Προς το περιεχόμενο

[VPN ΣΥΝΔΡΟΜΗ/FASTEST VPN] LIFETIME SPECIAL DEAL 20€


vabiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, learner είπε

Η πληρωμη ειναι μονο με πιστωτικη καρτα ή υπαρχει η δυνατοτητα για paypal;

Και PayPal...

20 ώρες πριν, naimore είπε

και με ένα 20αρι κιόλας μόνο; εύκολαααα

Ωχ κρίμα ρε παιδιά!!! Μήπως με τις συνδρομές από το insomnia ανακάμψει οικονομικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ένα χρόνο να βγάλει, τα έβγαλε τα χρήματα της...

Edit: και ακόμα περισσότερο με το κουπονάκι του @mochian

Επεξ/σία από beamex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την έκανα την συνδρομή αλλά έχοντας και τα 20GB/m του Windscribe από προσφορά και μάλιστα δωρεάν δεν είδα κάποιο πλεονέκτημα στο απλό browsing τουλάχιστον.
Το σκέφτομαι για refund ...

Επεξ/σία από NewGascp
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφέρω και μια σημερινή μου εμπειρία με το support. Δεν μπορούσα να συνδεθώ με το ένα laptop μου και καθώς δεν σκαμπάζω τίποτα από ρυθμίσεις VPN, απευθύνθηκα στο chat τους από το site τους.

Πρώτη ευχάριστη έκπληξη το ότι μίλησα με άνθρωπο και δεύτερη ότι λύθηκε το πρόβλημα μου σε 2 λεπτά με αλλαγή μιας ρύθμισης μετά από οδηγίες τους.

Συμπερασματικά παρότι συμφωνώ ότι δεν μοιάζει με βιώσιμα εμπορική πρακτική και μπορεί να μας "αποχαιρετίσει" σαν εταιρία σύντομα, δεν νοιώθω ότι χαράμισα τα €20 (με προϋπόθεση ότι δεν θα κλείσουν σε ένα μήνα!).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά ζήτησα refund. Μετά απο δυο τρία email είπαν θα το δώσουν.
Στις δοκιμές που έκανα το Windscribe (=δωρεάν 20gb/m) ήταν ανώτερο. Καλυτερη απόκριση στο browsing, ip leak δεν είχε κανένα, το Fastest μου πετούσε συχνά λάθη στο απλό browsing.
Επίσης σε Asuswrt το OpenVPN τους δεν δούλεψε παρά μόνο το PPΤP που είναι απαρχαιομένο καί ανασφαλής. Ο μοναδικός λόγος που το πήρα ήταν για το OpenVPN που τελικά δεν δουλεύει σε μένα τουλάχιστων.
Όταν τους ζήτησα support για το OpenVPN μου είπαν να χρησιμοποιήσω άλλο πρωτόκολλο... (PPTP).
Δεν ήταν θέμα χρημάτων αλλά σαν υπηρεσία δεν μου έδωσε την αίσθηση της ασφαλούς πλοήγησης και επίσης σημαντικό είναι ότι δεν έχει kill switch. (δηλαδή αν το Vpn δεν έχει συνδεθεί ή εμφανίσει κάποια διακοπή η πραγματική μας IP θα γίνη leak σαν νεράκι αμέσως.
Αυτά. Ελπίζω να βοηθήσα.

Επεξ/σία από NewGascp
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NewGascp είπε

Τελικά ζήτησα refund. Μετά απο δυο τρία email είπαν θα το δώσουν.
Στις δοκιμές που έκανα το Windscribe (=δωρεάν 20gb/m) ήταν ανώτερο. Καλυτερη απόκριση στο browsing, ip leak δεν είχε κανένα, το Fastest μου πετούσε συχνά λάθη στο απλό browsing.
Επίσης σε Asuswrt το OpenVPN τους δεν δούλεψε παρά μόνο το PPΤP που είναι απαρχαιομένο καί ανασφαλής. Ο μοναδικός λόγος που το πήρα ήταν για το OpenVPN που τελικά δεν δουλεύει σε μένα τουλάχιστων.
Όταν τους ζήτησα support για το OpenVPN μου είπαν να χρησιμοποιήσω άλλο πρωτόκολλο... (PPTP).
Δεν ήταν θέμα χρημάτων αλλά σαν υπηρεσία δεν μου έδωσε την αίσθηση της ασφαλούς πλοήγησης και επίσης σημαντικό είναι ότι δεν έχει kill switch. (δηλαδή αν το Vpn δεν έχει συνδεθεί ή εμφανίσει κάποια διακοπή η πραγματική μας IP θα γίνη leak σαν νεράκι αμέσως.
Αυτά. Ελπίζω να βοηθήσα.

