Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

@Apoll @gidi

Βάλτε λίγο χιούμορ στη κατάσταση όσο δύσκολη και αν είναι. reverse psychology

Χιούμορ έχω και το έχω αποδείξει πολλάκις. Όμως άλλο χιούμορ και άλλο σεξιστικά ποστ. 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σύντομα θα έχουμε κακό νέο απότι φαίνεται. Κάποιοι θα θελήσουν να εκφράσουν την αγανάκτισή τους για την εκκλησία με εκφράσεις που δεν αρμόζουν στην περίσταση. Μήν το κάνετε, σεβασμός στον πόνο των ανθρώπων όπου και όπως και αν ασθένησαν.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως αν χρειάζεται κάποιος να του προσέχουν το παιδί τώρα που έκλεισαν σχολεία/ πανεπιστήμια  στείλτε μηνυμα.

Οποιαδήποτε  προϋπόθεση για την ασφάλεια του παιδιού, δεκτή.

Θεσσαλονικη

Επεξ/σία από DTsuras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Apoll είπε

Χιούμορ έχω και το έχω αποδείξει πολλάκις. Όμως άλλο χιούμορ και άλλο σεξιστικά ποστ. 

βρίσκεις σεξιστικό να λες μια γιατρίνα όμορφη;

γιατί αυτό ακριβώς έγραψα. την συμπάθειά μου προς την σέλφι μιας όμορφης γιατρίνας.

νομίζω οτι το χεις χάσει λίγο το μέτρο και συ και αρκετός κόσμος εκεί έξω με τον ορισμό του σεξισμού και του καλώς εννοούμενου πειράγματος.

μου θυμίζει λίγο την περίπτωση με τις τύπισσες που κατηγορούν τους διάσημους για βιασμό μερικά χρόνια μετά για να πάρουν αποζημίωση.

Μόλις τώρα, cumulus είπε

Η εικόνα ίσως περιέχει: πιθανό κείμενο που λέει "ΔΕΝ ΕΠΛΕΝΕ ΧΕΡΑΚΙΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ"

αφού δεν ήταν μακριά να τα φτάσει χαμηλά στη λίμνη!!!! φυσική επιλογή!!!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Ακυρώθηκαν και οι παρελάσεις όπως αναμέναμε.

Ωραια, θα γεμισουν νωριτερα τα τσιπουραδικα, ενω πριν επρεπε οι γονεις να δουνε τα παιδια στις σχολικες παρελασεις.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Apoll είπε

Και τα μέτρα έξω από την ΝΥ, με εθνική φρουρά στους δρόμους να τους κλείσουν. . 

εδω θα κατεβουν οι εποπ...

καταλαβαινεις

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κρατος δεν ασχολειται  με μη προβλεπέ κατηγοριες .Να γινετε δημοσιοι  :P

8 λεπτά πριν, Zwitca είπε

Τι θα συμβει με το εκπαιδευτικο προσωπικο των ιδιωτικων σχολειων σε εκεινους που δεν εχουν τεκνα;

Ηρεμηστε λιγο οι απο πανω μη σας φερω καμια αδερφη και νοσοκομα απο αυτες που εχουμε εδω τις παλιες ..

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.ant1news.gr/eidiseis/article/562344/iera-synodos-kleinoyn-ta-katixitika-kanonika-oi-leitoyrgies

Κανονικά οι λειτουργίες

Α νταξει τοτε...

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αποδεικτικά στοιχεία πως μεταδόθηκε τοσο γρήγορα ο Κορονοιος στην Ιταλία

Υγ. Προφανως ειναι χαβαλες

Επεξ/σία από DOR1K1N
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Το κρατος δεν ασχολειται  με μη προβλεπέ κατηγοριες .Να γινετε δημοσιοι  :P

Ηρεμηστε λιγο οι απο πανω μη σας φερω καμια αδερφη και νοσοκομα απο αυτες που εχουμε εδω τις παλιες ..

Εαν βρεις καμια απο το οικοτροφείο του ΝΙΜΙΤΣ που να  προλαβε και χουντα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφάτως ταξιδέψαμε Γερμανία-Γαλλία. 

6 άτομα. Τηρήσαμε οσο μπουρούσαμε τα βασικα. Πλύσιμο χεριών, πανάκια, αντισηπτικα κτλ. 

Κανένα σύμπτωμα, κανένας απ'τους 6. 

Εχουμε επιστρέψει. Απο τη στιγμή που κανένας μας δεν εχει συμπτώματα, (σε κλήση στο 1135) αναφέρθηκε πως δε μπορούμε να εξεταστούμε, γιατι πολυ απλα δε μπορούν να εξετάσουν οποιον θέλει χωρίς λόγο.

Διαβαζω λοιπόν, πως τα συμπτώματα του 1ου στελεχους του ιου (γιατρος δεν ειμαι, μπορει να τα γραφω λαθος) εμφανίζονται σε 14 μερες. 

Εμεις δηλ οι 6, υποτίθεται πως θα μείνουμε σε ατομικη καραντίνα 2 βδομαδες στα σπιτια μας μεχρι να δούμε οτι δεν αρρωστήσαμε;;; και ΑΝ αρρωστησουμε να παμε να εξεταστούμε για τον ιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Magic_Nature είπε

Ποια 2 πακετα τσιγάρα την ημέρα ρε φιλε, για ψοφιμια μας πέρασες; ακου εκει 2 πακετα τσιγαρά την ημέρα 35 χρονων νεοι ανθρωποι αυτα τα κάνουν οι εγκληματιες και μετά αγχωνονται για τους κορονοιοθυς!

γυμναστηριο , υγιεινη διατροφη , οχι καπνισμα , οχι αγχη περιττα και διασκεδαση φουλ. 

Προσωπικά δεν φοβαμαι τιποτα, μονο αν αρρωστησω θα μεινω σπιτι εννοειται ως ηθικη υποχρέωση. Αλλα προς το παρον δεν καταλαβαινω χρηστό. 

Ειναι λιγο αστειο ο κοσμος να τρεχει τωρα πανικοβλητος ενω ολες τις άλλες ημέρες να μην κανει τιποτα για τον εαυτο του. Τα χουμε ξαναπει ο μονος τροπος να δυναμώσεις τον εαυτο σου και να τον πιέσεις ειναι στο γυμναστηριο. 

Fit Or Die :D 

μΕ ΤΕΝΟΝΤΙΤΙΔΕΣ καναμε προπονηση το χειμωνα για να μη χάσουμε το γυμναστηριο πλάκα μας κάνετε ! 

Mας τα έκανες τούμπανο με τα γυμναστήρια ρε αδερφέ!

Στις 10 λέξεις που γράφεις οι 5 είναι Γυμναστήριο και διατροφή... έλεος

Η θεωρείς τον εαυτό σου απρόσβλητο και άτρωτο επειδή κάνεις 150 κιλά πάγκο? Είναι μέχρι να σου κάτσει η καλή και μετά τράβα να σε κάνουν καλά τα ταχίνια και τα φυστικοβούτυρα... λες και από τους  120000 που έχουν νοσήσει μέχρι τώρα αρκετοί δε γυμνάζονταν και δεν πρόσεχαν τη διατροφή τους... 

 

Επεξ/σία από crossmo
  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...