Προς το περιεχόμενο

Το iPhone XR ήταν το δημοφιλέστερο smartphone του 2019


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, The_-rock είπε

υπάρχουν ακόμα καταναλωτές που πληρώνουν για συσκευή με μόνη κάμερα,notch,ips hd display?

Συμφωνα με το θεμα που σχολιασες και το λεει και στον τιτλο του,ναι πολλοι.

Το πιο περιεργο βεβαια ειναι οτι για αλλη μια φορα απουσιαζουν Android ναυαρχιδες απο την λιστα.

Στην συγκριση με το 2018,τοτε υπηρχε και ενα S9+.Τωρα γιατι δεν υπαρχει ουτε ενα αφου οι Android ναυαρχιδες ψηνουν και καφε,ενω τα Iphone ειναι μονο για να ακουμπας το ποτηρι του νερου?

 

3 ώρες πριν, dimakisk είπε

 

omdiashipmentestimates.jpg.a24c5ea66ecc3a274e14c5388949ba8f.jpg

 

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Vasilisxd είπε

Με ~100 email την ημέρα και διάφορες φωτό που πρέπει να έχω τραβήξει από κείμενα κλπ , πείτε μου ένα άλλο κινητό που θα πάω στο global search , θα γράψω μια λέξη και θα μου φέρει e-mail , σημειώσεις και φωτογραφίες που έχουν μέσα το κείμενο που ψάχνω.

Με τον όγκο που έχω να διαχειριστώ , πράγματικα δεν γίνετε να έχω κάτι άλλο πέραν του iOS , εκτός αν έχετε να προτείνετε κάτι σε Android μεριά που κάνει το ίδιο.  

Φροντίδα ατυχήματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, VChris είπε

Και στο iOS εάν είχε συσκευές από 200ε, ίδια θα ήταν η κατάσταση. Οι φτηνές θα πουλούσαν περισσότερα τεμάχια. Λογικό είναι, δεν θέλουν όλοι να ξοδεύουν 500€+ για κινητό (και δεν έχει να κάνει με το πόσο γεμάτο είναι το πορτοφόλι του καθενός, αυτό).

Για την ακριβεια η λιστα το ακριβως αντιθετο δειχνει.Οτι ο κοσμος γενικα κρινει οτι σε Android μερια μονο τα φθηνοτερα μοντελα των εταιρειων αξιζουν και εαν ειναι να δωσει πανω απο 400+ευρω,τοτε κοιταζει μονο σε Iphone.

Το Iphone SE για παραδειγμα απουσιαζει οπως μπορεις να δεις απο το top10 του 2018.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, simplemaths είπε

Δοκίμασα να παω σε ανδροιδ με το π20 λιτε, έκανε ρεσταρτ μόνο του, μου έκλεινε εφαρμογές και τερμάτιζε κλήσεις, το πούλησα μετά απο 2 μήνες χάνοντας την μισή του αξία και πήρα iphone XR και μετά το 11, δεν είχα ποτέ θέμα με ios σε αντίθεση με android. 

πηγες στο 11 που ειναι το τελευταιο μοντελο και στο android δοκιμασες φτηνη συσκευη περσινης σειρας. δοκιμασε το με το p20 pro να κανεις μια ποιο νορμαλ σύγκριση. μην βλέπεται μια συσκευή και λέτε για το λειτουργικό σαν σύνολο.

ότι βολεύει τον καθένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, stafaf είπε

Ξέρεις όμως τι γίνεται;

Δεν υπάρχει ούτε μία Android ναυαρχίδα στο top 10 ας πούμε. 
Και βέβαια ένα a50 ή ένα Redmi note 7 που βρίσκονται στην 10δα δε μπορείς να πεις ότι «κανιβαλίζει» τις πωλήσεις των Android flagships. 
Αυτο (για μένα) είναι ένα θέμα άξιο απορίας. 

Καλά κι εσυ το’ βγαλες απ´τα μάτια. 

Ούτε το XR είναι ναυαρχίδα.Το μόνο συμπέρασμα που βγαίνει είναι ότι οι καταναλωτές θέλουν φτηνές συσκευές είτε σε ios είτε σε android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Και μιλάμε για specs και αποτελέσμα (DXOMARK), όχι μα...κιες...

