Προς το περιεχόμενο

Το iPhone XR ήταν το δημοφιλέστερο smartphone του 2019


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τι να σου πω,οπως την ''παλευαν''οσοι ειχαν το iphone 6/6s/7/8 και αναλυση και ppi αναλογα των XR και 11.

Επισης θυμαμαι πριν 1.5χρονο με το XR αναλογα σχολια περι οθονης

Τελος οποιος θελει μπορει να παει μια βολτα απο μια μεγαλη αλυσιδα να τα δει διπλα διπλα εκθεσιακα ολα τα Iphone και αν τον χαλαει τοσο πολυ η οθονη,να διαλεξει οποιον το καλυπτει.

Αυτο δεν δικαιολογει την χαμηλης αναλυσης(ppi)οθονη τους,απλα λεει οτι τα πραγματα στην πραξη για τον περισσοτερο κοσμο δεν ειναι τοσο τραγικα,οσο τα παρουσιαζουν καποιοι.

Σύγκρινε το και με την οθόνη ενός sony xperia η LG G για να μην αναφερθώ σε samsung amoled.

 

Επεξ/σία από One+
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Leo360 είπε

Φίλε μου σαν πρώην κάτοχος μίλησα και μάλιστα συσκευής που όπως λες νόμιζα ότι δε θα με χαλάσει επειδή έκανα αυτό το "πείραμα" και όταν ήρθα σπίτι (ήταν από τις ελάχιστες συσκευές που πήρα καινούργια, στο πανέμορφο κόκκινο χρώμα) και άρχισα να παίζω λίγο κατάλαβα το λάθος που έκανα.

Οπότε ναι, τα πράγματα είναι ΤΟΣΟ τραγικά, ειδικά σε 6.1 ιντσες οθόνη (στο 6/7/8 ήταν 4.7, καταλαβαίνεις πιστεύω τη διαφορά). Επίσης, για το βίντεο, δεν είπα ποτέ ότι το Poco των 1080p έχει καλή οθόνη, το αντίθετο. Αλλά μάντεψε: ήταν κάτω από 300€. Με λίγα λόγια, δε λέω σε ΚΑΝΕΝΑΝ να μην αγοράσει Apple, απλά μου φαίνεται τουλάχιστον χαζό ενώ υπάρχει σε αυτή τη τιμή το XS να πας στο 11. Αυτά :)

Μα δεν σου ειπα οτι κακως την εδωσες την συσκευη.

Απλα οπως βλεπεις και στο ιδιο το αρθρο που μπηκες να σχολιασεις,η πλειοψηφια μια χαρα ''αντεχει''την αναλυση/ppi των Iphone XR/11/8,γιαυτο και ειναι τοσο ψηλα σε πωλησεις.

Παντως εγω να ξερεις μεταξυ του XS και 11,παλι το 11 θα προτιμουσα 

α)γιατι δεν με χαλαει τοσο η οθονη του να την θεωρω deal breaker

β)γιατι εκτιμαω ολα τα υπολοιπα θετικα της συσκευης σε σχεση με το XS,ειδικα την αυτονομια/καμερα/wifi/τσιπακι.

1 λεπτό πριν, One+ είπε

Σύγκρινε το και με την οθόνη ενός sony xperia η LG G για να μην αναφερθώ σε samsung amoled.

Δεν ειναι το 11ρι η μοναδικη συσκευη που κυκλοφορει η εταιρεια.

Εαν εχεις απαιτησες σε οθονη,πας στα ακριβοτερα μοντελα.Ουτως ή αλλως η εταιρεια δεν διαφημισε ποτε το 11ρι ή το XR οτι εχουν τις καλυτερες οθονες της αγορας,ουτε βεβαια πηραν και καμια διακριση/βραβεια.

Ουτε κανεις απο τους κατοχους των Iphone XR/11 βγηκε να πουλησει μουρη για την οθονη του κινητου του στους αλλους κατοχους Android ναυαρχιδων.

Αλλοι εχουν την μυγα και προσπαθουν να βρουν δικαιολογιες του ..αερα για να κραξουν.

Ειναι σαν να μπω εγω στο θεμα του S20ultra των 1400ευρω και να την κραξω την συσκευη... επειδη δεν εχει Ir Blaster ή ραδιοφωνο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Haldol είπε

Πρώτα είχαμε τους specολάγνους, μετά τους bezelολόγους, μετά τους notchολόγους. Ο hater πάντα κάτι θα βρίσκει να προσάψει. 

Όσοι από την άλλη δεν έχουμε τέτοια κολλήματα, απλά χαιρόμαστε τις κινητάρες μας. :)

Σε παρακαλώ, μην ξεχνάς τους κουζινολογους... . Πως είναι έτσι, τι κάμερες είναι αυτές, τρυποφοβίες...... Και μετά βγήκε το  Samsung s20.... Χαχαχαχαχα. :) :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Ξέχασες την Ελβετία ! 😎

https://deviceatlas.com/blog/android-v-ios-market-share#us

Η Αγγλία δεν ισχύει πλέον.Ούτε ο Καναδάς,ούτε Αμερική,Ιαπωνία οριακά.

