Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5500/5600/5700(XT) Owner's club


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

η τηλεοραση υποστιριζεο 120hz απλα πρεπει να παρω αλλη εκδοση καλωδιου hdmi για να τα πιασω.

Γιατι με το υπαρχον καλοδιο πιανω 120hz αλλα σε 1080p μονο

displayport υποδοχή δεν έχει;

 

καλημερα και καλο μηνα σε όλους!

Σαββατο έστησα το νεο pc και χθες κυριακή 3 ώρες ανοιχτό call of duty 130fps καρφωμένα,αλλες 2 περιπου ώρες βιντεο, και αφησα το pc ανοιχτο οταν εφυγα απο το σπιτι και όλα καλα, ούτε bsod, ουτε restart ούτε τίποτα.

msi rx5700 mech oc, drivers: 20.5.1, windows 10 με 2014 update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 hours ago, maparios said:

displayport υποδοχή δεν έχει;

καλημερα και καλο μηνα σε όλους!

Σαββατο έστησα το νεο pc και χθες κυριακή 3 ώρες ανοιχτό call of duty 130fps καρφωμένα,αλλες 2 περιπου ώρες βιντεο, και αφησα το pc ανοιχτο οταν εφυγα απο το σπιτι και όλα καλα, ούτε bsod, ουτε restart ούτε τίποτα.

msi rx5700 mech oc, drivers: 20.5.1, windows 10 με 2014 update

οχi δυστηχως δν εχει η τηλεοραση dsp μονο hdmi 2.0.

Αν βαλω καλωδιο 2.1 θα μπορεσω να τρεξω σε 120hz 4k?

η επειδη η τηλ υποστιριζει μεχρι 2.0 δεν θα μπορω;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

οχi δυστηχως δν εχει η τηλεοραση dsp μονο hdmi 2.0.

Αν βαλω καλωδιο 2.1 θα μπορεσω να τρεξω σε 120hz 4k?

η επειδη η τηλ υποστιριζει μεχρι 2.0 δεν θα μπορω;

Ποιο παιχνιδι θα παιξεις σε 120hz  σε 4k αναλυση με την 5700xt  ???? Πια ακριβως τηλεοαραση εχεις γιατι και με το προηγουμενο σου ποστ ακομα δεν εχω καταλαβει τι εχεις ,  και τι ακριβως θες να κανεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, enable_your_mind said:

Ποιο παιχνιδι θα παιξεις σε 120hz  σε 4k αναλυση με την 5700xt  ???? Πια ακριβως τηλεοαραση εχεις γιατι και με το προηγουμενο σου ποστ ακομα δεν εχω καταλαβει τι εχεις ,  και τι ακριβως θες να κανεις..

1/ για παραδειγμα θελω φιφα και rainbow six

2/ lg 43 UK6200pla

3/ θελω σε 4κ να παιζω με 60fps.

αλλα στο rainvow six για να παιζω με >60fps πρεπει να κανω disable το vsync πραγμα το οποιο μ προκαλει οριζοντια σπασιματα της οθονης.. αν ανοιξω το vsync, παιζω με 45-55 fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

οχi δυστηχως δν εχει η τηλεοραση dsp μονο hdmi 2.0.

Αν βαλω καλωδιο 2.1 θα μπορεσω να τρεξω σε 120hz 4k?

η επειδη η τηλ υποστιριζει μεχρι 2.0 δεν θα μπορω;

εχω την εντύπωση πως η tv υποστηρίζει μόνο μεχρι 60, οπότε και καλώδιο να αλλάξεις δεν έχει νόημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, maparios said:

εχω την εντύπωση πως η tv υποστηρίζει μόνο μεχρι 60, οπότε και καλώδιο να αλλάξεις δεν έχει νόημα..

ναι μεχρι 60 αλλα σε 1080 μου εμφανιζει τν τηλεοραση σε 120hz αλλα σε 4k, 60hz...

οποτε δν παιζει να εχω 120hz σε 4κ? (βασιζομενος οτι η τηλ δεχετεται μεχρι και hdmi 2.0)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

ναι μεχρι 60 αλλα σε 1080 μου εμφανιζει τν τηλεοραση σε 120hz αλλα σε 4k, 60hz...