 

Καθως εχω τη συγκεκριμένη υπηρεσία  με 10€ από Σεπτέμβρη (σε άλλη προσφορά με κουπόνι), μπορώ να πω οτι ειμαι ευχαριστημένος αρκετά.

1. Δεν εχω κανένα προβλημα ταχύτητας με σύνδεση σε Bulgarian server. (Uploads και downloads με 24αρα γραμμη σχεδόν ιδιες με αυτές που ειχα πριν σετάρω)

2. Κανένα leak με ipSec  κ με PPTP (δειτε παρακάτω γιατί αναφέρω και το PPTP). Ο,τι τεστ για security leaks ειχα βρει τοτε που το πήρα δεν εβγαλαν κάτι ύποπτο.

3. Εχει δυνατότητα για συνδεση 10 συσκευών, αλλά εγώ σεταρα τον router μια φορά με IpSec ωστε να έχω όλες τις συνδεδεμένες συσκευες του σπιτιού απευθείας στο VPN
   Δούλευε ΟΚ μέχρι που άλλαζε dynamic IP το modem και εκεί εκανε disconnect.  Αυτο γινόταν καθε 2-3 μερες και ήθελε restart o router.   Καθώς θεωρώ οτι είναι θέμα του router μου
  (δεν εκανε αυτόματη επανασύνδεση με αυτό το σετάρισμα) και επειδή δε μου δίνει τη δυνατότητα να προγραμματίζω αυτόματα restart για να μην ασχολούμαι με τα κουμπιά του, 
 το ξανασεταρα 2η φορά με PPTP. Ξερω οτι ειναι πιο ανασφαλές πρωτόκολλο αλλά στα αντιστοιχα leak tests δεν εδειξε κάτι και επισης ο router μπορουσε να επανασυνδεθεί.
Θεωρώ οτι αν κάποιος δεν ασχοληθεί αποκλειστικά με τη δική μου συνδεση για να σπασει το πρωτόκολλο και να δει την κινησή μου δε θα έχω θέμα (ισως όμως και να μην είναι ετσι, δεν ειμαι γνώστης )

4. Σε εμένα δουλεύει το kill switch που γράφουν κιόλας οτι έχουν

Καποια review links για αυτούς που το ψάχνουν ακόμα 

https://www.techradar.com/reviews/fastestvpn

https://www.pcworld.com/article/3337464/fastestvpn-vpn-review.html

https://www.thevpnlab.com/reviews/fastestvpn-review/

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 23/02/2020 at 11:28, chocorello said:

Βασικά έχει επιλογή για request server location (για όσους θέλουν Ελλάδα).

Πού είναι αυτή η επιλογή;

Το αγόρασα μόνο και μόνο γι αυτό σου το post και τώρα που πήγα να το χρησιμοποιήσω δεν την βρίσκω.

Επεξ/σία από funbreaker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
Στις 18/4/2020 στις 10:13 ΜΜ, funbreaker είπε

Πού είναι αυτή η επιλογή;

Το αγόρασα μόνο και μόνο γι αυτό σου το post και τώρα που πήγα να το χρησιμοποιήσω δεν την βρίσκω.

Τώρα το είδα αυτό, request server location μάλλον είναι απλώς να κάνεις request για ένα νέο server location (βασικά ότι λέει).
Ελπίζω να πήρες refund αν δε σε κάλυψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Αντί για αγορά υπηρεσίας vpn μήπως υπάρχει δυνατότητα για αγορά vpn router? Έχει ασχοληθεί κανείς? Γνωρίζει αν μπορείς με ένα vpn router να στήσεις μόνος σου vpn με αντίστοιχες επιδόσεις? Η μέσω pfsense η κάποιας εφαρμογής ?

Sorry αν είναι offtopic

Επεξ/σία από fotiskam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...