Προς το περιεχόμενο

Το iPhone XR ήταν το δημοφιλέστερο smartphone του 2019


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Hellenicsun είπε

Θα έπρεπε να φανταστώ μια συσκευή με SD 845, 3GB RAM, μονή κάμερα που θα ήταν πάρα πολύ καλή, εξαιρετικό build quality, κατά προτίμηση "γυμνό" Android, όλα τα καλά της εποχής όπως fast charging κλπ και βέβαια την 720p οθόνη. 

Λογικά λοιπόν κάποια μίξη μεταξύ των high end και mid range Pixel της Google με έμφαση στο high end (λόγω CPU & κάμερας).

Θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά αν υπήρχε μια τέτοια συσκευή και ήταν διαθέσιμη στην Ελλάδα. Πολύ πιθανό δε αν ήταν διαθέσιμη η σειρά Pixel να μην είχα το XR.

Edit: ποια είναι η χρήση που του κάνω; Γιατί είσαι πολύ σίγουρος για κάτι στο οποίο δεν αναφέρθηκα.

Pixel 3a XL με snapdragon 845 στα 800€ το αγόραζες?

 

Επεξ/σία από bmwXR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, bmwXR είπε

Δέχομαι ότι σου αρέσει το ios και ότι είσαι ευχαριστημένος με το XR σαν συσκευή για τη χρήση που κανείς αλλά γράφεις ολόκληρο κείμενο ενώ η απάντηση σε όλα αυτά είναι στην ερώτηση: Εάν το XR είχε android και είχες 800€ για να αγοράσεις μια συσκευή android θα το αγόραζες? 

Ρωτά και το τρίτο προφίλ αν συμφωνεί όμως.

Μπορεί να έχει άλλη άποψη. 

E55A968C-D2B3-4BFE-83F4-218CB0C8761E.jpeg

F26BD68F-FF42-40C8-B516-F00946224113.jpeg

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, bmwXR είπε

Pixel 3a XL με snapdragon 845 στα 800€ το αγόραζες?

Με μεταλλική/ γυάλινη κατασκευή που θα σήμαινε επιπλέον wireless charging, ναι. Αλλά επί της ουσίας έτσι δε περιγράψαμε σχεδόν ένα Pixel 3 XL το οποίο πάνω κάτω τόσο έκανε;

...και βέβαια μη ξεχνάμε ότι ο Α12 Bionic είναι μακράν καλύτερος του SD 845 😏 οπότε μήπως να τον αλλάζαμε για χάρη του παραδείγματος σου με τον 855;

Μια χαρά τα 800 ευρώ.

Επεξ/σία από Hellenicsun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, stafaf είπε

Ρωτά και το τρίτο προφίλ αν συμφωνεί όμως.

Μπορεί να έχει άλλη άποψη. 

E55A968C-D2B3-4BFE-83F4-218CB0C8761E.jpeg

F26BD68F-FF42-40C8-B516-F00946224113.jpeg

Το ίδιο ρώτησαν και κάποιοι άλλοι όταν κυκλοφόρησε το XR.Πόσα προφίλ έχω τελικά?Καμία δεκαριά?

Εξήγησε μου και σε τι ακριβώς τα χρειάζομαι όλα αυτά προφιλ?Η θα μου απαντήσεις ως scorpio777877?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φυσικα και ηταν πρωτο , προκειμενου να δειχνει μηλο στη πλατη ο κοσμακης  δεν τον νοιαζει να εχει αναλυση 820p μπαταρια μεχρι το μεσημερι ουτε λειτουργικο που για να βαλεις ringtone θελει μεγαλυτερη φασαρια απο το νανοιξεις λογαριασμο σε τραπεζα 

Δωρο η ακτινοβολια τσερνομπιλ

icr,iphone_11_soft,back,a,210x210-pad,210x230,f8f8f8.u5 - Copy.jpg

Επεξ/σία από exor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που κανένας δεν αναφέρει τα θετικά του Android. Όπως πχ το πιο ανοιχτό λειτουργικό του σε σχέση με το ios που είσαι σαν φυλακισμένος. Λέτε για updates αλλά στην τελική μέσα σε 2-3 χρόνια όλοι αλλάζουμε συσκευή. Όσα χρόνια δίνει υποστήριξη και το android. Επίσης ακούω κόσμο να πιστευει ακόμα ότι τα Android κολλάνε. Όσα Android είχα τα τελευταία χρόνια, πότε δεν συνάντησα σκάλωμα (στα Samsung έτυχε 1-2 φορές μόνο) Αυτή τη στιγμή εχω το mate 20 pro και όχι απλά δεν έχει κολλήσει αλλά η εμπειρία χρήσης είναι γρήγορη και ομαλή σαν ios. 

