Προς το περιεχόμενο

Αφαίρεση προσωπικών στοιχείων από το site 11888


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται να σταματήσει να φανερώνει το ονοματεπώνυμο και τη διεύθυνση μου όταν κάποιος βάζει τον αριθμό του κινητού μου στο google.

Είναι ξεκάθαρη παράβαση των προσωπικών δεδομένων και δεν ξέρω αν πρέπει να απευθυνθώ στον πάροχο (cosmote) η σε αυτό το site (11888).

Είμαι ιδιώτης και όχι επαγγελματίας. Αν γνωρίζει κάποιος που θα πρέπει να στραφώ ή να καλέσω τον παρακαλώ να μου το πει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, PareKosme είπε

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται να σταματήσει να φανερώνει το ονοματεπώνυμο και τη διεύθυνση μου όταν κάποιος βάζει τον αριθμό του κινητού μου στο google.

Είναι ξεκάθαρη παράβαση των προσωπικών δεδομένων και δεν ξέρω αν πρέπει να απευθυνθώ στον πάροχο (cosmote) η σε αυτό το site (11888).

Είμαι ιδιώτης και όχι επαγγελματίας. Αν γνωρίζει κάποιος που θα πρέπει να στραφώ ή να καλέσω τον παρακαλώ να μου το πει.

Στον παροχο σου  Κανεις αιτηση για να μην περιλαμβανετε ο αριθμος στους ενιαίους καταλόγους.. (απόρρητο)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, PareKosme είπε

Είναι ξεκάθαρη παράβαση των προσωπικών δεδομένων

Εχεις συναίνεση για αυτό, εκτός αν τι εχεις ηδη απόρρητο και παρόλα αυτα εμφανίζεται, μονο τότε είναι παραβίαση

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ήδη συναινέσει για την εμφάνιση αριθμού. Καλείς στο 13888 και σε βγάζουν από τους καταλόγους. Το αίτημα υλοποιείται αμέσως αλλά χρειαζεται ορισμένες μέρες ώστε να μην εμφανίζεσαι πλέον στον κατάλογο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PareKosme είπε

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται να σταματήσει να φανερώνει το ονοματεπώνυμο και τη διεύθυνση μου όταν κάποιος βάζει τον αριθμό του κινητού μου στο google.

Είναι ξεκάθαρη παράβαση των προσωπικών δεδομένων και δεν ξέρω αν πρέπει να απευθυνθώ στον πάροχο (cosmote) η σε αυτό το site (11888).

Είμαι ιδιώτης και όχι επαγγελματίας. Αν γνωρίζει κάποιος που θα πρέπει να στραφώ ή να καλέσω τον παρακαλώ να μου το πει.

Οταν εκανες την αιτηση για την συνδεση σου ειχε ενα ωραιοτατο check box για αν μην εμφανιζεται το νουμερο σου στους τηλεφωνικους καταλογους, απο την στιγμη που δεν το επελεξες συναίνεσες στην δημοσιοποιηση του. Αρα η παραβιαση προσωπικων δεδομενων δε παιζει. Απο εκει και περα αφου το ανακαλυψες και δε το θες ζητας απο την εξυπητερηση πελατων να στο αλλαξει, χωρις ομως να σημαινει απαραιτητα πως θα εξαφανιστει το νουμερο με τα στοιχεια σου απο το internet, μιας και την πληροφορια μπορει να την εχουν αντιγραψει τριτοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, l337 είπε

Έχεις ήδη συναινέσει για την εμφάνιση αριθμού. Καλείς στο 13888 και σε βγάζουν από τους καταλόγους. Το αίτημα υλοποιείται αμέσως αλλά χρειαζεται ορισμένες μέρες ώστε να μην εμφανίζεσαι πλέον στον κατάλογο.

Ευχαριστώ, ελπίζω να γίνει γιατί νιώθω άβολα να υπάρχουν φόρα παρτίδα αυτά τα στοιχεία.

Ευχαριστώ και όλους τους υπόλοιπους που απάντησαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, PareKosme είπε

Ευχαριστώ, ελπίζω να γίνει γιατί νιώθω άβολα να υπάρχουν φόρα παρτίδα αυτά τα στοιχεία.

Εάν είσαι στο σπίτι σου, μπορείς να καλέσεις και τώρα αν θέλεις στο 13888, εφόσον είσαι ο κάτοχος της γραμμής, και ζήτησε το από τον εκπρόσωπο ώστε να το καταγράψει και να καταχωρήσει το request, ώστε να σου φύγει και το άγχος.

Επεξ/σία από l337
typo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, PareKosme είπε

Ευχαριστώ, ελπίζω να γίνει γιατί νιώθω άβολα να υπάρχουν φόρα παρτίδα αυτά τα στοιχεία.

Ευχαριστώ και όλους τους υπόλοιπους που απάντησαν. 

Μήπως είσαι υπερβολικός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε παρανομο ούτε τίποτα είναι. Αλλιώς ο κάθενας θα μπορούσε να κάνει μηνύσεις και καταγγελίες. Μπορείς να καλέσεις τον παροχο και να ζητήσεις να μην είσαι στους καταλόγους. Εμείς αυτό κάναμε χωρίς αιτήσεις και άλλες χαρτουρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητάς από την cosmote να το βγάλει και σε λίγες μέρες φεύγει. Μετά αν ψάξεις μέσα στο site δεν υπάρχει αλλά αν ψάξεις μέσω google παραμένει στα αποτελέσματα δε ξέρω για πόσο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...