Προς το περιεχόμενο

ΛΕΒΗΤΑΣ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαστε 4 διαμέρισματα και έχουμε κοινό λέβητα πετρελαίου. Υπάρχει κάποιος κεντρικός διακόπτης να τον κλείσω για να σταματήσει η τροφοδοσία ΟΛΩΝ των διαμερισμάτων ?

23 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Είμαστε 4 διαμέρισματα και έχουμε κοινό λέβητα πετρελαίου. Υπάρχει κάποιος κεντρικός διακόπτης να τον κλείσω για να σταματήσει η τροφοδοσία ΟΛΩΝ των διαμερισμάτων ?

Από τα 4 διαμέρισματα, ΜΟΝΟ το 1 ανάβει πετρέλαιο και μου ζήτησε να κλείσω την ηλεκτρονανα. Αντί λοιπόν να κόψω την παροχή από εκεί, σκέφτομαι να κλείσω συνολικά την τροφοδοσία.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Είμαστε 4 διαμέρισματα και έχουμε κοινό λέβητα πετρελαίου. Υπάρχει κάποιος κεντρικός διακόπτης να τον κλείσω για να σταματήσει η τροφοδοσία ΟΛΩΝ των διαμερισμάτων ?

Από τα 4 διαμέρισματα, ΜΟΝΟ το 1 ανάβει πετρέλαιο και μου ζήτησε να κλείσω την ηλεκτρονανα. Αντί λοιπόν να κόψω την παροχή από εκεί, σκέφτομαι να κλείσω συνολικά την τροφοδοσία.

Έχει κεντρικό διακόπτη ο λέβητας, ρευματος - on /off. Πας και τον κλείνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α! Βλέπω και εσεις τα βρισκετε με το πετρελαιο καλα.... ε ρε φιλε ελλαδαρα και εδω κατα τα αλλα στις συνελευσεις ολοι με χαμογελο και γεια σας και τι κανετε και μολις ξεκινανε οι τριβές και οι υποχρεώσεις καθενας αποκαλυπτει τον χαρακτηρα του. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που βλεπεις το παραδοξο;μια χαρα συνενοουνται στην καταργηση του λεβητα.αν δεν εχει ο αλλος χρημα να βαλει πετρελαιο,τι θα προτιμουσες να κανει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Είμαστε 4 διαμέρισματα και έχουμε κοινό λέβητα πετρελαίου. Υπάρχει κάποιος κεντρικός διακόπτης να τον κλείσω για να σταματήσει η τροφοδοσία ΟΛΩΝ των διαμερισμάτων ?

είσαι ο  διαχειριστής κι έχεις το δικαίωμα ?

2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Από τα 4 διαμέρισματα, ΜΟΝΟ το 1 ανάβει πετρέλαιο και μου ζήτησε να κλείσω την ηλεκτρονανα. Αντί λοιπόν να κόψω την παροχή από εκεί, σκέφτομαι να κλείσω συνολικά την τροφοδοσία.

Αν βγει το καλώδιο που δίνει εντολή  από τον πίνακα  αυτονομίας  η το ρελε του χ διαμερισματος, απομονώνεται η ηλεκτροβανα Επειδή η ηλεκτροβανα έχει και χειροκίνητη λειτουργία (και το χ-ψ λαμογιο μπορεί να την ενεργοποιησει ) για να απομονωθεί το διαμέρισμα πρέπει να σφραγιστεί η ηλεκτροβανα Εσύ  είσαι αυτός που θέλει η που δεν θέλει την λειτουργία ? κάποιος καίει και δεν πληρώνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Να πάει σε μονοκατοικία. 

Και εγώ που είμαι σε μονοκατοικία τι κατάλαβα.Τον έχω κλειστό έχω λίγο πετρέλαιο στη δεξαμενή και το κρατάω για περίπτωση που πέσει η θερμοκρασία κάτω από το μηδέν.

Άσε Στέλιο παντού πίκρα.:D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Και εγώ που είμαι σε μονοκατοικία τι κατάλαβα.Τον έχω κλειστό έχω λίγο πετρέλαιο στη δεξαμενή και το κρατάω για περίπτωση που πέσει η θερμοκρασία κάτω από το μηδέν.

Άσε Στέλιο παντού πίκρα.:D

Αχ να είχα την τύχη σου και να εμένα σε μονοκατοικία και ας μην είχα πετρέλαιο να βάλω 😊

Άλλη φάση να είσαι μόνος, κανείς ότι θέλεις, οπότε θέλεις ανάβεις, βάζεις όσο θέλεις, κτλπ κτλπ 😁

(ας μην βγω άλλο off-topic) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Και εγώ που είμαι σε μονοκατοικία τι κατάλαβα.Τον έχω κλειστό έχω λίγο πετρέλαιο στη δεξαμενή και το κρατάω για περίπτωση που πέσει η θερμοκρασία κάτω από το μηδέν.

Άσε Στέλιο παντού πίκρα.:D

τόσο λάδι έβγαλες Ούτως η άλλως τιμή δεν έχει Γύρισε τον σε καυστήρα ορυκτέλαιου   :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Να πάει σε μονοκατοικία. 

Μονο σαν αστειο εκλαμβανεται αυτο......αν και φαινεται σε αλλο επιπεδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...