Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5500/5600/5700(XT) Owner's club


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 26/6/2020 στις 5:28 ΜΜ, splanis είπε

144 εχω, tearing δεν εχω ποτε

btw με τους τελευταιους drivers (20.5.1) και acceleration off δεν εχω πλεον bsod, crashes κλπ

θα αρχισω να πιστευω στο ματι 🙄

εφαγα κρασ χθες και σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα τους τελευταίους drivers beta που δίνουν hardware accelerated GPU scheduling, όλα καλά φαίνονται προς το παρόν. Έπαιξα κανα δυο games warzone και νομίζω πάει λίγο καλύτερα. Αυτοί οι drivers επίσης έχουν και support για DirectML. Λογικά σε λίγες μέρες θα βγουν και stable.

 

ghs1.PNG

ghs2.PNG

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Dantε είπε

Μα λενε οτι δεν ειναι bug ,φαντασου.

it's not a bug it's a feature! 

2 ώρες πριν, leros2004 είπε

φταίει που δεν είναι intel στην nvidia... με βάση τα ρολόγια πάντως στην 5700ΧΤ και χωρίς να δω απτό βίντεο ποια υλοποίηση είναι πιστεύω blower / pulse γιατί αν ήταν καμιά νίτρο θα βαραγε 2100mhz..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βy the way βλέπω και δύο καινούρια options? Η δεν τα είχα παρατηρήσει πιο πριν. Edit: Μάλλον είναι επειδή έχω βάλει καινούρια DisplayPort καλώδια.

ZtmBj2k.png

Voltage Swing: Allows you to set the difference between maximum output voltage and minimum output voltage.

PreEmphasis: A process that is designed to improve overall signal-to-noise ratio.

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Luciddream είπε

Βy the way βλέπω και δύο καινούρια options? Η δεν τα είχα παρατηρήσει πιο πριν. Edit: Μάλλον είναι επειδή έχω βάλει καινούρια DisplayPort καλώδια.

ZtmBj2k.png

Voltage Swing: Allows you to set the difference between maximum output voltage and minimum output voltage.

PreEmphasis: A process that is designed to improve overall signal-to-noise ratio.

πάντα εκεί ήταν 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Luciddream είπε

Έβαλα τους τελευταίους drivers beta που δίνουν hardware accelerated GPU scheduling, όλα καλά φαίνονται προς το παρόν. Έπαιξα κανα δυο games warzone και νομίζω πάει λίγο καλύτερα. Αυτοί οι drivers επίσης έχουν και support για DirectML. Λογικά σε λίγες μέρες θα βγουν και stable.

ghs1.PNG

ghs2.PNG

Αν δεν κανω λαθος, δεν χρειαζεσαι τους beta για τo accelerated gpu. Το δινει σε ολους τους 20.5.1. BTW το συγκεκριμενο θελει και ενεργοποιηση απο registry για να παιξει. Η τελευταια εκδοση των windows του fast ring ερχετε on by default, αλλα οχι η stable 2004 

 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Just now, SabotazNic said:

Αν δεν κανω λαθος, δεν χρειαζεσαι τους beta για τo accelerated gpu. Το δινει σε ολους τους 20.5.1. BTW το συγκεκριμενο θελει και ενεργοποιηση απο registry για να παιξει. Η τελευταια εκδοση των windows του fast ring ερχετε on by default, αλλα οχι η stable 2004

Δεν ήταν on by default, πάτησα το κουμπάκι και μου ζήτησε restart. Απο όσο καταλαβαίνω δουλεύει το GHS τώρα αν και δεν βλέπω μεγάλη διαφορά. Νομίζω η αίσθηση στα lows έγινε καλύτερη. Έτρεξα και κάτι Machine Learning μοντέλα το βράδυ, δεν έχω ιδέα τι κάνουν αλλά δουλεύουν 😛

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Luciddream είπε

Δεν ήταν on by default, πάτησα το κουμπάκι και μου ζήτησε restart. Απο όσο καταλαβαίνω δουλεύει το HGS τώρα αν και δεν βλέπω μεγάλη διαφορά. Νομίζω η αίσθηση στα lows έγινε καλύτερη. Έτρεξα και κάτι Machine Learning μοντέλα το βράδυ, δεν έχω ιδέα τι κάνουν αλλά δουλεύουν 😛

Το κουμπακι που πρεπει να υπαρχει? Δεντ ο βρισκω στα graphics settings/advanced display settings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, SabotazNic said:

Το κουμπακι που πρεπει να υπαρχει? Δεντ ο βρισκω στα graphics settings/advanced display settings

Εμένα είναι στο Windows Display Settings -> Graphics Settings -> Hardware-accelerated GPU scheduling -> ON

Δεν είχα δει αν το έδειχνε με προηγούμενους drivers να σου πω την αλήθεια. Συνολικά μου πήρε 4 restart μέχρι να μπουν αυτοί οι drivers, μου σπάσανε τα νεύρα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι σκατα, ήμουν κάνα 20ημερο μια χαρά και τις τελευταίες μερες βαράει restart το pc εκεί που παίζω 😕 τώρα να φταίει κάτι άλλο ή να είναι το θέμα της 5700xt πάλι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μήπως παίζει τίποτα με τις υψηλότερες ambient τις τελευταίες μέρες; Σοβαρά το λέω. Εγώ πλέον βαριά παιχνίδια παίζω μόνο με A/C ανοιχτό. Μπορεί να μην είναι θέμα της κάρτας αναγκαστικά. Μπορεί να ζεσταίνεται το τροφοδοτικό, οι ram, το chipset, οτιδήποτε..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...