Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5500/5600/5700(XT) Owner's club


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

εδώ δεν ξέρεις να κάνεις activate τους κωδικούς από το πλαίσιο και πατάς (χαχα) στο ποστ που έγραψα στο παλικάρι για το uv/oc κάτι πρέπει να κοιτάξεις. 

στο σκρουτζ παίζει στα 440 η special ρε όχι ότι έχει κάτι τρομερό ίδιο pcb απλά έχει rgb fans και stock oc memory στα 1800mhz από 1750. 

1 κωδικό δίνουν κατεβάζεις απλά το amd verification tool με τις οδηγίες από εδώ https://www.amdrewards.com/  και στο ίδιο site μετά θα σου βγάλει τι rewards έχεις για ενεργοποίηση. 

Σε προηγούμενη προσφορά με το borderlands 3 Σίγουρα ήρθαν 2 ξεχωριστοί κωδικοί κ νομίζω στο ίδιο mail. Είχα δώσει το game pass για αυτό είμαι σίγουρος . Για τώρα δεν επιμένω μπορεί να άλλαξε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nickk0kkav είπε

Σου δίνουν 2 κωδικούς από το κατάστημα . Ο ένας είναι για τα 2 παιχνιδια και ο άλλος είναι για το xbox game pass . Ναι στο xbox game pass παιζεις ότι θες. Νομίζω ένα 3μηνο είναι το δωρεάν 

Προφανώς θα σου στείλουν μετά κ το 2ο κωδικό αλλά είναι πιθανό στο ίδιο mail να βρίσκονται κ οι 2 κωδικοί για τσεκαρε το 

Τον δεύτερο τον στείλανε στο chat που τους ξαναρώτησα. 😀😅😍

 

1 ώρα πριν, nickk0kkav είπε

Σε προηγούμενη προσφορά με το borderlands 3 Σίγουρα ήρθαν 2 ξεχωριστοί κωδικοί κ νομίζω στο ίδιο mail. Είχα δώσει το game pass για αυτό είμαι σίγουρος . Για τώρα δεν επιμένω μπορεί να άλλαξε 

 Μάλλον τον δεύτερο τον δώσανε από κεκτημένη ταχύτητα...😀 Δεν μου χρειάζεται πάντως........

1 ώρα πριν, LIGHT1NG είπε

εδώ δεν ξέρεις να κάνεις activate τους κωδικούς από το πλαίσιο και πατάς (χαχα) στο ποστ που έγραψα στο παλικάρι για το uv/oc κάτι πρέπει να κοιτάξεις. 

στο σκρουτζ παίζει στα 440 η special ρε όχι ότι έχει κάτι τρομερό ίδιο pcb απλά έχει rgb fans και stock oc memory στα 1800mhz από 1750. 

1 κωδικό δίνουν κατεβάζεις απλά το amd verification tool με τις οδηγίες από εδώ https://www.amdrewards.com/  και στο ίδιο site μετά θα σου βγάλει τι rewards έχεις για ενεργοποίηση. 

Έκανα activate κανονικά φίλε. Ευχαριστώ

 

 

Επεξ/σία από Lfc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Σε προηγούμενη προσφορά με το borderlands 3 Σίγουρα ήρθαν 2 ξεχωριστοί κωδικοί κ νομίζω στο ίδιο mail. Είχα δώσει το game pass για αυτό είμαι σίγουρος . Για τώρα δεν επιμένω μπορεί να άλλαξε 

τον Νοέμβριο ήταν με αυτόν τον τρόπο τον Φεβρουάριο που πήρα την νίτρο ήταν ο 2ος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, apostolisep3 είπε

επειδη δεν εχω δει ολες τις σελιδες του θεματος εχετε λυσει οι owners το θεμα με το cap στα 60 fps???

για ποιο παιχνίδι? για να μην γίνετε κάτι cap το καλύτερο είναι το vertical sync να είναι πάντα off ούτε enchanced sync ούτε τίποτα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, apostolisep3 είπε

Στα 60hz είναι το monitor αν λέμε το ίδιο δεν πάει ποιο πάνω. 

Ωραια μιας και δεν βλεπεις κατι παραπανω απο 60 fps, μεσα απο radeon settings ενεργοποιησε σε καθε παιχνιδι σου το chill και βαλε το σε range min 60 max 64. Προφανως το utilization θα πεσει, μην σου φανει παραξενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LIGHT1NG είπε

για ποιο παιχνίδι? για να μην γίνετε κάτι cap το καλύτερο είναι το vertical sync να είναι πάντα off ούτε enchanced sync ούτε τίποτα.. 

οταν πηρα την καρτα την εβαλα εβαλα drivers κλπ κλπ παω ανοιγω το doom και βλεπω 60fps

βαζω το crysis 3 βλεπω 60fps

diablo 3 το ιδιο

και βρηκα στα communities της amd οτι πρεπει να κανω μεσα στο adrenaline το vertical refresh - always on

μολις το εκανα αυτο τα fps σε ολα τα games πηγαν στο Θεο και το util παει στο 95% 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Για ποιο λόγο να είναι off το Vsync; Υπάρχει λόγος η κάρτα να βγάζει παραπάνω fps από το refresh rate της οθόνης; Εκτός αν σε κάποιον αρέσει να παίζει με screen tearing, οπότε πάσο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Για ποιο λόγο να είναι off το Vsync; Υπάρχει λόγος η κάρτα να βγάζει παραπάνω fps από το refresh rate της οθόνης; Εκτός αν σε κάποιον αρέσει να παίζει με screen tearing, οπότε πάσο..

input lag

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

τον Νοέμβριο ήταν με αυτόν τον τρόπο τον Φεβρουάριο που πήρα την νίτρο ήταν ο 2ος

Τα εγκατέστησα και τα δυο. Το resident evil 3 έπαιξα λίγο στην αρχή! Απίστευτα γραφικά. Είχα να παίξω αρκετά χρόνια. Καταλαβαίνετε τι έπαθα; ΣΟΚ κανονικό. Τι έχουν φτιάξει ορέ.....΄; ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ!

Επεξ/σία από Lfc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, splanis είπε

input lag

Πάρε οθόνη με περισσότερα hz, έχουν πέσει αρκετά οι τιμές, ακόμη και στις IPS. Το να παίζεις με screen tearing είναι βασανιστήριο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...