Προς το περιεχόμενο

Friends: Τα «Φιλαράκια» επιστρέφουν στο HBO Max με ένα αποκλειστικό νέο επεισόδιο


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, SpirtouLisS είπε

Ψάξτε στο YouTube "what did I marry into". Να θυμηθείτε ίσως την καλύτερη κωμική στιχομυθία στην ιστορία της τηλεόρασης.  Φιλαράκια και πάλι φιλαράκια κατ εμε χωρίς να θέλω να θίξω καμιά άλλη σειρά και κανένα fan.   Καλώς να έρθει το νέο επεισόδιο. 

Λατρεία απλά με αυτή τη σειρα! Δεν ξέρω πόσες φορες την έχω δει και θα συνεχίσω να την βλέπω  ξανα  και ξανά και ας βγαίνουν εδώ μερικοί να πετάξουν τη χολή που μόνο ξέρουν να βγάζουν γιατί δεν μπορούν κάτι καλύτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, christos4 είπε

Ειναι μια σειρά που παίζει σε 100 χώρες (με βάση το άρθρο) + Netflix (όπου έχει δικαιώματα πλέον). Έχει στάνταρ τηλεθέαση ακόμα και σήμερα. Επίσης θα υπάρχουν έσοδα από merchandise και τις αντίστοιχες άδειες (πχ zara ή h&m πουλάνε μπλουζάκια με το λογότυπο) 

Μήπως το 1 δις είναι και μικρό ποσό; 

Όχι, ακόμη εξωφρενικό μου ακούγεται, και εννοώ συγκρίνοντας με ποσά που βγάζουν δημοφιλείς ταινίες ή πχ τα Star Wars.

Αλλα η πηγή ήταν η USA Today, όποτε ίσως και να είναι αλήθεια.

Δύσκολα καταλαβαίνει κανείς πάντως, υπάρχει πολύ παραπληροφόρηση. Πχ ακόμη και σήμερα βλέπεις ότι η συντριπτική πλειοψηφία, και εννοώ και τους δημοσιογραφους που μας ενημερώνουν μέσα σε αυτούς, έχουν την εντύπωση ότι το box office είναι τα κέρδη μιας ταινίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ περιμένω Κωνσταντίνου και Ελένης ξανά. Σοβαρά. Σκέψου τον Μάνθο πενηντάρη με πόρσε και iPhone. Σκέψου Πέγκυ καρά με άλλα 3-4 διαφημιστικά στο ενεργητικό της και γκαρσονα ακόμα. Κτλπ...!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, The_Prodigy είπε

Σου εξηγεί ενας ανθρωπος κάτι που (οκ δεν ειναι απαραίτητο να το γνωριζεις) δεν το ξερεις.

Αντι να πεις "ενταξει, δεν το ήξερα", επιμένεις! 

Ποτε θα μάθει Έλληνας να λεει και ενα "δεν ξερω"... 

Ντροπή είναι διαολε;!

Όταν εγραψα αυτό που quotarησες δεν μου ειχε εξηγηθεί κατι, πρωτη φορα το εγραψα αρα δεν επεμενα όπως λες.

7 ώρες πριν, The_Prodigy είπε

Προφανως κρατανε το ηχητικό της καλυτερης αντίδρασης απο τις 10.

To να εχει κοινο μια σειρα που γυριζεται χωρις αρχη και τελος, με πολύ ωρα πρoετοιμασια πριν και με πολλες φορες γυρισμα η κάθε σκηνη, ακούγεται περισσοτερο σαν φημη που αφηνουν επίτηδες να κυκλοφορει (όπως και πολλες άλλες). Όταν γυριζεται ένα επεισοδιο, η ροη δεν παει οπως την βλέπουμε εμεις στη τηλεοραση. Μπορει πχ. να γυρισουν ολες τις σκηνες στο ταδε δωματιο που θα περιλαμβανονται στα επομενα 15 επεισοδια.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως από το "επεισόδιο" καταλήγουμε σε unscripted συνάντηση των πρωταγωνιστών. 

κάτι τέτοιο φαντάζομαι: 

 

με τον mathew perry και με θέμα συζήτησης τη σειρά, bloopers, κομμένες σκηνές κλπ. πιο ενδιαφέρον από το παραπάνω βίντεο, αλλά όχι αυτό που ο κόσμος περίμενε/ήθελε με το άκουσμα του "reunion" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το Cobra Kai , μετρηστε ποσες ταινιες/σειρες εχουν επανακυκλοφωρησει με τους ιδιους πρωταγωνιστες.

