Προς το περιεχόμενο

HP Laptop 15s-eq0003nv [ 3500U/ 8GB/ 256GB SSD ] 400€ (εμμεσα 319 με ποντους Go4More)


Tasosp22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, kolpaj90N είπε
Λειτουργικό σύστημα
Windows 10 S ; τι σημαινει αυτο ???
Ξέρει κανένας αν παίρνει κανονικό δίσκο ; 
3 ώρες πριν, kolpaj90N είπε
Λειτουργικό σύστημα
Windows 10 S ; τι σημαινει αυτο ???
Ξέρει κανένας αν παίρνει κανονικό δίσκο ; 

10s= windows που κάνεις εγκατάσταση μόνο από το store των windows. 

άρα τα βγάζεις , και πας σε home ή pro ανάλογα με το σύστημα σου. Δεν μπορείς μετά να ξαναγυρίσεις σε S αλλά δεν ενδιαφέρει κανέναν αυτή τη στιγμή.

https://support.microsoft.com/en-us/help/4020089/windows-10-in-s-mode-faq

για το άλλο , πρέπει να ψάξεις απευθείας στην hp αν βρεις ερώτηση για το ίδιο ακριβώς μοντέλο ή να τους ρωτήσεις . Γενικά παίρνει, αλλά μπορεί να χρειαστεις να βάλεις και την υποδοχη για τον δίσκο στην μητρική , οπότε το κόστος και η δυσκολία ανεβαίνουν πολύ. αυτό πρέπει να ρωτησεις

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τίμησα και εγω μιας και έψαχνα για την αδερφή μ με αυστηρό ταβάνι τα 350 ευρω. 

Μονάχα στο πάνελ πονάει λιγο το λάπτοπ. Κατα τ'αλλα ειναι ενα ισορροπημένο λαπτοπ που στα χρηματα αυτα (στην ουσία 320 ευρω) δεν υπαρχει τπτ καλυτερο αυτη τη στιγμή.

Ευχαριστώ τον TS για αλλη μια φορα!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, zacharias99 είπε

Το τίμησα και εγω μιας και έψαχνα για την αδερφή μ με αυστηρό ταβάνι τα 350 ευρω. 

Μονάχα στο πάνελ πονάει λιγο το λάπτοπ. Κατα τ'αλλα ειναι ενα ισορροπημένο λαπτοπ που στα χρηματα αυτα (στην ουσία 320 ευρω) δεν υπαρχει τπτ καλυτερο αυτη τη στιγμή.

Ευχαριστώ τον TS για αλλη μια φορα!

Δραμα το πανελ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, smerliao είπε

10s= windows που κάνεις εγκατάσταση μόνο από το store των windows. 

άρα τα βγάζεις , και πας σε home ή pro ανάλογα με το σύστημα σου. Δεν μπορείς μετά να ξαναγυρίσεις σε S αλλά δεν ενδιαφέρει κανέναν αυτή τη στιγμή.

https://support.microsoft.com/en-us/help/4020089/windows-10-in-s-mode-faq

για το άλλο , πρέπει να ψάξεις απευθείας στην hp αν βρεις ερώτηση για το ίδιο ακριβώς μοντέλο ή να τους ρωτήσεις . Γενικά παίρνει, αλλά μπορεί να χρειαστεις να βάλεις και την υποδοχη για τον δίσκο στην μητρική , οπότε το κόστος και η δυσκολία ανεβαίνουν πολύ. αυτό πρέπει να ρωτησεις

Τα απενεργοποιεις και εχεις windows 10 home μετα.

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από Tasosp22
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μια απορία.

Ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το πρόγραμμα go4more. Αγόρασε ο πατέρας μου το λαπτοπ (με πιστωτική) από φυσικό κατάστημα (χωρίς να κάνει παραγγελία online). Είπε στην υπάλληλο σχετικά για την προσφορά κλπ για να σιγουρευτεί.

Στην απόδειξη λέει Eurobank, παίζει να μην πιστωθουν οι πόντοι;

IMG_20200222_163647_20200222164041530.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, CyberMarco είπε

Καλησπέρα παιδιά, μια απορία.

Ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το πρόγραμμα go4more. Αγόρασε ο πατέρας μου το λαπτοπ (με πιστωτική) από φυσικό κατάστημα (χωρίς να κάνει παραγγελία online). Είπε στην υπάλληλο σχετικά για την προσφορά κλπ για να σιγουρευτεί.

Στην απόδειξη λέει Eurobank, παίζει να μην πιστωθουν οι πόντοι;

IMG_20200222_163647_20200222164041530.jpg

Τελευταια φορα που ειχα  επιστροφη απο ιδιο προγραμμα go4more ειχα πληρωσει σε  pos εθνικης και οι ποντοι επιστροφης ειχαν μπει αμεσως. Δες αν εχουν μπει οι ποντοι αλλιως περιμενε μεχρι 4 εργασιμες μερες οπως λεει στους ορους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, CyberMarco είπε

Καλησπέρα παιδιά, μια απορία.

Ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το πρόγραμμα go4more. Αγόρασε ο πατέρας μου το λαπτοπ (με πιστωτική) από φυσικό κατάστημα (χωρίς να κάνει παραγγελία online). Είπε στην υπάλληλο σχετικά για την προσφορά κλπ για να σιγουρευτεί.

Στην απόδειξη λέει Eurobank, παίζει να μην πιστωθουν οι πόντοι;

IMG_20200222_163647_20200222164041530.jpg

Δυστηχως, δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα σε μηχανημα eurobank δεν θα σου πιστωθουν οι ποντοι, επρεπε να το πει στον πατερα σου η υπαλληλος, απαραδεκτη ειναι, αφορα μονο μηχανηματα της "εθνικης", δυστηχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, Tasosp22 said:

Τελευταια φορα που ειχα  επιστροφη απο ιδιο προγραμμα go4more ειχα πληρωσει σε  pos εθνικης και οι ποντοι επιστροφης ειχαν μπει αμεσως. Δες αν εχουν μπει οι ποντοι αλλιως περιμενε μεχρι 4 εργασιμες μερες οπως λεει στους ορους.

Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και με ενημέρωσαν πως δεν παίζει ρόλο το POS του καταστήματος, οπότε μέχρι τις 29/02 (που λήγει η προσφορά) θα έχουν πιστωθει

5 minutes ago, makhs5 said:

Δυστηχως, δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα σε μηχανημα eurobank δεν θα σου πιστωθουν οι ποντοι, επρεπε να το πει στον πατερα σου η υπαλληλος, απαραδεκτη ειναι, αφορα μονο μηχανηματα της "εθνικης", δυστηχως

Αν όντως είναι έτσι να το επιστρέψω την Δευτέρα και να κάνω παραγγελία online

Επεξ/σία από CyberMarco
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, CyberMarco είπε

Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και με ενημέρωσαν πως δεν παίζει ρόλο το POS του καταστήματος, οπότε μέχρι τις 29/02 (που λήγει η προσφορά) θα έχουν πιστωθει

Αν όντως είναι έτσι να το επιστρέψω την Δευτέρα και να κάνω παραγγελία online

Εγω αυτο το λεω βαση δικης μου εμπειριας. Σε καταστημα των αθηνων στην Σταδιου πριν περιπου 1.5 χρονο σε παρομοια προσφορα με 10% της εθνικης πληρωσα με καρτα σε μηχανημα eurobank και δεν πηρα "ποντους" και η κοπελα τοτε μου ανεφερε κατα λεξη " Δυστηχως εχουμε μηχανημα της eurobank" αν θελετε και τους ποντους βρειτε το προιον σε αλλο καταστημα που να εχει pos της εθνικης" Λογω οτι το προιον ενα κινητο της motorola δεν ηπηρχε αλλου, αναγκαστηκα και το πηρα απο εκει. Ποντοι δεν μου μπηκαν ποτε, πληρωσα σε pos της eurobank οπως εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφέρω ότι στον υπολογιστή που σήμερα αγοράστηκε για τον πατέρα μου, δεν είχε windows 10s, αλλά home.
Περίεργο και με γλύτωσε από τα 4 κλικ που αναφέρονται πιο πάνω για να τα κάνω home.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2020 στις 4:41 ΜΜ, CyberMarco είπε

Καλησπέρα παιδιά, μια απορία.

Ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το πρόγραμμα go4more. Αγόρασε ο πατέρας μου το λαπτοπ (με πιστωτική) από φυσικό κατάστημα (χωρίς να κάνει παραγγελία online). Είπε στην υπάλληλο σχετικά για την προσφορά κλπ για να σιγουρευτεί.

Στην απόδειξη λέει Eurobank, παίζει να μην πιστωθουν οι πόντοι;

IMG_20200222_163647_20200222164041530.jpg

Αν δεν μπουν πας το κάνουν σαν επιστροφή πίσω και μετά το ξανά πληρώνεις για να μπουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 22/2/2020 στις 4:41 ΜΜ, CyberMarco είπε

Καλησπέρα παιδιά, μια απορία.

Ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το πρόγραμμα go4more. Αγόρασε ο πατέρας μου το λαπτοπ (με πιστωτική) από φυσικό κατάστημα (χωρίς να κάνει παραγγελία online). Είπε στην υπάλληλο σχετικά για την προσφορά κλπ για να σιγουρευτεί.

Στην απόδειξη λέει Eurobank, παίζει να μην πιστωθουν οι πόντοι;

IMG_20200222_163647_20200222164041530.jpg

Δεν θα μπουν. Πηγαινε κανε επιστροφη ΤΩΡΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...