Προς το περιεχόμενο

Τρακαρισμα


TCB14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, kalmik είπε

Εφόσον ο "ανάποδος" ήταν ορατός και ευδιάκριτος, ο "νόμιμος" όφειλε να του ζητήσει να κάνει οπισθοπορεία και να σταματήσει να μπλοκάρει το δρόμο. Είναι δύσκολο να στοιχειοθετηθεί "αιτιώδης συνάφεια" ανάμεσα στην συμπεροφορά του "παράνομου" ανάποδου και του "νόμιμου" εφόσον ο δεύτερος είχε δυνατότητα αντίδρασης. Σε ακραία περίπτωση δικαστικής διεκδίκησης ίσως καταλογιζόταν κάποια συνυπαιτιότητα. Για σκεφθείτε, σε αντίθετη εκδοχή αν κάποιος για παράδειγμα ήταν παρκαρισμένος παράνομα σε κάποιο σημείο και ένας τρίτος έπεφτε πάνω του από στραβοτιμονιά και απροσεξία, αυτός ο "τρίτος" θα ζήταγε τα ρέστα. Όταν κάποιος παρανομεί ως προς τον ΚΟΚ είναι θέμα ερμηνείας και συνθηκών του συμβάντος αν του καταλογίζεται συνυπαιτιότητα. 

ειναι θεμα συνθηκων

Σε μια αντιστοιχη περιπτωση, κατεβαινω μονόδρομο και σκαει ο αλλος απο απεναντι φουλ παράνομος

Πεισμωνω και εγω🤬, ετοιμαζομαι ψυχολογικα να σταματησω μασιφ, να μην κουνησω ρουπι, εχω το δικαιο με το μερος μου, ειμαι 100% νομιμος, ΑΥΤΟΣ ειναι ο παράνομος και....

...κατεβαζει ο αλλος το παραθυρο, που τελικα ειναι αλλη☺️, ενα αθωο τρομαγμενο ελαφακι και με τεραστια υγρα ματια μου λεει "χιλια συγνωμη δεν ηξερα,δεν εκανα,δεν ερανα"😍

ε προφανως και εκανα μανουβρα, στριμωχθηκα αναμεσα σε καδους για να περασει, τι ερωτηση ειναι αυτη?🤤

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου θυμίζεις ένα φίλο που τον "φίλησε" γερά κοπέλα σε πάρκινγκ supermarket, κατεβαίνει έτοιμος για καυγά, βλέπει πως είναι κοπέλα και της κάνει με χαλαρό υφος: ηρθαμε πολύ κοντά σήμερα

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Μου θυμίζεις ένα φίλο που τον "φίλησε" γερά κοπέλα σε πάρκινγκ supermarket, κατεβαίνει έτοιμος για καυγά, βλέπει πως είναι κοπέλα και της κάνει με χαλαρό υφος: ηρθαμε πολύ κοντά σήμερα

πεθανα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, tutuyo είπε

ειναι θεμα συνθηκων

Σε μια αντιστοιχη περιπτωση, κατεβαινω μονόδρομο και σκαει ο αλλος απο απεναντι φουλ παράνομος

Πεισμωνω και εγω🤬, ετοιμαζομαι ψυχολογικα να σταματησω μασιφ, να μην κουνησω ρουπι, εχω το δικαιο με το μερος μου, ειμαι 100% νομιμος, ΑΥΤΟΣ ειναι ο παράνομος και....

...κατεβαζει ο αλλος το παραθυρο, που τελικα ειναι αλλη☺️, ενα αθωο τρομαγμενο ελαφακι και με τεραστια υγρα ματια μου λεει "χιλια συγνωμη δεν ηξερα,δεν εκανα,δεν ερανα"😍

ε προφανως και εκανα μανουβρα, στριμωχθηκα αναμεσα σε καδους για να περασει, τι ερωτηση ειναι αυτη?🤤

Καπως παρομοια περιπτωση πριν πολλα χρονια  ...Σαματαω κι εγω και βγαινει ..αντρας απο το απεναντι και μου λεει " Αχ καλε σας παρακαλω επειδη δεν τα παω καλα με την οπιθεν(πορεια εννοουσε) μπορειτε να κανετε πισω ?

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...