Προς το περιεχόμενο

Asrock b150m pro4s σε όγδοη γενιά???


Mr.kostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Mr.kostas είπε

Καλησπέρα σας έχω την μητρική asrock b150m pro4s και θέλω να βάλω έναν i5 της όγδοης γενιάς γίνετε με bios update να μπει ή θα έχω θέμα?

Καλησπέρα, επισήμως όχι.

Κάτι αναφορές για modded bios είχα δει, αλλά δεν ξέρω κατα πόσο λειτουργούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α για modded bios? Στην επίσημη σελίδα τους λέει ότι μπαίνει και όγδοης γενιάς οπότε αν είναι να πάρω μιας έβδομης?

Επεξ/σία από Mr.kostas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mr.kostas είπε

Α για modded bios? Στην επίσημη σελίδα τους λέει ότι μπαίνει και όγδοης γενιάς οπότε αν είναι να πάρω μιας έβδομης?

ποιον i5 θέλεις να πάρεις ? Τι έχεις τώρα ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Supports 7th and 6th Generation Intel® Core™ Processors (Socket 1151)

*8th Gen Intel® Core™ desktop processors are supported with Intel® 300 Series chipset motherboards only
λεε οτι για 8η γενια θες 300 σειρα τσιπσετ. οποτε οχι δεν μπορεις .
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leros2004 είπε

ποιον i5 θέλεις να πάρεις ? Τι έχεις τώρα ? 

Δεν έχω απλά βρήκα σε καλή τιμή μεταχειρισμένη αυτή την μητρική και σκέφτηκα να κάνω ένα καλό build με αυτό

43 λεπτά πριν, Dragonitelvl100 είπε

Supports 7th and 6th Generation Intel® Core™ Processors (Socket 1151)

*8th Gen Intel® Core™ desktop processors are supported with Intel® 300 Series chipset motherboards only
λεε οτι για 8η γενια θες 300 σειρα τσιπσετ. οποτε οχι δεν μπορεις .

Πω κρίμα... Ευχαριστώ για την βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mr.kostas είπε

Δεν έχω απλά βρήκα σε καλή τιμή μεταχειρισμένη αυτή την μητρική και σκέφτηκα να κάνω ένα καλό build με αυτό

 

10€? γιατι αν είναι για παραπάνω , τσάμπα ασχολείσαι με ληγμένα προϊόντα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, leros2004 είπε

10€? γιατι αν είναι για παραπάνω , τσάμπα ασχολείσαι με ληγμένα προϊόντα 

Καλησπέρα φίλε μου από την στιγμή που την πήρα σε καλή τιμή και της βάλω μια πολύ καλή cpu ίσως και i7 7700k άμα το βρω σε καλή τιμή δεν πάει να πει πως είναι ληγμένο προϊόν επειδή είναι 2 γενιές πίσω... Και επίσης με αυτόν τον επεξεργαστή μαζί με συνδιασμό μια τέλειας κάρτας θα γίνει καλό build. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Mr.kostas είπε

Καλησπέρα φίλε μου από την στιγμή που την πήρα σε καλή τιμή και της βάλω μια πολύ καλή cpu ίσως και i7 7700k άμα το βρω σε καλή τιμή δεν πάει να πει πως είναι ληγμένο προϊόν επειδή είναι 2 γενιές πίσω... Και επίσης με αυτόν τον επεξεργαστή μαζί με συνδιασμό μια τέλειας κάρτας θα γίνει καλό build. 

Καλημέρα , δύστυχος το πρόβλημα είναι ότι δεν θα βρεις σε καλή τιμή 7700k και εκτός αυτού κατά πάσα πιθανότητα θα είναι delided  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mr.kostas είπε

Καλησπέρα φίλε μου από την στιγμή που την πήρα σε καλή τιμή και της βάλω μια πολύ καλή cpu ίσως και i7 7700k άμα το βρω σε καλή τιμή δεν πάει να πει πως είναι ληγμένο προϊόν επειδή είναι 2 γενιές πίσω... Και επίσης με αυτόν τον επεξεργαστή μαζί με συνδιασμό μια τέλειας κάρτας θα γίνει καλό build. 

4C8T που θα τον βρεις στα 180 ευρώ πχ πάνω κάτω, ενώ με τόσα παίρνεις καλύτερο στα παιχνίδια (και παντού) 3600 που είναι 6/12, δεν έχει κανένα νόημα.

Με 90 ευρώ παίρνεις έναν 1600AF (είναι 2600), και για την ώρα είσαι λίγο πιο κάτω στα παιχνίδια αλλά στο μέλλον θα είναι καλύτερος (ήδη έχουν πεθανει οι απλοί 4/4), έχεις εγγύηση, σύστημα με σχεδόν τα μισά λεφτά, και αναβαθμισιμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Mr.kostas είπε

Καλησπέρα φίλε μου από την στιγμή που την πήρα σε καλή τιμή και της βάλω μια πολύ καλή cpu ίσως και i7 7700k άμα το βρω σε καλή τιμή δεν πάει να πει πως είναι ληγμένο προϊόν επειδή είναι 2 γενιές πίσω... Και επίσης με αυτόν τον επεξεργαστή μαζί με συνδιασμό μια τέλειας κάρτας θα γίνει καλό build. 

Εντάξει ότι πεις, και καλή τύχη με όλα τα άμα και τα θα μαζί.... 

Ps 1: Το καλή τιμή είναι εντελώς υποκειμενικό, ακόμα δεν μας είπες πόσο καλή τιμή την πήρες.
Ps 2: Όταν η ίδια Intel Πουλάει καλύτερο cpu καινούργιο ~160€, κάτσε εσυ να περιμένεις σώβρακα 7700k σε καλή τιμή.. 

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...