οποτε δν παιζει να εχω 120hz σε 4κ? (βασιζομενος οτι η τηλ δεχετεται μεχρι και hdmi 2.0)

χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, νομίζω 60 και 4κ στην συγκεκριμένη τηλεοραση δύσκολα αδερφέ..ψάξτο λιγακι στο google και ίσως βρείς κάποια πατέντα,αλλα σίγουρα stable 4k/60 δεν θα πετύχεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, maparios said:

χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, νομίζω 60 και 4κ στην συγκεκριμένη τηλεοραση δύσκολα αδερφέ..ψάξτο λιγακι στο google και ίσως βρείς κάποια πατέντα,αλλα σίγουρα stable 4k/60 δεν θα πετύχεις..

στο φιφα γτ πετυχαινω stable 60fps/4k? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

στο φιφα γτ πετυχαινω stable 60fps/4k? :P

Η τηλεοραση σου ειναι μεχρι 60 Hz , ta 120  τα εχουν μονο οσες κανουν τρελα λεφτα...και η δικη μου 49" LG 49UM7000PLA μεχρι 60 παει στα 4k ..To fifa ειναι αρκετα ελαφρυ παιχνιδι για αυτο το παιζεις με 60 αρι....

Οποτε οτι καλωδιο και να αλλαξεις δεν εχει καμια σημασια γιατι μεχρι τοσο  παει .... Επισης θελεις καλωδιο HDMi 2.1  για να εχεις σε 4κ 120 ΗΖ...

With HDMI 2.0b we could enjoy a maximum of 4K resolution at a maximum frame rate of 60Hz. With HDMI 2.1, we can get 4K at 120Hz, 8K at 60Hz, and right up to 10K resolution for industrial and commercial application

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, enable_your_mind said:

Η τηλεοραση σου ειναι μεχρι 60 Hz , ta 120  τα εχουν μονο οσες κανουν τρελα λεφτα...και η δικη μου 49" LG 49UM7000PLA μεχρι 60 παει στα 4k ..To fifa ειναι αρκετα ελαφρυ παιχνιδι για αυτο το παιζεις με 60 αρι....

Οποτε οτι καλωδιο και να αλλαξεις δεν εχει καμια σημασια γιατι μεχρι τοσο  παει .... Επισης θελεις καλωδιο HDMi 2.1  για να εχεις σε 4κ 120 ΗΖ...

With HDMI 2.0b we could enjoy a maximum of 4K resolution at a maximum frame rate of 60Hz. With HDMI 2.1, we can get 4K at 120Hz, 8K at 60Hz, and right up to 10K resolution for industrial and commercial application

συμφωνοι κ αυτο με το hdmi 2.1 το ειχα διαβασει κ εγω..

αλλα ερωτηση.

Αφου η τηλεοραση ειναι 60hz, τοτς γιατι στα 1080p μου εχει να επιλεξω τα 120hz και σε 4k μου εχει μεχρι 60hz? :P

μηπως υποστιριζει η τηλεοραση μ 120hz για 1080p και 60hz για 4k?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φαση.Λογικα δεν τα λεει σωστα.Σαν πολυ υψηλα ειναι.Το citizen που λεει ειναι το RPΣε ολα ultra εκτος απο το Fortnite με πειραγμενες ρυθμισεις.

Screenshot_4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, darkwolf8 είπε

Τι φαση.Λογικα δεν τα λεει σωστα.Σαν πολυ υψηλα ειναι.Το citizen που λεει ειναι το RPΣε ολα ultra εκτος απο το Fortnite με πειραγμενες ρυθμισεις.

Screenshot_4.png

θα ακουστει χαζο, αλλα πιο λογισμικό δείχνει playtime Κλπ; αυτο στην εικόνα πιο ειναι; ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, maparios είπε

θα ακουστει χαζο, αλλα πιο λογισμικό δείχνει playtime Κλπ; αυτο στην εικόνα πιο ειναι; ευχαριστω

Αν λες το citizen το gtav rp.Επισης μεσα στο παιχνιδι μου ειχε το Odyssey σε ultra 78 fps.Σε αυτο γραφει 100.Απλα λεω σαν πολυ υψηλα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, maparios είπε

θα ακουστει χαζο, αλλα πιο λογισμικό δείχνει playtime Κλπ; αυτο στην εικόνα πιο ειναι; ευχαριστω

Της AMD ειναι αυτο μεσα απο το επισημο software των adrenaline.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ενδιαφερον. Απ την πεμπτη που εβαλα τους τελευταιους drivers εκλεισα το hardware acceleration σε chrome και discord και ημουν χωρις crash, λεω σημερα κατσε να το ανοιξω να δουμε τι φαση και μετα απο κανα 2 ωρες εφαγα ενα total freeze. Τυχαιο; Θα δειξει. Ξαναδοκιμαζω με off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...