Προς το περιεχόμενο

Υπαρχει κατι καλυτερο απο ipad?


imr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Το ποσό που διαθέτουμε: 200-300
2) Την χρήση του tablet (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): Browsing, netflix, gaming
3) Το μέγεθος και ανάλυσή της οθόνης που θα θέλαμε: 10
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (hdmi, type-c, gps, φλας στην κάμερα, μαγνητικό πληκτρολόγιο κ.λ.π.):
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; oxi
6) Μας ενδιαφέρει το Mobile internet 3G-4G; καλο θα ειναι
7) Επιθυμούμε να χει υποστήριξή από ROMs, root κτλ; οχι, να παιρνει επισημα updates
😎 Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα; ναι
9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό ή θέλουμε dual boot; 
10) Μας ενδιαφέρει η μεγάλη μπαταρία; ναι
11) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα;
12) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης);
13) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο ή και για μεταχειρισμένο;
 
 
Καλησπέρα,
Ψάχνω για κάποιο καλό tablet το οποιο θα είναι laptop replacement
 
η χρήση του θα είναι για browsing, netflix και casual gaming (hearthstone, fm )
 
 
Σκεφτομαι να πάρω καποιο ipad απλα χωρις αλλη apple συσκευη και μερικες εφαρμογες αγορασμενες στo play store κολαω
 
Πολυ σημαντικο οι ενημερώσεις, υπάρχει περίπτωση  καποιο να παρει ενημερώσεις 2-3 μεγάλες ενημερώσεις? 
 
 
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα κοιταζα για mi pad 4 στη θεση σου. Εχω το mi pad 3 για browsing youtube κλπ εδω και 3 χρονια και τα εχει βγαλει τα λεφτα του και με το παραπανω, πραγματικα. Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν εχει παρει update. Νομιζω το 4 παιρνει ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, VyronPeristeri είπε

Εγω θα κοιταζα για mi pad 4 στη θεση σου. Εχω το mi pad 3 για browsing youtube κλπ εδω και 3 χρονια και τα εχει βγαλει τα λεφτα του και με το παραπανω, πραγματικα. Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν εχει παρει update. Νομιζω το 4 παιρνει ομως.

Παραγγελια απο εξωτερικο?

Πολλα λεφτα μου φαινονται για να μην παιρνει update και να μην εχει εγγυηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, imr είπε

Παραγγελια απο εξωτερικο?

Πολλα λεφτα μου φαινονται για να μην παιρνει update και να μην εχει εγγυηση.

το 4 παίρνει κανονικά updates μόνο στην κινέζικη έκδοση. έχει γλώσσες Κινέζικα και Αγγλικά. η ψευτοrom με τα ελληνικά δεν έχει updates. Αν δεν σε πειράζει αυτό προχώρα άνετα. Καλή οθόνη, μεγάλη μπαταρία, γρήγορος επεξεργαστής και 3G. Στα μείον η γλώσσα που ανέφερα παραπάνω (αν και με αγγλικά συνηθίζεται αμέσως) και μερικές κινέζικες εφαρμογές που δεν ξηλώνονται (τις πετάς σε ένα φάκελο και απλά τις αγνοείς). Τώρα για εγγύηση ισχύει ότι ισχύει και για ότι φέρνουμε από Κίνα.

από Κίνα έχει παίξει σε τιμή 210€ περίπου και πραγματικά αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως σαν το ipad δεν έχει.Στα 330 ευρώ Είναι το ipad 7th 10.2 αν μπορείς να το κόψεις τιμολογιο θα σου βγει 270 περίπου..Μπορείς βέβαια να πάρεις κ κάποιο μεταχειρισμένο πχ το ipad 6.Το xiaomi mi pad 4 βγαίνει στα ίδια λεφτά η κ πιο ακριβό,χωρία που είναι μια αντιγραφή του ipad ακόμα και στο όνομα έβαλε ένα "m" μπροστά και έγινε mi pad,επεξεργαστικα κ "λογισμικά" είναι πολύ πίσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, john114 είπε

Εννοείται πως σαν το ipad δεν έχει.Στα 330 ευρώ Είναι το ipad 7th 10.2 αν μπορείς να το κόψεις τιμολογιο θα σου βγει 270 περίπου..Μπορείς βέβαια να πάρεις κ κάποιο μεταχειρισμένο πχ το ipad 6.Το xiaomi mi pad 4 βγαίνει στα ίδια λεφτά η κ πιο ακριβό,χωρία που είναι μια αντιγραφή του ipad ακόμα και στο όνομα έβαλε ένα "m" μπροστά και έγινε mi pad,επεξεργαστικα κ "λογισμικά" είναι πολύ πίσω...

xiaomi mi pad 4 έχει παίξει στα 210€. είναι σημαντικά φθηνότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα τη γνώμη σας. Θέλω να αγοράσω ένα Tablet στις 10'' για all around χρήση (Browsing, Netflix, Casual Gaming + Fortnite για τα παιδιά μου). Budget γύρω στα 400€.

Είμαι ανάμεσα στο "Apple iPad 2019 10.2" WiFi" και στο "Samsung Galaxy Tab S5e T720 10.5".

Τι πιστέυετε; Πάω με κλειστά μάτια στο iPad ή είναι καλή περίπτωση και το Samsung Galaxy Tab S5e (ένα σημαντικό θετικό στοιχείο του είναι ότι δέχεται mSD έως 512GB);

Ευχαριστώ πολύ

 

 

Επεξ/σία από kostakis1978nov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 12/4/2020 στις 1:14 ΠΜ, kostakis1978nov είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα τη γνώμη σας. Θέλω να αγοράσω ένα Tablet στις 10'' για all around χρήση (Browsing, Netflix, Casual Gaming + Fortnite για τα παιδιά μου). Budget γύρω στα 400€.

Είμαι ανάμεσα στο "Apple iPad 2019 10.2" WiFi" και στο "Samsung Galaxy Tab S5e T720 10.5".

Τι πιστέυετε; Πάω με κλειστά μάτια στο iPad ή είναι καλή περίπτωση και το Samsung Galaxy Tab S5e (ένα σημαντικό θετικό στοιχείο του είναι ότι δέχεται mSD έως 512GB);

Ευχαριστώ πολύ

iPad με κλειστά τα μάτια.

Τοσα χρόνια με Samsung, την ποιότητα του ipad δεν τη βρήκα.

Αρχες του χρόνου πήρα το 10,2 κ τώρα έχω ένα Air 10,5 επειδή ήθελα παραπάνω μνήμη για να το κρατήσω για πολλά χρόνια. 
 

Δεν βρήκα όμως το WiFi διότι τα μαγαζιά ήταν κλειστά και πήρα με 4G που δεν το χρειάζομαι.

Πάντως σαν εργαλείο είναι απίστευτα σταθερό και ασφαλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...