Προς το περιεχόμενο

ποιοτικό θερμόμετρο


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/2/2020 στις 10:29 ΜΜ, Vassilis_24 είπε

Kαμία ακρίβεια.
Δε δείχνει την πραγματική θερμοκρασία.
Κι εγώ το είχα πάρει γιατί το είχα δει και σε νοσοκομεία να το χρησιμοποιούν.
Πρόσφατα είχα 37,6 με θερμόμετρο υδραργύρου.
Πήγα σε γιατρό, που είχε το ίδιο μετώπου που έχω κι εγώ και που πλέον δεν το χρησιμοποιώ, μου έβαλε θερμόμετρο (προτού 1 ώρα το είχα μετρήσει) και έβγαλε 36,8...
 

Μια ώρα μετά και αφού έχεις αλλάξει  περιβάλλον  ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Μια ώρα μετά και αφού έχεις αλλάξει  περιβάλλον  ?

Βγήκα απ'το σπίτι μου, μπήκα στο αυτοκίνητο και σε 5' ήμουν στο γιατρό, αυτή ήταν η αλλαγή του περιβάλλοντος.

Τα μετώπου επηρεάζονται και απ'το εξωτερικό περιβάλλον, π.χ. χειμώνα με κρύο, χωρίς να έχεις θερμοκρασία χώρου τουλάχιστον 18(αν δεν κάνω λάθος), δεν μπορούν να μετρήσουν θερμοκρασία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Vassilis_24 είπε

Βγήκα απ'το σπίτι μου, μπήκα στο αυτοκίνητο και σε 5' ήμουν στο γιατρό, αυτή ήταν η αλλαγή του περιβάλλοντος.

Τα μετώπου επηρεάζονται και απ'το εξωτερικό περιβάλλον, π.χ. χειμώνα με κρύο, χωρίς να έχεις θερμοκρασία χώρου τουλάχιστον 18(αν δεν κάνω λάθος), δεν μπορούν να μετρήσουν θερμοκρασία...

Εσύ έγραψες (προτού 1 ώρα το είχα μετρήσει)  ,και ναι είναι αλλαγή περιβάλλοντος εκτός αν το αμάξι το εχεις μέσα στο σπίτι και μετά πάρκαρες μέσα στο ιατρείο που είχε ακριβώς την ιδια θερμοκρασία με το σπίτι σου..Και μόνο που βγήκες απο την πόρτα σου σε πιο κρύο περιβάλλον  ..........

Αν και 37,6 και 36,8 δεν νομίζω  είναι θερμοκρασίες για να πηγαίνεις σε γιατρό.ΑΝ πηγαίνεις μόνο για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Εσύ έγραψες (προτού 1 ώρα το είχα μετρήσει)  ,και ναι είναι αλλαγή περιβάλλοντος εκτός αν το αμάξι το εχεις μέσα στο σπίτι και μετά πάρκαρες μέσα στο ιατρείο που είχε ακριβώς την ιδια θερμοκρασία με το σπίτι σου..Και μόνο που βγήκες απο την πόρτα σου σε πιο κρύο περιβάλλον  ..........

Αν και 37,6 και 36,8 δεν νομίζω  είναι θερμοκρασίες για να πηγαίνεις σε γιατρό.ΑΝ πηγαίνεις μόνο για αυτό.

Oπότε λες ότι αν κάποιος έχει πυρετό, αν βγαίνει από το σπίτι του και πάει σε άλλο σπίτι, τότε θα πέσει ο πυρετός, ε;
Είναι κι αυτό μια άποψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Oπότε λες ότι αν κάποιος έχει πυρετό, αν βγαίνει από το σπίτι του και πάει σε άλλο σπίτι, τότε θα πέσει ο πυρετός, ε;
Είναι κι αυτό μια άποψη...

Αστο καλυτερα,δεν έχουμε ίδιο μήκος κύματος.Μακρυά οι αρρώστιες και οι πυρετοι. 

Αλήθεια γραφουν επάνω όλα αυτά πόση ακρίβεια έχουν;Η είναι όπως οι ζυγαριές στα φαρμακεία που άλλα λέει η μιά και άλλα η άλλη;

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...