Προς το περιεχόμενο

Vodafone CU σε ισχύ οι νέες αυξήσεις


banned_acc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις ενεργοποιήθηκαν τα νέα πακέτα στο 1252 και εντός της ημέρας θα μπουν και στο my cu app...

Κρίμα...

Το combo 600 με κόστος 8.5ευρώ έγινε 10ευρώ με μόλις 100mb παραπάνω....😡

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα οντως , και απο ο,τι βλεπω στο app περασαν  οι αυξησεις. Εγω ηρθα προσφατα απο wind σε vodafone (cu) και παρολο που εγιναν αυτες οι αυξησεις..παλι καλυτερα ειναι η φαση απο wind.

Η λογικη στο cu ηταν , αν δεν κανω λαθος , εβαζες 10αρα καρτα , ενεργοποιουσες  καποιο 8,5αρι πακετο (π.χ. cu combo 600 , με ενα καρο παροχες) και ειχες και 1,5 ευρω ρεστα.
Απλα τωρα δεν σου μενουν ρεστα.
Στην wind οι μαλακες , σου δινανε ενα "bonus ενεργοποιησης" ...π.χ. 300 λεπτα + x mbytes..ουτε θυμαμαι καν ποσα ειναι.. εβαζες 10αρα καρτα..ενεργοποιοταν αυτο το bonus...και ανα καποιους μηνες σου αφαιρουσε ενα ποσο για να συνεχιζει να στο δινει...
Τα περισσοτερα πακετα (αυτα που χρησιμοποιουνταν περισσοτερο) .. πηγαν πλεον στα 10.40 ευρω..προκλητικο νουμερο..σαν να σου λεει..μαλακες τερμα οι 10αρες καρτες..12αρες και πανω.

Εφυγα...γιατι αυτο το 10.40 ευρω στα πακετα ειναι σαν κοροιδια μεσα στα μουτρα μου...γιατι με χρεωσε τελευταια κατι ακυρα 10.40αρια χωρις εξηγηση και χωρις την δικη μου συγκαταθεση και γενικως οι παροχες ηταν πολυ μετρημενες

Vodafone ειδα χρονους ομιλιας και gbytes που δεν ειχα ονειρευτει καν στην wind , και ολα αυτα με 8.5 ευρω..μαλακια που πηγε 10 ευρω δεν αντιλεγω..αλλα παντα σε σχεση με wind που εχω εικονα..και παλι καλυτερα ειναι . (Δεν εχω ιδεα απο cosmote).

Το σημα λιγο της vodafone ειναι για το πεος...αλλα οκ...θα το παλεψω...Οκ ειπα τον πονο μου και ηρεμησα τωρα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται πάντως για υποβάθμιση των παρεχόμενων υπηρεσιών μιας που απ' ότι βλέπω αφαίρεσαν και το  bonus των 100λεπτων... Εκεί δλδ που έπαιρνες 400 λεπτά τώρα παίρνεις 300 και πληρώνεις και παραπάνω..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για να δούμε αν στακάρουν τα παλιά με τα καινούρια ή αν θα χάσουμε ότι είχαμε μαζέψει από δεδομένα και λεπτά/sms...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Για να δούμε αν στακάρουν τα παλιά με τα καινούρια ή αν θα χάσουμε ότι είχαμε μαζέψει από δεδομένα και λεπτά/sms...

Τα στακάρουν, αν είχες combo 600 θα 4-5-10πλασιαστουν ανάλογα ποσά είχες στοκάρει. Ήδη τα λεπτά προς cu έγιναν προς Vodafone...

Νομίζω το πιο νορμάλ πακέτο πλέον είναι το open voice & social με 8.5 ευρώ για 500 λεπτά προς ολους σε συνδιασμό με cu shake... Αυτό πως και δε το πείραξαν;;;; 

Επεξ/σία από guzel
NO-WAY δεν ειχα δει οτι προκειτε για 15 ημερες ....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

15 μερες διαρκεια = 17 ευρω / μηνα

thanx, but no thanx

ΥΓ. ξερει κανείς το "Talk Abroad" τι διαρκεια εχει?

ΥΥΓ. "το πακέτο έχει διάρκεια 30ημέρες" (vodafone chat info)

Επεξ/σία από 1600
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mphxths είπε

Η λογικη στο cu ηταν , αν δεν κανω λαθος , εβαζες 10αρα καρτα , ενεργοποιουσες  καποιο 8,5αρι πακετο (π.χ. cu combo 600 , με ενα καρο παροχες) και ειχες και 1,5 ευρω ρεστα.

Απλα τωρα δεν σου μενουν ρεστα.
 

10€ ανανέωση / 1.12 φόρος κινητής = 8.93€

Τα ρέστα ήταν 0.43€ και όχι 1.5€

Spoiler

Αν θέλει κανείς φοιτητικό cu, 

1200' + 1200 SMS + 1200MB με 8.5€ ας μου στείλει π.μ.

 

Επεξ/σία από cacofonix-3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, cacofonix-3 είπε

10€ ανανέωση / 1.12 φόρος κινητής = 8.93€

Τα ρέστα ήταν 0.43€ και όχι 1.5€

Εχεις δικιο σε αυτο..βαζεις μια φορα ανα 4μηνο λοιπον μια 15αρα (δεν ξερω ποσο πανε οι ανανεωσεις..στην τυχη λεω 15) ..και με τα εξτρα 5 ευρω...καλυπτεις τον φορο κινητης για το 4μηνο αυτο...και στο 4μηνο αυτο ανανεωνεις με 10αρες...

Χειροτερα ειναι στην wind...οταν τα πακετα κανουν 10.40ευρω...δεν λεω οτι δεν ειναι μαλακια που τα πακετα πηγαν απο 8.5 σε 10..αλλα απλα , αλλου ειναι χειροτερα :)
 

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βέβαια . Διαπίστωση 

Ούτε η Q ούτε το Frog δίνουν μηνύματα. Τόσα πολλά μηνύματα μάλλον δεν δίνει κανένας άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/2/2020 στις 6:20 ΜΜ, guzel είπε

Μας βλέπω σε frog-q...

Στην q μπορείς να αγοράσεις τα πακέτα κατευθείαν ή πρέπει να βάλεις κάρτα και μετά να αγοράσεις; Αν μπορείς κατευθείαν με βλέπω να πηγαίνω στην q, αρκετά οι μαλ@κίες της vodafone (και δεν θάβω μόνο αυτήν, αλλά αυτήν έχω).

Επεξ/σία από Nate
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε όλες τις εταιρείες μπορείς να αγοράσεις πακέτο αν έχεις υπόλοιπο.

Σε όλες τις εταιρείες δεν μπορεις να αγοράσεις πακέτο χωρίς να έχεις υπόλοιπο.

Επεξ/σία από Vasileios-gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...