Προς το περιεχόμενο

Βιολογικός καθαρισμός αυτοκινήτου


foreli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 21/6/2020 στις 8:41 ΜΜ, mrkra είπε

πριν χρονια ειχα παρει την σκουπα που χρησιμοποιουν για βιολογικο καθαρισμο που ψεκαζει και αναρροφα ταυτοχρονα εκανε καπου στα 500-600 ευρω τοτε που την αγορασα(Karcher). Αν αποφασισεις να το κανεις συχνα, δες αν αξιζει να παρεις εξοπλισμο. Με 10 πλυσιματα περιπου εχεις βγαλει τα λεφτα της. Αλλα θες πολυ χρονο ενασχολησης σε καθε πλυσιμο. Σαν ποιοτητα αποτελεσματος αξιζει παντως ειναι πολυ πιο αποτελεσματικος καθαρισμος απο συμβατικες σκουπες. Παντα θα βγαζεις ενα κουβα λασπης και θα αναρωτιεσαι που ηταν αποθηκευμενη ολη αυτη η σκονη.

Εμείς κάνουμε και τα χαλιά στο σπίτι με το ειδικό υγρό, εκεί να δεις απόσβεση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/2/2020 στις 1:22 ΜΜ, foreli είπε

Ανοίγω αυτό το θέμα καθώς δεν βρήκα κάτι σχετικό στο forum και με ενδιαφέρει.

Κάνετε βιολογικό καθαρισμό στο αυτοκίνητό σας; Αξίζει γενικά; Γνωρίζετε που προσφέρεται η καλύτερη σχέση ποιότητας υπηρεσίας/τιμής; Είναι κάτι που μπορώ να κάνω μόνος μου με κάποιο ειδικό εργαλείο; Ή μήπως να βρω να νοικιάσω για μια μέρα κάτι αντίστοιχο;

Αν δεν καπνίζεις μέσα στο αμάξι και ασχολείσαι με τον καθαρισμό του 2-3 φορές το μήνα,με ότι αυτό συνεπάγεται,όπως πλύσιμο πατακια,σκούπα ηλεκτρική,αλοιφές για δερματα,κλπ,έχει πολλά βίντεο στο διαδίκτυο,

Όχι δεν χρειάζεσαι βιολογικό.

Αν το έχεις ντουμανι και μπαίνεις με λάσπες απλά θα σου το καθαρίσουν και μετά πάλι θα είναι ιερόδουλη.

Το πιο σημαντικό είναι αν καπνίζεις μέσα στο αμάξι.Ολα τα άλλα μπορεί να τα κάνει ο καθένας μόνος του,αν έχει χρόνο,χώρο και παρελκόμενα ή σε ένα επαγγελματικό πλυντήριο αυτοκινήτων αν δεν τα έχει.

Ξαναελεω το κάπνισμα είναι το χειρότερο.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, _BASSstarlet_ είπε

Δεν ξέρω αν το είπε κάποιος, αλλά ο καθαρισμός στην ταπετσαρία του ουρανού,  μπορεί να τον ξεκολλήσει.

Ναι αν δεν γινει σωστα και με προσοχη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, jmmys είπε

Αν δεν καπνίζεις μέσα στο αμάξι και ασχολείσαι με τον καθαρισμό του 2-3 φορές το μήνα,με ότι αυτό συνεπάγεται,όπως πλύσιμο πατακια,σκούπα ηλεκτρική,αλοιφές για δερματα,κλπ,έχει πολλά βίντεο στο διαδίκτυο,

Όχι δεν χρειάζεσαι βιολογικό.

Αν το έχεις ντουμανι και μπαίνεις με λάσπες απλά θα σου το καθαρίσουν και μετά πάλι θα είναι ιερόδουλη.

Το πιο σημαντικό είναι αν καπνίζεις μέσα στο αμάξι.Ολα τα άλλα μπορεί να τα κάνει ο καθένας μόνος του,αν έχει χρόνο,χώρο και παρελκόμενα ή σε ένα επαγγελματικό πλυντήριο αυτοκινήτων αν δεν τα έχει.

Ξαναελεω το κάπνισμα είναι το χειρότερο.

να ξερεις οτι το καπνισμα ειναι το χειροτερο παντως😋

σοβαρα τωρα καλα τα λεει ο φιλος, με μια μικρη υποσημειωση

οταν εχεις παιδακια πισω, οτι και να κανεις εσυ, σιγουρα θα στο κανουν ιεροδουλη και οχι μονο αυτο, θα υπαρχουν και ψιχουλα παντου.

Εγω εχω βρει την υγεια μου με τον ας-πουμε βιολογικο στα πλυντο μονος σου, που με ενα διευρω μπορεις να περασεις τοπικα πχ τα πισω καθισματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, διπλα απο τις κλασσικες σκουπες, εχουν και μια περιοχη που ειναι μια σκουπα με νερο και σαμπουαν που μπορεις να επιλεξεις. Απλα μετα πρεπει να το αφησεις να στεγνωσει

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...