Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με εγγυηση απο την γκοργκολης Α.Ε


marioslefk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 λεπτά πριν, ryu_hadouken είπε

Εγώ βλέπω μία συνηθισμένη παθογένεια / αδυναμία /έλλειψη τακτ από τις ελληνικές επιχειρήσεις.

Μόνο και μόνο που η εταιρία είναι έκθετη σε με τέτοια μικροπροβλήματα για μένα είναι μεγάλο Χ.

Άσχετα αν έχει ή όχι δίκιο με το γράμμα του νόμου.Είναι και βασικό να κάνεις το πελάτη να νοιώθει όμορφα(Δε λέω να κάνεις χατήρια σε παράλογους πελάτες και παράλογες απαιτήσεις) και αυτό είναι μεγάλο πράγμα.Δυστυχώς το έχουν λίγες εταιρίες.

Όταν μιλάμε για καινούρια μηχανή αντιπροσωπείας με τέτοιο μικρό θεματάκι αφενός δε χρεώνεις 10 ευρώ για έλεγχο.Μιλάμε για μεγάλη γυφτιά.Μπορεί να είναι η μεγαλύτερη γυφτιά που έχω ακούσει το 2020.Δε χρεώνεις 10 ευρώ για τέτοιο έλεγχο σε πελάτη σου που σε τίμησε.Έλεος.

Θα μπορούσαν να αναλάβουν το κόστος των 20-25 ευρώ (για κινέζικη μπαταρία μιλάμε χονδρική)  και εσύ θα έσταζες και μέλι για αυτούς και θα τους έκανες διαφήμιση λέγοντας ότι "κανονικά είναι εκτός εγγύησης αλλά ο Γκορκόλης μου την άλλαξε και μπράβο του " και μπλα μπλα...

Αν ήτανε και γάτος θα σου έλεγε "φίλε μου δυστυχώς δε βάζουν καλή μπαταρία από το εργοστάσιο και να αλλάξεις πάλι εδώ θα σου ξανααδειάσει και θα θες αλλαγή στο 10 μηνο οπότε για μένα δώσε κάτι παραπάνω να βάλεις μία καλή να τελειώνεις ".

Τώρα είδα ότι μιλάμε για λιθίου.Ειδικές περιπτώσεις με μόνο 2-3 εταιρίες να βγάζουν καλές λιθίου και αξιόπιστες.Οι άλλες είναι τζόκερ.Οπότε πιθανό να έπεσες σε σκάρτη μπαταρία.Τι μάρκα είναι ?

Το 2020 οι περισσοτερες επιχειρησεις εχουν φαει τοσες πιστολες απο κουτοπονηρους ελληνες και γι αυτο πλεον χρεωνουν για τα παντα. Καμια ελληνικη εταιρεια δεν εχει αναγκη ενα τζαμπατζη πελατη, βλεπε κινητη τηλεφωνια. Η παθογενεια ειναι του ελληνα καταναλωτη και οσο παραμενει ασοβαρος τοσο και οι εταιριες θα συμπεριφερονται αναλογα. Μπορεις και εσυ να ανοιξεις επιχειρηση και να γινεις "Γατος" οπως λες και να βαζεις λεφτα απο τη τσεπη σου απλως για να μην σου βγαλει το ονομα, που στην τελικη θα στο βγαλει σιγουρα και σιγουρα θα προτιμησει μετα την εγγυηση να το πηγαινει αλλου για σερβις και οταν θα μιλαει για σενα θα σε βριζει θα ειναι ακομα ενας φοροφυγας κτλ κτλ που λεει ο ελληνας για τον καθε ελευθερο επαγγελματια που του φανηκε ακριβος και μονο που δεν τον εκανε μασαζ για να χαλαρωσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, ryu_hadouken είπε

Εγώ βλέπω μία συνηθισμένη παθογένεια / αδυναμία /έλλειψη τακτ από τις ελληνικές επιχειρήσεις.

Μόνο και μόνο που η εταιρία είναι έκθετη σε με τέτοια μικροπροβλήματα για μένα είναι μεγάλο Χ.