Ηταν το πρωτο που πετυχε και ακολουθουν ολοι τωρα. Μεχρι και την Σαρα Κονορ ειδαμε να ριχνει με ρουκετα στον τερμινειτορ Σβατζενεγκερ, και ερχεται συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rus είπε

Όταν εγραψα αυτό που quotarησες δεν μου ειχε εξηγηθεί κατι, πρωτη φορα το εγραψα αρα δεν επεμενα όπως λες.

To να εχει κοινο μια σειρα που γυριζεται χωρις αρχη και τελος, με πολύ ωρα πρoετοιμασια πριν και με πολλες φορες γυρισμα η κάθε σκηνη, ακούγεται περισσοτερο σαν φημη που αφηνουν επίτηδες να κυκλοφορει (όπως και πολλες άλλες). Όταν γυριζεται ένα επεισοδιο, η ροη δεν παει οπως την βλέπουμε εμεις στη τηλεοραση. Μπορει πχ. να γυρισουν ολες τις σκηνες στο ταδε δωματιο που θα περιλαμβανονται στα επομενα 15 επεισοδια.

Παντως, αδελφέ μου, πραγματικά ισχύει αυτό που σου ειπα. 

Σε αυτα τα soundstages πισω απο τις κάμερες υπάρχουν εξεδρες. Κανονικες εξεδρες με μικρόφωνα πανω απο τους θεατές.

Ξερεις ποσα νούμερα πανε που (λογω της λατρείας τους για τις εκάστοτε σειρες) ξεκαρδιζονται με αφορμή την παραμικρη μαλακια;

 

Δες, ενδεικτικά, bloopers/backstage των Big Bang, Friends και Two and a half men ώστεν να το διαπιστώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαριτωμένη επιστροφή......

Όχι και η καλύτερη όταν υπάρχουν φρασιερ,σεινφελντ.

Ακόμα και ο μοναδικός Εντ Ονηλ στο παντρεμένοι με παιδιά......... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/2/2020 στις 6:05 ΜΜ, MetroStar είπε

Διαβάστε το βιβλιο του Mark Fisher, Καπιταλιστικός Ρεαλισμός (Capitalist Realism), αν αναρωτιεστε γιατί όσο περνούν τα χρόνια έχουμε όλες και περισσότερες αναβιώσεις, μια μανία με το retro κτλ.

Ζουν ανάμεσα μας εν έτη 2020.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, rus είπε

Όταν εγραψα αυτό που quotarησες δεν μου ειχε εξηγηθεί κατι, πρωτη φορα το εγραψα αρα δεν επεμενα όπως λες.

To να εχει κοινο μια σειρα που γυριζεται χωρις αρχη και τελος, με πολύ ωρα πρoετοιμασια πριν και με πολλες φορες γυρισμα η κάθε σκηνη, ακούγεται περισσοτερο σαν φημη που αφηνουν επίτηδες να κυκλοφορει (όπως και πολλες άλλες). Όταν γυριζεται ένα επεισοδιο, η ροη δεν παει οπως την βλέπουμε εμεις στη τηλεοραση. Μπορει πχ. να γυρισουν ολες τις σκηνες στο ταδε δωματιο που θα περιλαμβανονται στα επομενα 15 επεισοδια.

Δεν μιλάμε για όλες τις σειρές. Μιλάμε για sitcoms. Μέχρι και site για να αγοράσεις εισιτήρια ως κοινό σου έστειλα, τι άλλο να κάνουμε για να πιστέψεις ότι έχουν κοινό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dkmaster είπε

Δεν μιλάμε για όλες τις σειρές. Μιλάμε για sitcoms. Μέχρι και site για να αγοράσεις εισιτήρια ως κοινό σου έστειλα, τι άλλο να κάνουμε για να πιστέψεις ότι έχουν κοινό; 

Nα αγορασω εισιτηριο? δηλ. να πληρωσω κιολας?? εκει θα παω για να ταλαιπωρηθω και να τους κανω εξεδρα, αρα εγω πρεπει να πληρωθω.

Στο μεταξυ ειδα και λιγο από τα λινκς που αναφερθηκαν, δε μιλαμε για εκπομπες όπως το σοου της ντε Τζενερις, εκπομπες σα της Τατιανας ή του Λακη εννοειται οτι εχουν κοινο, αλλα σε ένα κουραστικο γυρισμα μιας τηλεοπτικης σειρας ποιος παλαβος θα παει και θα πληρωσει κιολας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...