Προς το περιεχόμενο

Box Food επιστροφη σε πόντους - Μόνο σήμερα


stratos_21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τεσπα, απαντησα στον φιλο που ρωτησε αν ισχυουν αυτα που λεει στην κριτικη του ο ανωνυμος, στην δικη μου περιπτωση δεν συνεβησαν.

Αναλυτικα εδωσα:

1) Ονομα

2) Αρ. ταυτοτητας ...και δεν παρελαβα ο ιδιος το κουριερ που ηρθε σε λιγες μερες.

Στην τελικη κερδισμενοι ειμαστε σε σχεση με το e-food (κ.α) που ποτε δε μου ανταπεδωσε κατι ΠΟΤΕ.

Επεξ/σία από Sheriff
  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 λεπτά πριν, Sheriff είπε

Τεσπα, απαντησα στον φιλο που ρωτησε αν ισχυουν αυτα που λεει στην κριτικη του ο ανωνυμος, στην δικη μου περιπτωση δεν συνεβησαν. Αναλυτικα: εδωσα 1) Ονομα 2) Αρ. ταυτοτητας και δεν παρελαβα ο ιδιος το κουριερ που ηρθε σε λιγες μερες.

Στην τελικη κερδισμενοι ειμαστε σε σχεση με το e-food (κ.α) που ποτε δε μου ανταπεδωσε κατι ΠΟΤΕ.

εδωσες μονο αυτα τοτε το εχουν αλλαξει. Ρωτουσε πολλα περισσοτερα πραγματα. Στην μεση σκεφτηκα να του πω, αστο ρε φιλε ακυρωσε την, αλλα εκανα υπομονη. Πραγματικα. Και περιμενα πχ εγω καπου 20 μερες (ισως και λιγο παραπανω) απο την εξαργυρωση ονλαιν μεχρι να μου φερει το κουριερ την δωροεπιταγη (με την πρωτη τον πετυχα ευτυχως, αν δεν τυχαινε και αυτο θα ηταν ακομα χειροτερα).

ΥΓ. Το ιφουντ που κολλαει; 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοειται εδωσα και την διευθυνση παραλαβης αλλα για εξακριβωση περισσοτερο απο τη μερια μου.

Τι αλλο παραπανω ρωτησε τωρα αρχιζω και ειμαι περιεργος γιατι ως τωρα μονο ενα γραφικο Ε9 υπαρχει εδω μεσα.

Επεξ/σία από Sheriff
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, matrixxx είπε

Ετσι οπως το διαβαζω, δεν υπαρχει καμια 50% εκπτωση, αλλα επιστροφη σε ποντους η μιση αξια της αγορας, για επομενες αγορες. Εχει διαφορά, το αλλαζω στον τιτλο γιατι "ξεγελαει". 

Μαλιστα νομιζω οτι δεν μπορεις να εξαργυρωσεις ολους τους ποντους σου σε επομενη αγορα, αλλα μονο ενα ποσοστο τους, ποσοστο της αξιας της επομενης αγορας. Αν ειναι ετσι ειναι ακομα χειροτερα και δεν υπαρχει ουτε 10% εκπτωσης (τυχαιο το νουμερο). Οποιος το θυμαται αυτο, ας ενημερωσει εδω.

 

3 ώρες πριν, stratos_21 είπε

Το νορμαλ είναι 50 πόντοι/€ και με την προσφορά μέχρι 29/2 είναι Χ5 με 250/€ που αντίστοιχει σε εξαργύρωση από 4% σε 20% (1200 πόντοι είναι έκπτωση 1€).

Σημερα η επιστροφή από 20% γίνεται 50%.
 

Πράγματι μπορεί να χρησιμοποιηθεί αναλογικά σε μελλοντικές παραγγελίες με όφελος έως 33% (1200 πόντοι για κάθε 3€), εάν δεν θεωρείται προσφορά κλειδώστε :)

 

 

2 ώρες πριν, stratos_21 είπε

Κανονικά: 50

Μεχρι: 29/2 250

Σημερα: 600

Αρα εστω οτι κανεις παραγγελια 10 ευρω. Παιρνεις 6000 ποντους. Για να τους εξαργυρωσεις αυτους μετα, θες παραγγελια (ή συνολικα παραγγελιες αν ειναι μικροτερες) αξιας 15 ευρω και εξαργυρωνεις τους ποντους σε 5ευρω συνολικα; Σωστο;