 

245711.png

Επεξ/σία από One+
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλοι λένε για την ανάλυση οθόνης.....άλλοι για το market share  κτλ....δεν μας νοιάζουν,τα αποτελέσματα είναι αυτά που είναι.Ελπιζω του χρόνου να είναι στην δεκάδα έστω μια Android ναυαρχίδα έτσι για να ηρεμήσουν οι haters🤣🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, One+ είπε

https://deviceatlas.com/blog/android-v-ios-market-share#us

Η Αγγλία δεν ισχύει πλέον.Ούτε ο Καναδάς,ούτε Αμερική,Ιαπωνία οριακά.

245711.png

Τι δεν ισχύει ; Άλλος ένας με πρόβλημα στην κατανόηση κειμένου .

 Αυτό που με προβληματίζει σε εσένα είναι πως άντε και το κείμενο και αυτά που γράφει είναι στα εγγλέζικα και μπορεί να μην κατάλαβες τι εννοεί ..

 Πρώτη φορά όμως βλέπω κάποιον που δεν μπορεί να καταλάβει ένα σκίτσο που λέει πως με μπλε χρώμα είναι οι χώρες με Android και με γαλάζιο το iOS .

 Να με συγχωρείς για το ύφος του σχολίου δεν είμαι όμως εγώ που πάω ντε και καλά το άσπρο να το κάνω μαύρο ..

1 ώρα πριν, One+ είπε

 

 

1 ώρα πριν, One+ είπε

 

 

1 ώρα πριν, One+ είπε

 

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

 Αυτό που με προβληματίζει σε εσένα είναι πως άντε και το κείμενο και αυτά που γράφει είναι στα εγγλέζικα και μπορεί να μην κατάλαβες τι εννοεί ..

 Πρώτη φορά όμως βλέπω κάποιον που δεν μπορεί να καταλάβει ένα σκίτσο που λέει πως με μπλε χρώμα είναι οι χώρες με Android και με γαλάζιο το iOS .

 Να με συγχωρείς για το ύφος του σχολίου δεν είμαι όμως εγώ που πάω ντε και καλά το άσπρο να το κάνω μαύρο ..

Το ένα προφίλ ξέρει καλά αγγλικά, το άλλο την κουτσοπαλεύει και το τρίτο αφιερώνει 10’ τη μέρα στο duolingo. 
 

Μην παρεξηγείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα να δω να animals να κράζουν ,ελάτε γατάκια ! Ελάτε και θα γελάσω με τα comment σας. Πως τους πετσόκοψες έτσι ;!;!;!; Πως ;!;!;!; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά την διαφορά μεταξύ της led οθόνης του xr και της oled του xs , υπάρχει, και λέγεται ενοχλητικό black smearing στην δεύτερη, κάτι που μόλις είδα στο xs έκανε την επιλογή του xr μονόδρομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

Τι δεν ισχύει ; Άλλος ένας με πρόβλημα στην κατανόηση κειμένου .

 Αυτό που με προβληματίζει σε εσένα είναι πως άντε και το κείμενο και αυτά που γράφει είναι στα εγγλέζικα και μπορεί να μην κατάλαβες τι εννοεί ..

 Πρώτη φορά όμως βλέπω κάποιον που δεν μπορεί να καταλάβει ένα σκίτσο που λέει πως με μπλε χρώμα είναι οι χώρες με Android και με γαλάζιο το iOS .

 Να με συγχωρείς για το ύφος του σχολίου δεν είμαι όμως εγώ που πάω ντε και καλά το άσπρο να το κάνω μαύρο ..

 

IMG_20200227_020218.jpg

IMG_20200227_020157.jpg

IMG_20200227_020140.jpg

IMG_20200227_020123.jpg

IMG_20200227_020106.jpg

245711.png

Πες μου σε παρακαλώ που βλέπεις πρωτιά iOS στην Αμερική?

53.4% android-45.2% iOS

Αγγλία 50-50

Canada 50-50

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, One+ είπε

IMG_20200227_020218.jpg

IMG_20200227_020157.jpg

IMG_20200227_020140.jpg

IMG_20200227_020123.jpg

IMG_20200227_020106.jpg

245711.png

Πες μου σε παρακαλώ που βλέπεις πρωτιά iOS στην Αμερική?

53.4% android-45.2% iOS

Αγγλία 50-50

Canada 50-50

Το 2021 είναι πρόβλεψη φαντάζομαι. Όπως και το 2020. Για το ράβδογραμμα πάντα.

Παντως περίμενα περισσότερα από το Android . Και μόνο ότι μετά από τόσα χρόνια ακόμα συζητάμε για τέτοια ποσοστά είναι τραγικό....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, atheatos είπε

Το 2021 είναι πρόβλεψη φαντάζομαι. Όπως και το 2020. Για το ράβδογραμμα πάντα.

Παντως περίμενα περισσότερα από το Android . Και μόνο ότι μετά από τόσα χρόνια ακόμα συζητάμε για τέτοια ποσοστά είναι τραγικό....

Τραγικά?Δεν θα το έλεγα!!

Για το 20-21 είναι όντως πρόβλεψη

 

15561.jpeg

Επεξ/σία από One+
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, One+ είπε

Τραγικά?Δεν θα το έλεγα!!

Για το 20-21 είναι όντως πρόβλεψη

15561.jpeg

Estimated worldwide ....μήπως είναι καλύτερα να ψάξεις για καλύτερα ραβδογραμματα? Αν θέλεις πάντα να υπερασπιστείς την άποψη σοβαρά.

Γιατι καταντάει ακόμα πιο τραγικό.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...