Προς το περιεχόμενο

Ατυχημα και λαθος στοιχεια σε ασφαλιστικη με φιλικη δηλωση


Grgch123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα ,ελπιζω να γραφω στο σωστο topic.Ειμαι νεος οδηγος με ασφαλισμενο οχημα στο ονομα  του πατερα μου για το λογο οτι περιμενω 4 μηνες για το διπλωμα...το θεμα ειναι οτι τρακαρα ελαφρως τον προφυλακτυρα του αλλου στο πισω μερος κ ειπαμε να κανουμε φιλικες δηλωσεις κ ολα οκ..απλα αυτος ενω του ειχα πει εβαλε το ονομα μου και οχι τ πατερα μου...πηρε στην ασφαλιστικη κ του ειπαν οτι η αιτηση κλειδωσε και δεν αλλαζει στοιχεια...ξερει κανεις τι γινεται σε αυτη την περιπτωση??

Ο ασφαλιστης μ ειπε οτι θα ισχυριστουμε οτι οδηγουσε ο πατερας μ αλλα μπορει και να μην μας καλυψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Grgch123 είπε

Καλησπερα ,ελπιζω να γραφω στο σωστο topic.Ειμαι νεος οδηγος με ασφαλισμενο οχημα στο ονομα  του πατερα μου για το λογο οτι περιμενω 4 μηνες για το διπλωμα...το θεμα ειναι οτι τρακαρα ελαφρως τον προφυλακτυρα του αλλου στο πισω μερος κ ειπαμε να κανουμε φιλικες δηλωσεις κ ολα οκ..απλα αυτος ενω του ειχα πει εβαλε το ονομα μου και οχι τ πατερα μου...πηρε στην ασφαλιστικη κ του ειπαν οτι η αιτηση κλειδωσε και δεν αλλαζει στοιχεια...ξερει κανεις τι γινεται σε αυτη την περιπτωση??

Ο ασφαλιστης μ ειπε οτι θα ισχυριστουμε οτι οδηγουσε ο πατερας μ αλλα μπορει και να μην μας καλυψει...

Οταν έλεγα εγώ μην οδηγείτε χωρίς να έχετε το δίπλωμα στα χέρια σας......Αυτός καλά έκανε,γιατί που ξέρει που είναι ο πατέρας σου εκείνη την στιγμή;Ενω εσύ είσαι εκεί και είσαι και ο υπαίτιος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικιο εχεις τι να πω ...το θεμα ειναι οτι αυτος δεν με ειδε το οχημα ηταν σταθμευμενο και του αφησα σημειωμα να με καλεσει για την ασφαλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον δεν έχεις ακόμα το δίπλωμα στα χέρια σου και δεύτερον σε έχει δηλωμένο σαν 2ο οδηγό ο πατέρας σου στην ασφάλεια του;;;

Αν όχι τότε πάρε τον τηλέφωνο εχθές και παρακάλεσε τον να ανακαλέσει την δήλωση και ότι θα πληρώσεις εσύ όλη τη ζημιά άμεσα και να μην μπλέξετε με ασφάλειες και θα έχει καθυστέρηση να πάρει τα λεφτά κλπ κλπ κλπ.
Διαφορετικά η ασφάλεια του πατέρα σου ίσως τον αποζημιώσει αλλά μετά θα κυνηγήσει εσένα πολύ άσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν εχω το διπλωμα ακομη....εχω περασει τις εξετασεις ..οχι δεν με εχει ως οδηγο γτ θελουν διπλωμα .τον πηρα τηλεφωνο στην αρχη για να αλλαξει το ονομα τ οδηγου αλλα του ειπαν απο την ασφαλιστικη οτι η αιτηση εχει κλειδωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cacofonix-3 είπε

Να κάνεις συμπληρωματική δήλωση.

Φυσικά και δεν θα δηλώσεις ψευδώς ότι οδηγούσε ο πατέρας σου.