Όσο γισ το Xr. Δηλαδή αν έβγαινε κνητο Android στα 800 ευρώ με 720p ανάλυση χωρίς oled οθόνη δεν θα έτρωγε κράξιμο? Ή αν ανακοίνωνε κινητό με ξεπερασμένο design με οθόνη 4.7 χαμηλής ανάλυσης θα γινόταν αυτός ο χαμός που γίνεται με το SE2? Απλούστατα ο κόσμος θέλει φθηνό iPhone. Η πλειοψηφία δεν καταλαβαίνει από specs και δν την ενδιαφέρει κιόλας. Θέλει απλά να έχει το μηλαρακι στην πλάτη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, stafaf είπε

Ρωτά και το τρίτο προφίλ αν συμφωνεί όμως.

Μπορεί να έχει άλλη άποψη. 

E55A968C-D2B3-4BFE-83F4-218CB0C8761E.jpeg

F26BD68F-FF42-40C8-B516-F00946224113.jpeg

και ο panagiotis94 ρωτάει για android στα 800€ έχω και άλλο ένα προφίλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, exor είπε

φυσικα και ηταν πρωτο , προκειμενου να δειχνει μηλο στη πλατη ο κοσμακης  δεν τον νοιαζει να εχει αναλυση 820p μπαταρια μεχρι το μεσημερι ουτε λειτουργικο που για να βαλεις ringtone θελει μεγαλυτερη φασαρια απο το νανοιξεις λογαριασμο σε τραπεζα 

Δωρο η ακτινοβολια τσερνομπιλ

icr,iphone_11_soft,back,a,210x210-pad,210x230,f8f8f8.u5 - Copy.jpg

Μπαταρία μέχρι το μεσημέρι;

violin GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Panagioths94 είπε

Μου αρέσει που κανένας δεν αναφέρει τα θετικά του Android  

Ίσως επειδή είμαστε σε νήμα που αφορά iphone. 
 

Μια σκέψη κάνω, δε ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, baiosss είπε

Οπότε το συμπέρασμα που βγάζω για το θέμα που συζητάτε, είναι πως 157 σχόλια, έχουν γίνει από δύο τρία άτομα με 3-4 προφίλ ο καθένας...

και αυτό πρέπει να γίνεται καιρό τώρα. Κάποιοι σαν τον stafaf --scorpio777- paris chav- chris bmw έχουν 4-5 ενεργά προφίλ για να δημιουργούν πρόβλημα σε όσους σχολιάζουν την apple και να παραπονιούνται στους mod για άλλους χρήστες.

Επεξ/σία από bmwXR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Ποια 4-5 τοσα εχουν οι νουμπαδες που λεει και ο μικρος μου γιος.

777 εχω.

Να τα χαίρεσαι λοιπόν. Τόσο σοβαρό άτομο είσαι κι εσύ, άλλο τόσο σοβαρό είναι και το insomnia που δεν σας έχει ξαποστείλει και τους 777 :p

Επεξ/σία από baiosss
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Panagioths94 είπεΗ πλειοψηφία δεν καταλαβαίνει από specs και δν την ενδιαφέρει κιόλας. Θέλει απλά να έχει το μηλαρακι στην πλάτη. 

Η πλειοψηφία δεν καταλαβαίνει τον λόγο που κάποιος επιλέγει iOS. Το Android είναι κύριως για νεαρά άτομα. Η σιγουριά και οι δυνατότητες του iOS συνήθως εκτιμούνται από άτομα μεγαλύτερης ηλικίας. 

Τι να το κάνω το ανοιχτό λειτουργικό όταν ξέρω ότι θα μου κλέψουν / σπάσει το κινητό μου και την επόμενη ώρα θα έχω ακριβώς το ίδιο Setup , όπως ήταν πριν το χάσω , μέχρι και η λίστα πρόσφατων κλήσεων. Οταν θα υπαγορεύω κείμενο και θα πω ( . ) και δεν θα γράψει τελεία αλλά θα βάλει το σημείο στίξης  , όταν συντάσσω e-mail και μπορώ να κινήσω τον κέρσορα μέσα στις λέξεις σαν να έχω mouse. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά και του χρόνου . Τα παράπονα σας στον κόσμο που αγοράζει κινητό με το μηλαρακι στην πλάτη. Άτιμη κοινωνία....

Απο Φώσκολο το πηγάτε στον Ξανθόπουλο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...