Επομενως, δινεις 25 αντι για 30. Οποτε σχεδον οριακα το εχουμε το 10% εκπτωσης. Φτανει καπου 16%;  Αρκει να εκανες παραγγελια απο εξω ετσι και αλλιως, διαφορετικα "χαμενος" εισαι. ("λεπτομερεια" - μαρκετιν)

Με τις δωροεπιταγες ειναι καλυτερο σαφως, αλλα υπαρχει αυτη η περιεργη διαδικασια και "ταλαιπωρια". Αν εστελναν κωδικο στο κινητο θα ηταν μια χαρα και συμφωνοι με την εποχη μας θα μπορουσα να πω. :) Δεν ξερω ποιου ιδεα ειναι αυτη η διαδικασια που εχουν βαλει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πάρει 4 δωροεπιταγες ηδη από την παλιότερη προσφορά. Ζητάγε διάφορα επιπλέον πχ ημερομηνία γέννησης εκτός από ταυτότητα. Το χειρότερο για μένα ήταν η speeded που δεν άφησε καν χαρτάκι και τελικά έπρεπε να πάω από κει να τις πάρω. Κατά τα άλλα μια χαρά προσφορά είναι..

Επεξ/σία από baskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω ημέρας, για πολύ κόσμο που θα παραγγείλει από εξώ επειδή δεν έχω χρόνο,χώρο ή και όρεξη για να ψήσει είναι όντως μια χαρά προσφορά. Σε βάθος χρόνου θα πάρεις όντως πίσω το 50% από τοι δώσει σήμερα, άσχετα αν χρειαστείς 2-3 παραγγελίες και γλυτώνεις σπαστά 3-4€ κάθε φορά. Κι οι δωροεπιταγές είναι εξίσου καλές, άσχετα με τη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Αρα εστω οτι κανεις παραγγελια 10 ευρω. Παιρνεις 6000 ποντους. Για να τους εξαργυρωσεις αυτους μετα, θες παραγγελια (ή συνολικα παραγγελιες αν ειναι μικροτερες) αξιας 15 ευρω και εξαργυρωνεις τους ποντους σε 5ευρω συνολικα; Σωστο; Σωστά, εχεις 5€ σε credits για εξαργύρωση στην ουσία 

Επομενως, δινεις 25 αντι για 30. Οποτε σχεδον οριακα το εχουμε το 10% εκπτωσης. Φτανει καπου 16%;  Αρκει να εκανες παραγγελια απο εξω ετσι και αλλιως, διαφορετικα "χαμενος" εισαι. ("λεπτομερεια" - μαρκετιν) Ισχυει μόνο αν οι πόντοι σου αντιστοιχούν σε 5€, ακόμα και έτσι αν η παραγγελία σου είναι 3€ πληρώνεις 2€, αν κανεις 10€ πληρωνεις 7€ άρα η έκπτωση είναι 33%, αν κανείς πχ παραγγελία σήμερα 40€ και πάρεις πόντους 20€ τότε στα 30€ της επόμενης θα πληρώσεις 20€, άρα πάλι το max έκπτωσης θα είναι 33%. Γενικά ισχύει ότι βασίζεται στο loyalty και αν παραγγέλνεις σχετικά συχνά η σήμερα κανεις μια γερή τότε μπορείς να επωφεληθείς (ομαδική σε γραφείο, συνάντηση σπίτι κλπ)

Με τις δωροεπιταγες ειναι καλυτερο σαφως, αλλα υπαρχει αυτη η περιεργη διαδικασια και "ταλαιπωρια". Αν εστελναν κωδικο στο κινητο θα ηταν μια χαρα και συμφωνοι με την εποχη μας θα μπορουσα να πω. :) Δεν ξερω ποιου ιδεα ειναι αυτη η διαδικασια που εχουν βαλει.

 

Επεξ/σία από stratos_21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 λεπτά πριν, stratos_21 είπε

Ισχυει μόνο αν οι πόντοι σου αντιστοιχούν σε 5€, ακόμα και έτσι αν η παραγγελία σου είναι 3€ πληρώνεις 2€, αν κανεις 10€ πληρωνεις 7€ άρα η έκπτωση είναι 33%,

αν κανείς πχ παραγγελία σήμερα 40€ και πάρεις πόντους 20€ τότε στα 30€ της επόμενης θα πληρώσεις 20€, άρα πάλι το max έκπτωσης θα είναι 33%

Χαχα, οχι δεν ειναι ετσι. 

