Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5500/5600/5700(XT) Owner's club


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 minutes ago, SabotazNic said:

Το εφτιαξα οριζοντας ακριβως 144.000 (και τωρα δειχνει οπως βλεπεις 144.002) (οπως εγραψα και εδω). και με dp ειμαι

Χαχα νόμιζα το είχες ακόμα το issue γιαυτό το έγραψα. Εγώ πάντως δεν έσβησα το παλιο resolution αλλά σαν να μου έφτιαξε το πρόβλημα με το stuttering μόλις έβαλα το καινούριο. Θα κάνω και δοκιμές σήμερα να βάλω ένα 75άρι προφιλ γιατί μόνο ένα game έπαιξα το βράδυ.

Τελικά εσύ είσαι ο NikosD που βλέπω παντού στο ιντερνετ? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 minute ago, SabotazNic said:

NickosD το εχω σιγουρα σε reddit, xda, tenforums. Εκτος αν λες για αλλον 😛 

Μπα μάλλον άλλος είναι. Να δεις πάντως που και για άλλα προβλήματα που έχουν κάποιοι μπορεί να ευθύνονται οι οθόνες και να μην το ξέρουν οι περισσότεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Luciddream είπε

Μπα μάλλον άλλος είναι. Να δεις πάντως που και για άλλα προβλήματα που έχουν κάποιοι μπορεί να ευθύνονται οι οθόνες και να μην το ξέρουν οι περισσότεροι.

Νομιζω οτι ειναι συνδιασμος και των 2. Οι μεν κατασκευαστες οθονων ισως να μην συνεργαζονται καλα με amd, η μεν amd με τα οποια προβληματα εχουν οι drivers πανω στο memory bug (και οποια θεματα συμβατοτηας που διαβαζω κυριως για χρηστες AOC). Για την ωρα με το cru ειμαι οκ.

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά  πως γίνεται να ευθύνονται οι οθόνες και όχι η AMD με τους drivers?
Εσείς τα ξέρετε καλύτερα , αλλά έτσι όπως τα βλέπω εγώ η κάθε κάρτα θα έπρεπε να είναι plug n play...Τελος..
Οχι να ψάχνουμε αν φταίνε οθόνες/καλώδια/τροφοδοτικά κτλ κτλ κτλ
Ισως φταίει το extended gaming sessions για όσα BS έχουν μείνει...γιατί θεωρητικά το φτιάξανε το HW acceler 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, silenoz66 said:

Ρε παιδιά  πως γίνεται να ευθύνονται οι οθόνες και όχι η AMD με τους drivers?
Εσείς τα ξέρετε καλύτερα , αλλά έτσι όπως τα βλέπω εγώ η κάθε κάρτα θα έπρεπε να είναι plug n play...Τελος..

Άλλο συζητάμε εμείς άλλο λες εσύ.. γιαυτό μετά γίνεται μπάχαλο το τοπικ. Τι σχέση έχει η AMD? Αν η οθόνη δεν ακολουθεί τα VEGA standards και δημιουργεί προβλήματα δεν φταίει η AMD, και σε Nvidia το ίδιο γίνεται. Και εγώ δεν το έχω ψάξει πολύ το θέμα αλλά υποθέτω ότι αυτό συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Luciddream είπε

Άλλο συζητάμε εμείς άλλο λες εσύ.. γιαυτό μετά γίνεται μπάχαλο το τοπικ. Τι σχέση έχει η AMD? Αν η οθόνη δεν ακολουθεί τα VEGA standards και δημιουργεί προβλήματα δεν φταίει η AMD, και σε Nvidia το ίδιο γίνεται. Και εγώ δεν το έχω ψάξει πολύ το θέμα αλλά υποθέτω ότι αυτό συμβαίνει.

Δικο μου λάθος τότε.
 Μπορεί να μην κατάλαβα αυτό που συζητάτε ακριβώς, αλλά τόσο καιρό εδώ μέσα έχουμε ακούσει τα άπαντα..και τόσους μήνες μετά ακομή τρώμε BS και λέμε τι φταίει ??..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
17 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Mια γραμμή που χώριζε στην μέση στο youtube πως την είχαμε φτιάξει γιατί πάλι τα ίδια κάνει με τους 20.5.1  🤪

Τι εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο το Performance Report απο Radeon γίνεται κάπως reset? Έκανα Remove το Game που θέλω να δω αλλά μου δείχνει ακόμα κάτι παλιά. Θέλω να δω τα καινούρια metrics κάπως 😕

edit: οκ κάπως το κατάφερα αν και μάλλον θέλει reset όλο το προφιλ

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, SabotazNic είπε

8 bit κανονικα

2020-06-04 02_38_26-000062.png

με 143 hz κατεβαινει η vram σε εμενα αλλα δεν ξερω ποσο παραπανω τρωει(watt) απο τα 119 που ειχα μεχρι τωρα(στα 120 η vram ειναι φουλ) θα το τεσταρω και θα σου πω αν ξυπναει απο το idle fan

τρεχω και ενα idle game απο πισω οποτε καταλαβαινεις και το watt εχει αξια να μην περασει τους 60 η καρτα και αρχισει το πετραδακι ^_^

ΥΓ αν ολα πανε καλα την τριτη και μου φτιαξουν το ενα φαν δεν θα με απασχολει να τρεχω και ολη μερα την καρτα στο 26% 😪😪😪

Επεξ/σία από sozz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά δεν μου έφτιαξε τίποτα με αυτο που είχα κάνει με το CRU... δεν ξέρω γιατί έπαιξε καλά χτες το βράδυ. Περίεργα πράγματα. Σήμερα έπαιξε κάτι ενδιάμεσα σε stuttering και σε καλά... το metric μου δείχνει ότι να ναι πραγματικά, optimal me 70fps ενώ παίζω με 150-200.. μάλλον έχει κολλήσει, τι να πω. Κάνω μερικές δοκιμές επιπλέον τώρα μήπως και βρω τίποτα πιο σταθερό. Εν το μεταξύ με τις δοκιμές παρατήρησα και αυτο το bug 100% σε Windows το οποίο λογικά θα φτιαχτεί στο επόμενο version.

edit: Κάνω edit για να μην σπαμμάρω με ποστς.. Έσβησα όλα τα resolutions απο CRU και έφτιαξα ένα δικό μου 75αρι και για τις 2 οθόνες. Νομίζω πηγαίνει κάπως καλύτερα αλλά δεν μπορώ να βγάλω και εύκολα συμπέρασμα.. θα το παρακολουθήσω 1-2 μέρες θα σφίξω και λίγο μνήμες να δω αν έχει διαφορές.

10 hours ago, silenoz66 said:

Δικο μου λάθος τότε.
 Μπορεί να μην κατάλαβα αυτό που συζητάτε ακριβώς, αλλά τόσο καιρό εδώ μέσα έχουμε ακούσει τα άπαντα..και τόσους μήνες μετά ακομή τρώμε BS και λέμε τι φταίει ??..

Ξέρω ότι το χουμε ξαναρωτήσει αλλά RAM stability κτλπ τσέκαρες? Στο κάνει και με κλειστό HW acceleration? Γενικά νομίζω τα βασικά προβλήματα έχουν λυθεί εδώ και 2-3 μήνες στους περισσότερους... αν το κάνει ακόμα ίσως είναι κάτι άλλο που το επηρεάζει.

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ παιδιά με hardware acceleration off είμαι γύρω στις 5 μέρες μια χαρά, τι να πω αλήθεια ελπίζω να μην το ματιάσω και να έφταιγε αυτό

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...