Άσχετα αν έχει ή όχι δίκιο με το γράμμα του νόμου.Είναι και βασικό να κάνεις το πελάτη να νοιώθει όμορφα(Δε λέω να κάνεις χατήρια σε παράλογους πελάτες και παράλογες απαιτήσεις) και αυτό είναι μεγάλο πράγμα.Δυστυχώς το έχουν λίγες εταιρίες.

Όταν μιλάμε για καινούρια μηχανή αντιπροσωπείας με τέτοιο μικρό θεματάκι αφενός δε χρεώνεις 10 ευρώ για έλεγχο.Μιλάμε για μεγάλη γυφτιά.Μπορεί να είναι η μεγαλύτερη γυφτιά που έχω ακούσει το 2020.Δε χρεώνεις 10 ευρώ για τέτοιο έλεγχο σε πελάτη σου που σε τίμησε.Έλεος.

Θα μπορούσαν να αναλάβουν το κόστος των 20-25 ευρώ (για κινέζικη μπαταρία μιλάμε χονδρική)  και εσύ θα έσταζες και μέλι για αυτούς και θα τους έκανες διαφήμιση λέγοντας ότι "κανονικά είναι εκτός εγγύησης αλλά ο Γκορκόλης μου την άλλαξε και μπράβο του " και μπλα μπλα...

Αν ήτανε και γάτος θα σου έλεγε "φίλε μου δυστυχώς δε βάζουν καλή μπαταρία από το εργοστάσιο και να αλλάξεις πάλι εδώ θα σου ξανααδειάσει και θα θες αλλαγή στο 10 μηνο οπότε για μένα δώσε κάτι παραπάνω να βάλεις μία καλή να τελειώνεις ".

Τώρα είδα ότι μιλάμε για λιθίου.Ειδικές περιπτώσεις με μόνο 2-3 εταιρίες να βγάζουν καλές λιθίου και αξιόπιστες.Οι άλλες είναι τζόκερ.Οπότε πιθανό να έπεσες σε σκάρτη μπαταρία.Τι μάρκα είναι ?

zontes γραφει η μπαταρια  φιλε οπως και η μηχανη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, marioslefk είπε

zontes γραφει η μπαταρια  φιλε οπως και η μηχανη...

Άλλαξε τη φίλε μου.Πιθανόν να ξέρουν και οι ίδιοι αυτό που σου είπα ότι βάζουν μούφα μπαταρίες από εργοστάσιο και ότι όλες πεθαίνουν και για αυτό να είναι και απόλυτοι.Γιατί αν δίνεται εγγύηση 6 μηνών-2 χρόνων σε κάτι που είναι σίγουρο ότι πεθαίνει στο 10μηνο καταλαβαίνεις ότι εφ 'όρου ζωής θα πηγαίνεις να παίρνεις νέα μπαταρία και θα ανανεώνεις την εγγύηση σου.Αν την έπαιρνες σκέτη και σου παρουσίαζε αυτό θα ήτανε πιο εύκολα τα πράγματα.Εγγύηση έχουν ακόμα και τα λάστιχα , και οι μπαταρίες και οι λάμπες κλπ....

Απλά τώρα είναι μαζί με το μηχανάκι οπότε μόνο σε περίπτωση ανάκλησης για ελαττωματικό προιόν θα καλύπτεσαι.

Για μερικούς που γράφουνε ιστορίες για αγρίους ηρεμήστε λίγο.Μιλάμε για το συγκεκριμένο παράδειγμα.Όχι γενικά.

Ο άνθρωπος ούτε τσαμπατζής είναι , ούτε ασόβαρος , ούτε πήγε εκεί για δωρεάν τεχνική εκτίμηση ούτε αργόσχολος.Ο άνθρωπος έδωσε κάποια χιλιάρικα και αγόρασε ένα μηχανάκι και δικαιούται να έχει αξιοπρεπές after sales service.

Τα 10 ευρώ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΙΑ.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΓΥΦΤΙΑ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...