Προς το περιεχόμενο

Η μέση ταχύτητα Internet στην Ελλάδα δεν ξεπερνάει τα 14Mbps


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Phoenix4 είπε

Έχεις μπερδέψει τα πάντα όλα, συγκρίνεις ADSL με VDSL και αναμιγνύεις τις χώρες

Ναι γιατί με το VDSL όλοι νομίζεις έχουν όσο πληρώνουν... υπάρχουν αρκετοί που αντι για πενηντάρες έχουν~30-40 Mbps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Περιμενα παρα πολυ καιρο για να μπουν καλυτερες απο 24mbs γραμμες στην γειτονια μου, ειμαι στην vodafone, μετα απο λιγο βρισιδι μου κανανε προσφορα 31ε 100mbs fiber. Μπηκε πριν μια εβδομαδα και μπορω να πω οτι πεταει, νιωθω οτι κανω copy paste, πιανω τα 90 απτα 100 αρκετα καλα, τωρα πως εγινε αυτο δεν ξερω, απλη τυχη. Ενω στο site τους λεει ακομη οτι δεν υπαρχει ουτε καν vdsl για την γειτονια μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tz_aristotelis είπε

Σιγά μην ειναι 14... Μάλλον για 4 είναι. 

Για να πάνε οι ερευνητές στα χωριά και στις κωμοπόλεις όπου οι ταχύτητες είναι πλησίον του 1. Αλλά εκεί ακόμα και να κατεβάσεις το tool είναι οδυνηρό.

φίλε κ ομως πιο πολύ vdsl βρίσκεις σε επαρχία και νησιά παρά Αθήνα. wtf. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τις 100άρες τις έχει κρατήσει ο Cosmote για πάρτη του;

Ρωτάω γιατί από καφάο Cosmote οι άλλες εταιρίες μου δίνουν μόνο μεχρι 50άρα vdsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Ναι γιατί με το VDSL όλοι νομίζεις έχουν όσο πληρώνουν... υπάρχουν αρκετοί που αντι για πενηντάρες έχουν~30-40 Mbps

Σε όποια γραμμή του ΟΤΕ έχω δει VDSL πιάνει το ~80% της γραμμής που πουλάει, δεν έχω δει σε 50αρα κάτω από 40. Προφανώς παίζει και ρόλο η καλωδίωση της οικίας, άμα είσαι σε κανά κτήριο εποχής ΠΑΣΟΚ αντιπαροχής καλό είναι να αλλάξεις το καλώδιο να βάλεις κανά CAT6

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου συγκριτικό τέστ! Αν έχω γρήγορη γραμμή θα τη δοκιμάσω, αν έχω αργή γιατί να την δοκιμάσω? Το ξέρω...Αλλά είναι και σε κάθε χώρα πόσοι όντως δοκιμάζουν! το έχω κάνει 2 φορές στη ζωή μου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tz_aristotelis είπε

Σιγά μην ειναι 14... Μάλλον για 4 είναι. 

Για να πάνε οι ερευνητές στα χωριά και στις κωμοπόλεις όπου οι ταχύτητες είναι πλησίον του 1. Αλλά εκεί ακόμα και να κατεβάσεις το tool είναι οδυνηρό.

Όλα τα χωριά πλέον έχουν οπτική ίνα. 50-100 αλλά ακριβή σύνδεση αγροτικού ίντερνετ. Οι πόλεις έχουν το θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...