Προς το περιεχόμενο

Laptop Huawei Matebook D15 + Κινητό Huawei Nova 5T 699€ + 20% go4more [ΕΛΗΞΕ]


ozzo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, mour είπε

Καλημέρα μπορεί κάποιος να μου πει γιατί αυτό με τη μικρότερη οθόνη είναι ακριβότερο;

Γιατί είναι ultrabook. Τα ultrabook είναι πιο ακριβά από ότι τα 15.6" laptop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Μαλλον δεν εχετε διαβασει το θεμα απο την αρχη του:

ΔΕΝ γινεται παραγγελια ηλεκτρονικη, δεν εγινε καμια. Απο την πρωτη στιγμη που ανοιξε το θεμα, δεν σε αφηνει να βαλεις στο καλαθι την προσφορα.

Η παραγγελια απο Γερμανο σε εμενα εγινε κανονικα πλεον , οντως δεν μπορουσα να το πατησω στην αρχη απ την προσφορα , αλλα εαν μπεις στα λαπτοπ ,βρεις το μοντελο ( πηρα το 14αρι ) και πας πιο κατω θα δεις την προσφορα και την βαζεις στο καλαθι  .

Τα χρηματα επισης εχουν δεσμευτει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, easyriderktm είπε

Το D14 έχει φωτιζόμενο πληκτρολόγιο.

Σε αυτό το βίντεο στο 2.47΄ φαίνεται στο πλήκτρο F3 να έχει την λειτουργία με Fn on/off του φωτισμού των πλήκτρων. Στο D15 απουσιάζει το Fn. 

Έχω το D14 του 2019 με τον Ryzen 2500u. Το είχα πάρει το καλοκαίρι από Amazon Ιταλίας 510 euro τελική τιμή. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και σαν πρώην κάτοχος Apple macbook pro 2012 retina. Από το D14 2019 το νέο μοντέλο έχει μια διαφορά 10-15%  καλύτερη απόδοση του επεξεργαστή.

Στο δικό μου άλλαξα τον m.2 ssd (Φορούσε SK Hynix) και έβαλα nvme 1 TB Toshiba. Οι εγγραφές και αναγνώσεις του ssd πολλαπλασιάστηκαν 3-4 φορές και το feeling- ταχύτητα απογειώθηκε. Επίσης άλλαξα και την κάρτα του wifi και έβαλα την intel 9560 που έχει 2πλάσια θεωρητική ταχύτητα.

Ως μελανό σημείο θα ανέφερα την οθόνη - που είναι μια μέτρια IPS οθόνη - με αρκετό white bleeding στο μαύρο της. Η έλλειψη αναβάθμισης RAM σημαντική. Επίσης στο δικό μου το πλήκτρο enter βούλιαξε λίγο εξ' αρχής αλλά ακόμη δεν δυσλειτουργικό, μόνο το αισθάνομαι με την αφή.

Σε ευχαριστώ πολύ. Κατέληξα να παραγγείλω και τα δύο από άλλο κατάστημα για να τα δω από κοντά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπον, οριστε οι συνδεσμοι απο τους οποιους μονο μπορειτε να κανετε παραγγελια:

14αρια https://www.germanos.gr/product/huawei-matebook-d14-fhd-amd-ryzen-5-3500u-8gb-512GB-ssd/20392147/

15αρια https://www.germanos.gr/product/huawei-matebook-d15-fhd-amd-ryzen-5-3500u-8gb-256GB-ssd/20392146/

Πατε κατω και διαλεγετε το σετ-χρωμα. Ολοκληρωνετε παραγγελια με καρτα εθνικης go4m και λογικα παιρνετε και το 20% σε ποντους μετα απο 4 εργασιμες και πριν παραλαβετε την παραγγελια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ChrisN.S. είπε

πάντως οι οθόνες τους φαίνονται πολύ μέτριες.

σε τετοια λεφτα δυστυχως παλι καλα που ειναι IPS....

-λογικα θα "πασχουν" απο pwm flickering οπως τα προηγουμενα μοντελα... -

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ryzen 3600 (desktop) ειναι στα 7nm, οι 3500u ειναι στα 12nm (ουσιαστικα ειναι μια γενια πισω στα λαπτοπ).
Ryzen 4xxxU κυκλοφορουν μεσα στο 2020, χωρις αυτο να σημαινει οτι η προσφορα δεν αξιζει σε αυτη την τιμη

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πόσο με έχει ξενερώσει η Eurobank σε αυτές τις εκπτώσεις δεν λέγεται... εμείς πηγάδι φέτος :) 

Πάντως αν μπορούσε κάποιος να διαβεβαιώσει πως θα πάρουμε το κινητό (και δεν είναι lotto, δηλαδή προπληρώνεις και ΑΝ σου κάτσει το παίρνεις) τότε θα το έπαιρνα και χωρίς επιστροφή... ακόμα δεν έχω καταλάβει τι παίζει με αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papafigos84 είπε

Και τωρα ποιο χτυπαμε; 14αρι ή 15αρι;

Το 14 εχει μεγαλυτερη μπαταρια, μεγαλυτερο ssd , φωτιζομενο πληκτρολογιο.

για 50€ 14αρι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόλις τώρα, papafigos84 είπε

Και τωρα ποιο χτυπαμε; 14αρι ή 15αρι;

Το 14 εχει μεγαλυτερη μπαταρια, μεγαλυτερο ssd , φωτιζομενο πληκτρολογιο.

Εγώ το 14ρι ζαχάρωνα... και νομίζω αν δεν σε ενοχλεί το μέγεθος (και θες ντε και καλά 15,6.. εδώ εγώ προγραμματιστής είμαι και την παλεύω και σε 14)... τότε χαλαρά το 14ρι. Μεγαλύτερη μπαταρία, μεγαλύτερος ssd, φωτιζόμενο πληκτρολόγιο και 1,3 κιλά μόνο (αυτός θα ήταν ο βασικός λόγος που θα άλλαζα.. τα άλλα τα έχει και το δικό μου)

Αλλά αφού ούτε το κινητό με νοιάζει και μόνο κάρτα eurobank έχω, θα πνίξω τα θέλω μου και τελικά δεν θα το πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nikosevi είπε

Καλημέρα και από εμένα!Μόλις επικοινώνησα με το τμήμα εξυπηρέτησης καταναλωτή του Germanos.gr και ενημερώθηκα πως οι πόντοι go4more -20% δεν ισχύουν σε προϊόντα προπαραγγελίας!Αυτό βέβαια με κάθε επιφύλαξη,αν κάποιος έχει κάποια πιο έγκυρη πηγή ας ενημερώσει!

πιο εγκυρη πηγη απ αυτη δε νομιζω να υπαρχει rip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...