και πολύ μικρή μπαταρία...

😂😂Ειδικά το τελευταίο, δείχνει πόσο δεν υπάρχει λόγος να γίνονται τέτοιες αναλύσεις, αλλά να αφήνεις τους Androidάκηδες να λένε τα δικά τους

Βρείτε 2-3 κατόχους iPhone 11 και ρωτήστε τους "πως είσαι από αυτονομία μπαταρίας;"

Μην μπείτε καν στον κόπο να μάθετε για το optimized battery charging του iOS 13 και τι σημαίνει αυτό για την μακροζωΐα της μπαταρίας, ρωτήστε απλά για την αυτονομία

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Για την ακριβεια η λιστα το ακριβως αντιθετο δειχνει.Οτι ο κοσμος γενικα κρινει οτι σε Android μερια μονο τα φθηνοτερα μοντελα των εταιρειων αξιζουν και εαν ειναι να δωσει πανω απο 400+ευρω,τοτε κοιταζει μονο σε Iphone.

Το Iphone SE για παραδειγμα απουσιαζει οπως μπορεις να δεις απο το top10 του 2018.

αν ήταν και το iphone se στο top ten του 2018 θα γελάγαμε 3 μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Για την ακριβεια η λιστα το ακριβως αντιθετο δειχνει.Οτι ο κοσμος γενικα κρινει οτι σε Android μερια μονο τα φθηνοτερα μοντελα των εταιρειων αξιζουν και εαν ειναι να δωσει πανω απο 400+ευρω,τοτε κοιταζει μονο σε Iphone.

Αυτό συμβαίνει επειδή ο καταναλωτής που θέλει premium προϊόν, το θέλει στο σύνολο του και όχι μόνο στο hardware (γιαυτό άλλωστε είναι συχνό φαινόμενο ένας Apple user να αδιαφορεί για hardware χαρακτηριστικά που απουσιάζουν από την συσκευή του, έναντι μιας Android συσκευής). Η Apple έχει premium οικοσύστημα το οποίο δικαιολογεί το όλο κόστος που απαιτείται να ξοδέψει ο καταναλωτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώην κάτοχος iPhone 11, ένα έχω να ρωτήσω σε κατόχους 11/XR: Πώς την παλεύετε με αυτή την οθόνη;;;

Καλό, χρυσό, άριστες κάμερες, τρομερά ηχεία κλπ κλπ, αλλά η οθόνη ότι και να λένε κάποιοι είναι για πέταμα! Το έδωσα και γύρισα σε XS, θυσίασα τις κάμερες αλλά τουλάχιστον δεν ανεβαίνει άλλο η μυωπία μου!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, bmwXR είπε

Ούτε το XR είναι ναυαρχίδα.Το μόνο συμπέρασμα που βγαίνει είναι ότι οι καταναλωτές θέλουν φτηνές συσκευές είτε σε ios είτε σε android.

Εννοείς το μόνο συμπέρασμα που ταιριάζει με τη δική σου λογική. 

Γιατί ένας άλλος θα έβλεπε ίσως ότι αν πας σε ακριβή συσκευή αξίζει να πας σε Apple και όχι σε Android. 
 

(Btw, καινούργιο nickname?)
 

Επεξ/σία από stafaf
  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, stafaf είπε

Εννοείς το μόνο συμπέρασμα που ταιριάζει με τη δική σου λογική. 

Γιατί ένας άλλος θα έβλεπε ίσως ότι αν πας σε ακριβή συσκευή αξίζει να πας σε Apple και όχι σε Android. 
 

(Btw, καινούργιο nickname?)
 

Αν είχε android το XR θα έδινες 800Ε να το αγοράσεις?

Επεξ/σία από One+
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, teri23 είπε

Αν η γιαγιά μου είχε ροδάκια θα ήταν πατίνι 

δεν απαντάς όμως.Προφανώς και δεν αξίζει τα 800€ απλά την αγοράζουν όσοι την αγοράζουν γιατί δεν έχουν χρήματα για να αγοράσουν κάποιο απ τα XS,XS max pro.

Επεξ/σία από One+
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...