότι το dark souls τρέχει πολύ καλύτερα από τι το skyrim

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που έχεις ήδη το Dark Souls και ψάχνεις μια εμπειρία πιο κοντά στο Botw τότε νομίζω ότι το Skyrim είναι μονόδρομος. Είναι open world σε αντίθεση με το Dark Souls που είναι πιο γραμμικό. Υπάρχουν αρκετοί npcs στο Skyrim που μπορείς να πάρεις σαν companions και να σε συντροφέψουν στις περιπέτειές σου(μέχρι και να παντρευτείς μπορείς:P).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Owen είπε

Καλησπέρα σε όλους .

Ειμαι κάτοχος του Nintendo Switch εδώ και ένα χρόνο σχεδόν και θα ήθελα μετά το Zelda botw να αγοράσω άλλο ένα βαρβάτο (action) rpg game για τις δύσκολες ώρες στο switch.
Μετα από αρκετή σκέψη και ψάξιμο κατέληξα στο Skyrim v & το dark souls remastered. Θα ήθελα τη γνώμη σας για ποιο από τα δυο να επιλέξω . 
Υ.Γ 1: Το dark souls το έχω και στο ps4 . Μου αρέσει πάρα πολύ η ατμόσφαιρα του παιχνιδιού με τα κάστρα κτλ, το σύστημα μάχης και οι online μηχανισμοί του και άλλα πολλά που τα ξέρουν όλοι όσοι έχουν ασχοληθεί με αυτά τα παιχνίδια . Από την αλλη σκεφτόμουν μιας και δεν θα έχει πολύ κόσμο για το online  κομμάτι του να στραφώ στο Skyrim v το οποίο είναι καθαρά single player εμπειρία χωρίς coop χωρίς τίποτα (δεν ξέρω αν υπάρχουν npc στο game μέσα που έχουν ενεργό ρόλο ) .

Υ.Γ 2: Το Witcher επειδή πολύ θα το αναφέρετε το έχω στο ps4 και δεν το έχω αγγίξει καθόλου . 
 

Ευχαριστω . Περιμένω τις απαντήσεις σας . Αν έχετε και κάτι άλλο στα υπόψιν που μπορεί να μου διαφεύγει καλοδεχούμενα όλα 

Αφου εχεις ps4  που παιζει ηδη το Dark SOuls,για ποιο λογο δεν εχεις αγορασει το Skyrim σε αυτο σε αυτο που παιζει στα 21ευρω https://www.skroutz.gr/s/9273288/The-Elder-Scrolls-V-Skyrim-Special-Edition-PS4.html και κοιτας να το παρεις στο Switch που κοστιζει πανω απο τα διπλασια χρηματα https://www.skroutz.gr/s/10823029/The-Elder-Scrolls-V-Skyrim-Switch.html?from=catspan&keyphrase=skyrim&o=skyrim+switch

Ουτε αναφερεις πουθενα αν σε ενδιαφερει να τα παιξεις περισσοτερο τα παιχνιδια σε mobile.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αφου εχεις ps4  που παιζει ηδη το Dark SOuls,για ποιο λογο δεν εχεις αγορασει το Skyrim σε αυτο σε αυτο που παιζει στα 21ευρω https://www.skroutz.gr/s/9273288/The-Elder-Scrolls-V-Skyrim-Special-Edition-PS4.html και κοιτας να το παρεις στο Switch που κοστιζει πανω απο τα διπλασια χρηματα https://www.skroutz.gr/s/10823029/The-Elder-Scrolls-V-Skyrim-Switch.html?from=catspan&keyphrase=skyrim&o=skyrim+switch

Ουτε αναφερεις πουθενα αν σε ενδιαφερει να τα παιξεις περισσοτερο τα παιχνιδια σε mobile.

Θελω να παρω ενα rpg που να μπορω να το παιξω περα απο τους 4 τοιχους του σαλονιου.Για αυτο το λογο αγορασα το Switch και το zelda:botw για να μπορω να παιζω εκτος σπιτιου πχ οταν ταξιδευω ή ειμαι στο χωριό.Τώρα που τελείωσα με το zelda θελω να βρω το επομενο rpg game που θα με κρατησει για τις δυσκολες/περιεργες ωρες εκτος σαλονιου/σπιτιου οπως ανεφερα και στο αρχικο μου post.

Αυτη τη στιγμη εχει προσφορα  το nintendo eshop στα 30 ευρω το skyrim v και στα 24 το dark souls

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...