Τι εννοεις να κανω συμπληρωματικη δηλωση?αν μπορεις διαφωτισε με

29 λεπτά πριν, dpolal είπε

Πρώτον δεν έχεις ακόμα το δίπλωμα στα χέρια σου και δεύτερον σε έχει δηλωμένο σαν 2ο οδηγό ο πατέρας σου στην ασφάλεια του;;;

Αν όχι τότε πάρε τον τηλέφωνο εχθές και παρακάλεσε τον να ανακαλέσει την δήλωση και ότι θα πληρώσεις εσύ όλη τη ζημιά άμεσα και να μην μπλέξετε με ασφάλειες και θα έχει καθυστέρηση να πάρει τα λεφτά κλπ κλπ κλπ.
Διαφορετικά η ασφάλεια του πατέρα σου ίσως τον αποζημιώσει αλλά μετά θα κυνηγήσει εσένα πολύ άσχημα.

Ναι δεν εχω το διπλωμα ακομη....εχω περασει τις εξετασεις ..οχι δεν με εχει ως οδηγο γτ θελουν διπλωμα .τον πηρα τηλεφωνο στην αρχη για να αλλαξει το ονομα τ οδηγου αλλα του ειπαν απο την ασφαλιστικη οτι η αιτηση εχει κλειδωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Grgch123 είπε

Ναι δεν εχω το διπλωμα ακομη....εχω περασει τις εξετασεις ..οχι δεν με εχει ως οδηγο γτ θελουν διπλωμα .τον πηρα τηλεφωνο στην αρχη για να αλλαξει το ονομα τ οδηγου αλλα του ειπαν απο την ασφαλιστικη οτι η αιτηση εχει κλειδωσει

Μπορεί να ανακαλέσει την δήλωση, γίνεται.
Θα μπλέξετε άσχημα χωρίς δίπλωμα και αδήλωτος οδηγός πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dpolal είπε

Μπορεί να ανακαλέσει την δήλωση, γίνεται.
Θα μπλέξετε άσχημα χωρίς δίπλωμα και αδήλωτος οδηγός πάντως.

Θα προσπαθησω να τον πεισω...ευχαριστω πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Grgch123 είπε

Καλησπερα ,ελπιζω να γραφω στο σωστο topic.Ειμαι νεος οδηγος με ασφαλισμενο οχημα στο ονομα  του πατερα μου για το λογο οτι περιμενω 4 μηνες για το διπλωμα...το θεμα ειναι οτι τρακαρα ελαφρως τον προφυλακτυρα του αλλου στο πισω μερος κ ειπαμε να κανουμε φιλικες δηλωσεις κ ολα οκ..απλα αυτος ενω του ειχα πει εβαλε το ονομα μου και οχι τ πατερα μου...πηρε στην ασφαλιστικη κ του ειπαν οτι η αιτηση κλειδωσε και δεν αλλαζει στοιχεια...ξερει κανεις τι γινεται σε αυτη την περιπτωση??

Ο ασφαλιστης μ ειπε οτι θα ισχυριστουμε οτι οδηγουσε ο πατερας μ αλλα μπορει και να μην μας καλυψει...

Γιατι  να βαλει το ονομα σου αφου τυπικα δεν εχει διπλωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν προχωρήσει η δήλωση με υπαίτιο εσένα την βάψατε! Θα σας τρέχει η ασφαλιστική του πατέρα σου.

Εφόσον του άφησες στοιχεία για την ζημιά που του έκανες (και μπράβο σου-μακάρι να ήταν όλοι έτσι) έπρεπε να του πεις μόνο τα στοιχεία του πατέρα σου, όχι τα δικά σου.

Μπορεί αυτός να φοβήθηκε οτι δεν θα αποζημιωθεί γι αυτό έβαλε εσένα και τώρα σου λέει δικαιολογίες.