Στο παραδειγμα σου: Σημερα 40€ και 20€ μετα συνολο 60€. Αντι για 70€ συνολο. Ή θα πεις κερδιζω ποντους σημερα ή θα πεις δεν κερδιζω τιποτα σημερα, αλλα κερδιζω εκπτωση στην επομενη παραγγελια. Εσυ υπολογιζεις κερδος και τις 2 φορες, κατι που δεν ισχυει.

Το 33% που υπολογιζεις ειναι το ποσοστο που σε αφηνει να εξαργυρωσεις απο τους ποντους που εχεις σε σχεση με επομενη αγορα, που το ανεφερες ετσι και αλλιως και ειναι ενας απο τους ορους χρησης τους, δεν ειναι εκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Χαχα, οχι δεν ειναι ετσι. 

Στο παραδειγμα σου: Σημερα 40€ και 20€ μετα συνολο 60€. Αντι για 70€ συνολο. Ή θα πεις κερδιζω ποντους σημερα ή θα πεις δεν κερδιζω τιποτα σημερα, αλλα κερδιζω εκπτωση στην επομενη παραγγελια. Εσυ υπολογιζεις κερδος και τις 2 φορες, κατι που δεν ισχυει.

Το 33% που υπολογιζεις ειναι το ποσοστο που σε αφηνει να εξαργυρωσεις απο τους ποντους που εχεις σε σχεση με επομενη αγορα, που το ανεφερες ετσι και αλλιως και ειναι ενας απο τους ορους χρησης τους, δεν ειναι εκπτωση.

Για να κλείσει εδώ γιατί δεν έχει νόημα, ας συμφωνήσουμε ότι το 50% των σημερινών σου παραγγελιών θα σου επιστραφεί με εξαργύρωση σε μελλοντικές παραγγελίες, δεν διαφωνώ ότι είναι loyalty αλλά όταν εξαργυσωσεις όλο το ποσό θα έχεις κερδίσει το σημερινό 50%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ @matrixxx για κόσμο που παραγγελνεί έστω και μια φορά στο τόσο θα κερδίσει μελλοντικά το 50% από τη σημερινή του παραγγελία. Πολύς κόσμος παίρνει κάθε σάββατο πχ. delivery σπίτι κανά σουβλάκια,καμιά πίτσα,κτλ, μπορεί σήμερα να δώσει 40€(κι όχι 20€) αλλά θα γλυτώσει τα 20€ από τις επόμενες παραγγελίες σταδιακά. Αν κάποιες δεν παραγγελνεί γενικά ή το/τα μαγαζία που παραγγένει δεν υπάρχουν στο box, τότε ναι μάλλον για εκείνον δεν είναι προσφορά, αλλά αν υπάρχει μαγαζί από το οποίο έτσι κι αλλιώς παραγγελνείς(έστω και 1 φορά το μήνα) θα γίνει η απόσβεση αυτού του 50% από τα σημερινά έξοδα. 

 

Υ.Γ. Δε ξέρω πότε/αν λήγουν οι πόντοι, πάντως εμείς πχ 1 φορά την εβδομάδα ένα delivery θα το πάρουμε και από οτι βλέπω έχει τα περισσότερα μαγαζία της περιοχής το box(σχεδόν όλα του efood)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 λεπτά πριν, carolosjk είπε

Βρε συ @matrixxx για κόσμο που παραγγελνεί έστω και μια φορά στο τόσο θα κερδίσει μελλοντικά το 50% από τη σημερινή του παραγγελία. Πολύς κόσμος παίρνει κάθε σάββατο πχ. delivery σπίτι κανά σουβλάκια,καμιά πίτσα,κτλ, μπορεί σήμερα να δώσει 40€(κι όχι 20€) αλλά θα γλυτώσει τα 20€ από τις επόμενες παραγγελίες σταδιακά. Αν κάποιες δεν παραγγελνεί γενικά ή το/τα μαγαζία που παραγγένει δεν υπάρχουν στο box, τότε ναι μάλλον για εκείνον δεν είναι προσφορά, αλλά αν υπάρχει μαγαζί από το οποίο έτσι κι αλλιώς παραγγελνείς(έστω και 1 φορά το μήνα) θα γίνει η απόσβεση αυτού του 50% από τα σημερινά έξοδα. 

Υ.Γ. Δε ξέρω πότε/αν λήγουν οι πόντοι, πάντως εμείς πχ 1 φορά την εβδομάδα ένα delivery θα το πάρουμε και από οτι βλέπω έχει τα περισσότερα μαγαζία της περιοχής το box(σχεδόν όλα του efood)

Τα εχουμε πει αυτα παραπανω. 

