Προς το περιεχόμενο

Νέο Sony Xperia 1 II με Snapdragon 865, 5G δυνατότητες και οθόνη ΟLED 6,5 ιντσών


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Παναής είπε

Σε σχέση  δηλαδή με τις τιμές από άλλες ναυαρχίδες 800 θα πάει άπατο ε? Συγκριτικά πάντα .

Όταν προσφέρεις λιγότερα πράγματα από τον ανταγωνισμό σε τιμή ίδια ή υψηλότερη, τί γίνεται; Δεν είναι μόνο τα χαρακτηριστικά.

Κάτοχος Xperia XZ1. Να σημειωσω ότι έχει και θεματάκι με τις αναβαθμίσεις. Πχ το XZ1 βγήκε με την 8 και πήρε μέχρι και την 9... Τραγικό για κινητό με SD 835...

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους μπαταρία και κάμερα. Αυτά που έλειπαν από την σονυ, πάντα στα χαρτιά βέβαια, σε σχέση με τους ανταγωνιστές. Αν το τελευταίο μου σονυ το χζ1 έβγαζε τέτοια σοτ με την μικρή του μπαταρία, φαντάζομαι αυτό τι θα κάνει. Μακάρι να πέσει η τιμή του και να το πάρω γτ τα λατρεύω τα σονυ. Ότι πιο αλαγκαριστο και καλογραμμένο λειτουργικό σε αντροιντ που ακόμα και μετά από μήνες συμπεριφερεται σαν την πρώτη μέρα. Ένα μεγάλο μπράβο στην σονυ!!! 

  • Like 7
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με τα τηλέφωνα της Sony, πέρα από τον αδιάφορο σχεδιασμό τους, είναι η υπερκοστολόγηση τους. Είναι premium μάρκα οκ αλλά στην αγορά των κινητών που υπάρχουν ένα σωρό επιλογές, η τιμολογιακή της πολιτική είναι λάθος.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Διάβασε ποιο προσεκτικά. Σμουθ κίνηση 90hz δίχως να τρώει μπαταρία αφού δεν είναι πραγματικό 90Hz. 

Τα 18watt είναι το απόλυτα ασφαλές για γρήγορη φόρτιση κάτω από ώρα για μπαταρίες 4000. Αυτό ακριβώς επέλεξε και η σόνυ. Δεν νομίζω να είναι τεχνολογία να βάλει 40 και 50 και 60 βατ φόρτισης... Απλά τα αγνοεί γιατί είναι δευτερεύοντα σημασίας. 

Τα χαρακτηριστικά που έχει είναι άπιαστα από άλλους κατασκευαστές και αυτό που λες δεν στέκει ούτε στα 4.

 

ΟΛΑ όσα έχουν 3.1 usb Υποστηρίζουν hdmi έξοδο αλλά και desktop mode με το android 10 πλέον. 

Το διάβασα αυτό που γράφεις. Άλλο πράγμα "οθόνη 90Hz" και άλλο "οθόνη 60Hz, που θα μοιάζει με 90Hz". Να ήταν ένα πιο οικονομικό μοντέλο να το δεχτώ, αλλά σε ναυαρχίδα πρέπει να ακολουθείς ή να προσπερνάς τον ανταγωνισμο σου.

Τα 18W είναι μια χαρά ταχύτητα για κινητό των 250€. Υπάρχουν τεχνολογίες που μπορούν να φορτίσουν γρήγορα και με ασφάλεια την μπαταρία. Εκτός αυτού θα μπορούσε να υποστήριζε ταχύτερη φόρτιση και να δίνει στο χρήστη τη δυνατότητα να την απενεργοποιεί, όπως κάνει πχ στο Xperia XZ1 που έχω στη Φροντίδα Μπαταρίας. Για κάποιες φορές, που δεν έχεις χρόνο και θέλεις να φορτίσεις το κινητό γρήγορα καλό είναι να υπάρχει η επιλογή.

Δεν φτάνουν μόνο τα χαρακτηριστικά. Πρέπει να βελτιώσει την υποστήριξη και τις αναβαθμίσεις. Το ότι κάποια χαρακτηριστικά του είναι καλά το δέχομαι, όμως μιλάμε για ναυαρχίδα της SONY, όχι της Doogee. Αλίμονο αν δεν είχε και κάτι καλό επάνω...

