Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση δύο PS4 για multiplayer racing games


Blaxerus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Είμαι καινούργιος χρήστης στο insomnia και θα ήθελα την βοήθειά σας.

Εργάζομαι σε ένα κέντρο ψυχαγωγίας (Bowling, παιδότοπο, ηλεκτρονικά παιχνίδια με κέρματα και τα λοιπά).

Στο κέντρο υπάρχουν 2 ηλεκτρονικά παιχνίδια στα οποία ο πελάτης έπαιζε αγωνιστικά παιχνίδια με τιμονιέρα και πεταλιέρα, ωστόσο όλος ο εξοπλισμός είναι ξεπερασμένος πια και καθόλου όμορφος.

Έτσι σκεφτήκαμε να κρατήσουμε το στήσιμο (Κάθισμα, ηχεία και τα λοιπά) και να αντικαταστήσουμε την κάθε παιχνιδομηχανή με ένα PS4 (υπάρχει διαθέσιμο) το οποίο θα δέχεται κερματοδέκτη (υπάρχει διαθέσιμος) και θα παίζει (μάλλον) gran turismo, να αλλάξουμε την τιμονιέρα με μία καλή π.χ. Logitech G27 και φυσικά να αλλάξουμε και οθόνη.

Τα παραπάνω βήματα μπορούν να γίνουν, όμως αυτό που δεν μπορώ να βρώ είναι π.χ. εαν με κάποιο τρόπο θα μπορούν 2 χρήστες να παίξουν αντίπαλοι μεταξύ τους LAN σε έναν αγώνα χωρίς να συνδεθούν Online. 

Δεν έχω ασχοληθεί ξανά με κάτι παρόμοιο και δεν γνωρίζω κατά πόσο είναι εφικτό αυτό που ρωτώ. 

Όλες οι απόψεις δεκτές!
Σας ευχαριστώ, Χρήστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Blaxerus είπε

Καλησπέρα σας,

Είμαι καινούργιος χρήστης στο insomnia και θα ήθελα την βοήθειά σας.

Εργάζομαι σε ένα κέντρο ψυχαγωγίας (Bowling, παιδότοπο, ηλεκτρονικά παιχνίδια με κέρματα και τα λοιπά).

Στο κέντρο υπάρχουν 2 ηλεκτρονικά παιχνίδια στα οποία ο πελάτης έπαιζε αγωνιστικά παιχνίδια με τιμονιέρα και πεταλιέρα, ωστόσο όλος ο εξοπλισμός είναι ξεπερασμένος πια και καθόλου όμορφος.

Έτσι σκεφτήκαμε να κρατήσουμε το στήσιμο (Κάθισμα, ηχεία και τα λοιπά) και να αντικαταστήσουμε την κάθε παιχνιδομηχανή με ένα PS4 (υπάρχει διαθέσιμο) το οποίο θα δέχεται κερματοδέκτη (υπάρχει διαθέσιμος) και θα παίζει (μάλλον) gran turismo, να αλλάξουμε την τιμονιέρα με μία καλή π.χ. Logitech G27 και φυσικά να αλλάξουμε και οθόνη.

Τα παραπάνω βήματα μπορούν να γίνουν, όμως αυτό που δεν μπορώ να βρώ είναι π.χ. εαν με κάποιο τρόπο θα μπορούν 2 χρήστες να παίξουν αντίπαλοι μεταξύ τους LAN σε έναν αγώνα χωρίς να συνδεθούν Online. 

Δεν έχω ασχοληθεί ξανά με κάτι παρόμοιο και δεν γνωρίζω κατά πόσο είναι εφικτό αυτό που ρωτώ. 

Όλες οι απόψεις δεκτές!
Σας ευχαριστώ, Χρήστος.

Λογικά συνδέεις 1 καλώδιο ethernet μεταξύ των 2 PS4, όμως πρέπει το παιχνίδι να υποστηρίζει την επιλογή local co-op, δηλαδή χωρίς internet.

Το έχω κάνει σε Xbox 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...