Προς το περιεχόμενο

Ονόματα και TFA ελληνικών τραπεζών


basilis_k6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα κάτι αγορές πριν λίγο και διαπίστωσα τα παρακάτω. Αρχικά δεν βρηκα πουθενα πως να βάλω TFA (2-step-verification) στην πειραιώς. Ούτε καν μέσα στο winbank. Δεν το υποστηρίζει η visa? η πειραιώς? Νόμιζα ειναι στανταρ πλέον.

Επίσης στις κάρτες τα ονόματα δεν έπρεπε να γράφονται με έναν μοναδικό τρόπο στα λατινικά? Έχω 2 κάρτες με διαφορετικά ονόματα... τι φάση? Είδα οτι υπάρχει κανόνας https://el.wikipedia.org/wiki/ISO_843

αλλα δεν έχει δίψηφα φωνήεντα. Έχει παντως εδω https://www.teicrete.gr/users/kutrulis/Ergalia/ELOT743.htm

Οι κάρτες ειναι καινούργιες σχετικά, max 2 ετων. Οτι ναναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. έχει two-step v.

Τουλάχιστον ένα χρόνο τώρα (τόσο το χρησιμοποιώ εγώ πάντως)...για την winbank πάντα (για την κάρτα δεν το έχω παρατηρήσει)

   Όταν πας να κάνεις συναλλαγή (όχι καταχωρημένη ως έμπιστη) τόσο απο την σελίδα όσο κ απο το app ....σου ζητάει επιβεβαίωση με pop up (yes or no) στο registered τηλέφωνο σου...για κοίταξε το λίγο παραπάνω στις ρυθμίσεις ασφαλείας.

Για το θέμα του ονόματος... υπάρχουν τουλάχιστον τρεις εξηγήσεις, αν σε ενοχλεί ή πιστεύεις ότι θα έχεις πρόβλημα με την ασφάλεια των συναλλαγών σου, συνεχίζουμε με πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TechnoState είπε

.. έχει two-step v.

Τουλάχιστον ένα χρόνο τώρα (τόσο το χρησιμοποιώ εγώ πάντως)...για την winbank πάντα (για την κάρτα δεν το έχω παρατηρήσει)

   Όταν πας να κάνεις συναλλαγή (όχι καταχωρημένη ως έμπιστη) τόσο απο την σελίδα όσο κ απο το app ....σου ζητάει επιβεβαίωση με pop up (yes or no) στο registered τηλέφωνο σου...για κοίταξε το λίγο παραπάνω στις ρυθμίσεις ασφαλείας.

Για το θέμα του ονόματος... υπάρχουν τουλάχιστον τρεις εξηγήσεις, αν σε ενοχλεί ή πιστεύεις ότι θα έχεις πρόβλημα με την ασφάλεια των συναλλαγών σου, συνεχίζουμε με πμ.

το έχω και εγω αυτο αλλα στην eurobank (mastercard) σου ζητάει επιβεβαίωση ακόμη και για αγορές σε σελίδες. αυτο δεν το βρηκα πουθενα.

Το όνομα δεν με ενοχλέι απλα ειναι λίγο αστείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...