Πάντως αν εμπλακεί η ασφαλιστική χωρίς επασφάλιστρο είναι μπέρδεμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι θα μπλέξει του λέτε του παιδιού και το τρομάζετε; Απλά η ασφαλιστική θα τους χρεώσει ένα έξτρα ποσό σαν πρόστιμο για τη κάλυψη της ζημιάς. Σιγά μη τους πάνε και στα δικαστήρια γιατί δε δήλωσε το νέο οδηγό. Δεν ενεπλάκη σε θανατηφόρο τροχαίο, ένα προφυλακτήρα έσπασε. Χαλαρώστε.

Και ο άλλος μέγας έξυπνος! Αν έβαζε του πατέρα σου, θα είχε ξεμπερδέψει και αυτός και θα σας εξυπηρετούσε κιόλας...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, agnostos13 είπε

Αν προχωρήσει η δήλωση με υπαίτιο εσένα την βάψατε! Θα σας τρέχει η ασφαλιστική του πατέρα σου.

Εφόσον του άφησες στοιχεία για την ζημιά που του έκανες (και μπράβο σου-μακάρι να ήταν όλοι έτσι) έπρεπε να του πεις μόνο τα στοιχεία του πατέρα σου, όχι τα δικά σου.

Μπορεί αυτός να φοβήθηκε οτι δεν θα αποζημιωθεί γι αυτό έβαλε εσένα και τώρα σου λέει δικαιολογίες.

Πάντως αν εμπλακεί η ασφαλιστική χωρίς επασφάλιστρο είναι μπέρδεμα!

Δηλαδη τι εννοεις θα με τρεχουν?διμαστηρια?

56 λεπτά πριν, afragorn είπε

Tι θα μπλέξει του λέτε του παιδιού και το τρομάζετε; Απλά η ασφαλιστική θα τους χρεώσει ένα έξτρα ποσό σαν πρόστιμο για τη κάλυψη της ζημιάς. Σιγά μη τους πάνε και στα δικαστήρια γιατί δε δήλωσε το νέο οδηγό. Δεν ενεπλάκη σε θανατηφόρο τροχαίο, ένα προφυλακτήρα έσπασε. Χαλαρώστε.

Και ο άλλος μέγας έξυπνος! Αν έβαζε του πατέρα σου, θα είχε ξεμπερδέψει και αυτός και θα σας εξυπηρετούσε κιόλας...

Ελπιζω  να ισχυουν αυτα που λες γιατι η αληθεια ειναι πως εχω τρομοκρατηθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλάρωσε. Ρώτα τον ασφαλιστή σας να σας πει τις... συνέπειες σε περίπτωση που δεν αλλάξει ο αντισυμβαλλόμενος τη δήλωση που έκανε. Και αν σου πει πως η εταιρεία έχει πάει στα δικαστήρια κάποιον που δε δήλωσε το νέο οδηγό, επειδή ενεπλάκη σε ένα απλό ατύχημα (ούτε θάνατος, ούτε τραυματισμός, ούτε κόκκινο σηματοδότη, ούτε, ούτε, ούτε), εγώ θα πέσω από τον Όλυμπο!

Είτε δε θα σας καλύψει καθόλου, είτε θα πληρώσετε ένα πρόστιμο (ένα ποσοστό επί του ασφαλίστρου είναι αν θυμάμαι) εάν σας καλύπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, afragorn είπε

Tι θα μπλέξει του λέτε του παιδιού και το τρομάζετε; Απλά η ασφαλιστική θα τους χρεώσει ένα έξτρα ποσό σαν πρόστιμο για τη κάλυψη της ζημιάς. Σιγά μη τους πάνε και στα δικαστήρια γιατί δε δήλωσε το νέο οδηγό. Δεν ενεπλάκη σε θανατηφόρο τροχαίο, ένα προφυλακτήρα έσπασε. Χαλαρώστε.

Καλά δεν είπαμε οτι θα τους πάρουν και το κεφάλι. Θα πληρώσουν προφανώς ένα μέρος της ζημιάς και θα λήξει το θέμα!
Δικαστήρια θα τους πάνε αν αρνηθούν να πληρώσουν...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...