Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, gbsam είπε

Θέλω να μου πεις εγώ που έχω δύο μικρά παιδιά που δεν μπορούν να κάτσουν μόνα τους και εγώ λείπω εκτός χώρας και η γυναίκα μου είναι ελεύθερος επαγγελματίας και επίσης οι γονείς μας ή έχουν φύγει ή δεν είναι σε θέση να τα κρατήσουν τι μπορώ να κάνω; Δεν διαφωνώ ότι πρέπει να ληφθούν μέτρα αλλά δεν βλέπω κάποια γενική πρόβλεψη για όλους αλλά και ούτε βλέπω να μας λέει κανείς τι θα γίνει μετά με την οικονομία κυρίως .

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/ergasiaka/291081/koronoios-adeia-15-imeron-stous-goneis-gia-ta-kleista-sxoleia-anakoinonei-i-kyvernisi?m=1&fbclid=IwAR16e3WU-CTI0z7iCwqBgm3G5kTtUAQBCs9unVgOTvQPoUp_d6yZ97t7jkI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, guzel είπε

25 δις θα μοιράσει η ΕΕ. Όταν λέγαμε όλα ανοιχτά μπας και κολλήσουν και άλλοι δεν ακουγαν. Με 84 μόλις κρούσματα πάλι τα λιγότερα θα πάρουμε 

Ελπίζουμε (όχι) για τη ρελανς!

ΥΓ. Και να τα πάρουμε...πίσω θα τα δώσουμε τόσα που τους χρωστάμε...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, gbsam είπε

Θέλω να μου πεις εγώ που έχω δύο μικρά παιδιά που δεν μπορούν να κάτσουν μόνα τους και εγώ λείπω εκτός χώρας και η γυναίκα μου είναι ελεύθερος επαγγελματίας και επίσης οι γονείς μας ή έχουν φύγει ή δεν είναι σε θέση να τα κρατήσουν τι μπορώ να κάνω; Δεν διαφωνώ ότι πρέπει να ληφθούν μέτρα αλλά δεν βλέπω κάποια γενική πρόβλεψη για όλους αλλά και ούτε βλέπω να μας λέει κανείς τι θα γίνει μετά με την οικονομία κυρίως .

Αν γινεται γυρνας Ελλαδα asap να μεινεις εσυ με τα παιδια.

Αν οχι, η συζυγος που ειναι ελ. επαγγελματιας, ισως εχει τη δυνατοτητα-ευελιξια να τα εχει μαζι της.

Αν οχι, οι γονεις σας που εχουν φυγει, καλεστε τους να γυρισουν πισω να βοηθησουν.

Δεν προσπαθω να στο παιξω μαγκας (μην παρεξηγηθω), απλα πες μου ΑΝ στην παρουσα φαση τα παιδια σου (χτυπα ξυλο) κολλουσαν ιωση και επρεπε να μεινουν σπιτι για αναρρωση καποιες μερες, τι θα κανατε σαν οικογενεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπαιδευτικος ιδιωτικης εκπαιδευσης.

Συμφωνα με το ανακοινωθεν  αυριο ολα κλειστα. Ωστοσο, η διευθυνση καλεσε ολο το σχολειο για καθαριοτητα. Τι θα συμβει με τις 15 ημερες εκτος εργασιας; θα υπολογιστει ως αδεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stavpup είπε

Σε τετοιες φασεις θα σας συμβουλευα να μην βασιζετε την ενημερωση σας απο φυλλαδες σαν το newsit. Γενικα πουλανε κλικ αυτοι, ουσια καμια ανακυκλωση τα ιδια και τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Αν γινεται γυρνας Ελλαδα asap να μεινεις εσυ με τα παιδια.

Αν οχι, η συζυγος που ειναι ελ. επαγγελματιας, ισως εχει τη δυνατοτητα-ευελιξια να τα εχει μαζι της.

Αν οχι, οι γονεις σας που εχουν φυγει, καλεστε τους να γυρισουν πισω να βοηθησουν.

Δεν προσπαθω να στο παιξω μαγκας (μην παρεξηγηθω), απλα πες μου ΑΝ στην παρουσα φαση τα παιδια σου (χτυπα ξυλο) κολλουσαν ιωση και επρεπε να μεινουν σπιτι για αναρρωση καποιες μερες, τι θα κανατε σαν οικογενεια;

Μήπως με το 'έχουν φύγει' εννοεί πως πέθαναν;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Αν γινεται γυρνας Ελλαδα asap να μεινεις εσυ με τα παιδια.

Αν οχι, η συζυγος που ειναι ελ. επαγγελματιας, ισως εχει τη δυνατοτητα-ευελιξια να τα εχει μαζι της.

Αν οχι, οι γονεις σας που εχουν φυγει, καλεστε τους να γυρισουν πισω να βοηθησουν.

Δεν προσπαθω να στο παιξω μαγκας (μην παρεξηγηθω), απλα πες μου ΑΝ στην παρουσα φαση τα παιδια σου (χτυπα ξυλο) κολλουσαν ιωση και επρεπε να μεινουν σπιτι για αναρρωση καποιες μερες, τι θα κανατε σαν οικογενεια;

Από ότι καταλαβαίνω (ίσως κάνω και λάθος) όταν γράφει οι γονείς έχουν φύγει εννοεί για τόπο δίχως γυρισμό...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.ieidiseis.gr/ellada/item/37772-koronoios-stin-ellada-se-sovari-katastasi-53xronos-sto-axepa

 Σε σοβαρή κατάσταση 53χρονος στο ΑΧΕΠΑ

 

Με τις αθλητικες δραστηριοτητες τι γινεται ?

Διπλα μου ειναι γηπεδα 5χ5 και ειναι φισκα καθε μερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείνουν σχολεία πανεπιστήμια κτλ. Γνώμη μου για το νησί μας,εμείς δεν είχαμε ούτε ένα κρούσμα του ιου..με το να φύγουν τώρα χιλιάδες "καθαροί"φοιτητές που σπουδάζουν εδώ , να πάνε στα πατρικά τους σε όλη την Ελλάδα κ να γυρίσουν σε 15 μέρες δεν αυξάνει τις πιθανότητες κάποιοι να γυρίσουν με ιό; Εκτός αν κάτσουν σπίτια τους κ δεν κουνήσουν που σ αυτή την ηλικία κάπως δύσκολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...