Επεξ/σία από Jophiel
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως η μόνη φορά μετά από πολλα χρόνια που η Sony έδειξε ότι μπορεί να φτιάξει μια ναυαρχίδα,δεν διαθέτει τα Wow stuff (πολλά mp, super duper fast charge 40-50 w) αλλά διαθέτει χαρακτηριστικά κλειδιά όπως το Jack και οθόνη με μικρότερη καταναλωση σε σχέση με τις 90αρες(αν και αυτό θέλει τεστάρισμα για το κατά πόσο δουλευει) 

Είναι εκτός του budget μου σε συσκευή αλλά αν έψαχνα κινητό σε αυτά τα χρήματα αυτη την περίοδο θα περίμενα και το Sony 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Jophiel είπε

Όταν προσφέρεις λιγότερα πράγματα από τον ανταγωνισμό σε τιμή ίδια ή υψηλότερη, τί γίνεται; Δεν είναι μόνο τα χαρακτηριστικά.

Κάτοχος Xperia XZ1. Να σημειωσω ότι έχει και θεματάκι με τις αναβαθμίσεις. Πχ το XZ1 βγήκε με την 8 και πήρε μέχρι και την 9... Τραγικό για κινητό με SD 835...

Γιατί το s9 ας πούμε που είναι και πιο πρόσφατο από τo xz1 πήρε ? Όχι άραξε κάποια στιγμή θα την πάρει και την 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chris_g92 είπε

Γιατί το s9 ας πούμε που είναι και πιο πρόσφατο από τo xz1 πήρε ? Όχι άραξε κάποια στιγμή θα την πάρει και την 10.

S9+ εχω παρει update.on topic ενδιαφερων τηλ αλλα στο 1k  € περνω iphone μεχρι 600 θα το περνα ανετα 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, soundou είπε

S9+ εχω παρει update.on topic ενδιαφερων τηλ αλλα στο 1k  € περνω iphone μεχρι 600 θα το περνα ανετα 

Ισχύει .

Το εχω ξανα πει οτι στα λεφτά τα πολλά , το κασέρι το βαρύ πας iphone λόγο 5 ετων υποστήριξη και μεταπώλησης.

Τα sony δε λόγο της κατάστασης που βρίσκεται η μάρκα στις πωλήσεις τρώνε απαξίωση κάργα.

Οποτε για να τα δώσεις θα πρέπει να εισαι πολύ κατασταλαγμένος και σίγουρος που σημαίνει "το παντρεύομαι" .

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, chris_g92 είπε

Γιατί το s9 ας πούμε που είναι και πιο πρόσφατο από τo xz1 πήρε ? Όχι άραξε κάποια στιγμή θα την πάρει και την 10.

Συμφωνα με τη Sony δεν θα πάρει το 10. Είναι αστείο ότι έχει πάρει μονο μια μεγάλη αναβάθμιση. Ούτε η Samsung δεν τα κάνει αυτά.

list_of_sony_xperia_phones_waiting_for_the_android_10_update_published_by_docomo-news-39705

Μέχρι σήμερα δεν έχω λάβει καμία ενημέρωση σε 10.

Επεξ/σία από Jophiel
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σάλια μου τρέχουν...

Αγορά το 2022 στα €399 ;;

Ανυπομονώ να δω δυνατότητες φωτογραφικής!

Η ονομασία προσδίδει καρπούς από τη συνεργασία τμημάτων. Πλέον θυμίζει A7R mk3 πρότυπο ονομασίας και μπράβο τους που πάνε να "παίξουν" με τη φήμη του οικοσυστήματος !

Εκεί είναι η δύναμη του marketing !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Jophiel είπε

Συμφωνα με τη Sony δεν θα πάρει το 10. Είναι αστείο ότι έχει πάρει μονο μια μεγάλη αναβάθμιση. Ούτε η Samsung δεν τα κάνει αυτά.

list_of_sony_xperia_phones_waiting_for_the_android_10_update_published_by_docomo-news-39705

Μέχρι σήμερα δεν έχω λάβει καμία ενημέρωση σε 10.

Επίσης τα security patches τα δίνει κάθε 3 μηνο πλέον, οχι κάθε μήνα.Ακόμα έχω του Σεπτεμβρίου.

Απογοήτευση που δεν θα δώσει android 10.Θα ήμουν ακόμα πιο απογοητευμένος αν το αγόραζα σε υψηλή τιμή, διάβαζα που το αγόραζαν πχ στα 400€ όταν είχε "πέσει" η τιμή του.Οσοι το αγόρασαν στις αρχές είχε 700€.Ολοι αυτοί βρίζουν που δεν θα πάρει android 10.

Ο λόγος που ρίσκαρα να πάρω το XZ1 ήταν η χαμηλή τιμή του στα 229€ σε σχέση με αυτά που πρόσφερε.Γνώριζα ήδη πρίν το πάρω για το πρόβλημα με τις οθόνες που η Sony το θεωρεί φυσιολογικό και οτι το service είναι λαχείο.Το πήγαινε ο κάτοχος στο service και το έπαιρνε πάλι με πρόβλημα.

Επίσης κάποιες συσκευές XZ1 είχαν η έχουν ακόμα πρόβλημα με το Wi-Fi και δεν έχουν βρεί λύση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...