4 ώρες πριν, matrixxx είπε

Ετσι οπως το διαβαζω, δεν υπαρχει καμια 50% εκπτωση, αλλα επιστροφη σε ποντους η μιση αξια της αγορας, για επομενες αγορες. Εχει διαφορά, το αλλαζω στον τιτλο γιατι "ξεγελαει". 

Μαλιστα νομιζω οτι δεν μπορεις να εξαργυρωσεις ολους τους ποντους σου σε επομενη αγορα, αλλα μονο ενα ποσοστο τους, ποσοστο της αξιας της επομενης αγορας. Αν ειναι ετσι ειναι ακομα χειροτερα και δεν υπαρχει ουτε 10% εκπτωσης (τυχαιο το νουμερο). Οποιος το θυμαται αυτο, ας ενημερωσει εδω.

 

16 λεπτά πριν, stratos_21 είπε

Για να κλείσει εδώ γιατί δεν έχει νόημα, ας συμφωνήσουμε ότι το 50% των σημερινών σου παραγγελιών θα σου επιστραφεί με εξαργύρωση σε μελλοντικές παραγγελίες, δεν διαφωνώ ότι είναι loyalty αλλά όταν εξαργυσωσεις όλο το ποσό θα έχεις κερδίσει το σημερινό 50%.

2 σελιδες πριν το εχω πει και αυτο, οταν εβγαλα το "50% εκπτωση" που ειχε ο τιτλος σου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πόντοι μπαίνουν στην παραγγελία μέχρι δόσης πόντους έχεις.. δλδ ανα 3€ γλυτώνεις 1€

Στα 15€ ας πούμε πληρώνεις 10 αν εχει 6000 πόντους και στο τέλος με 150 πόντους παίρνεις και 1 GB.

Αν έχεις και deals 4y πληρώνεις-10% από την αρχική άρα 15€-10% = 13.5€ - 5€ από τους πόντους 8.5€ αντί για 15 σε όποιο μαγαζί θες!

Επίσης αν κα εις αξιολογήσεις στα μαγαζιά όταν βάζεις την κάρτα κ.α. παίρνεις έξτρα πόντους.

Επειδή το ξέρω σήμερα ουσιαστικά είναι χ12 οι πόντοι.. πχ για εκο με 11.000 πόσο εύκολο σήμερα...

Από αύριο οι πόντοι χ5 πάλι. Που δεν ειβαινασχημα.

.Γενικά αν κάνεις πχ παραγγελία 6€ πληρώνεις 3.40€ αν έχεις και deals 4 u..

Πολύ καλό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό αυτό που λέει ο @matrixxx σχετικά με της δώρο επιταγές, είχα πάρει κ εγώ στην προηγούμενη προσφορά μια 25 από Γερμανό και μετάνιωσα τους 20000 πόντους, έκανε ένα μήνα+ να την παραλάβω στα χέρια μου ζητούσαν πολλά στοιχεία αλλά έτσι κ αλλιώς τα ξέρουν αυτά από το cosmote id οπότε δεν με πείραζε και για την Έκο έχω ακούσει ότι σε κάποια πρατήρια κάτι λένε για το σύστημα και δεν την δέχονται. Όσο για της παραγγελίες παρά αξίζει παιδιά κάθε 1200 πόντοι είναι 1 ευρώ, μην σκέφτεστε 33% εκπτωση και τέτοια δεν χρειάζεται, εγώ που περνώ συχνά απ' έξω, αξίζει πάρα πολύ γιατί με κάθε 1200 πόντους μου γλιτώνει 1 ευρώ, τους 20000 που έδωσα για τον Γερμανό θα είχα 16.6 ευρώ έκπτωση σε delivery. Ο τίτλος μπορεί να μην ήταν ακριβής αλλά ισχίει το 50% έκπτωση στις επόμενες παραγγελίες σου. Η εφαρμογή και η προσφορά αξίζει για αυτούς που παραγγέλνουν, για δώρο επιταγές δεν είμαι σίγουρος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H speedex καταφερε και μου εχασε την δωροεπιταγη. Υποψιαζομαι οτι θα καναν παρτυ με τις επιταγες μολις πηραν ειδηση τι μεταφερουν.
Σημερα μου φεραν την δευτερη. Απο τα χριστουγεννα.
Μεγαλη ταλαιπωρια.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...