Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, billdanos είπε

Πλέον θα μας ενοχλεί και το αν μειώνονται τα κρουσματα?

Μόνο αν έχεις πνευμονία σου κάνουν το τεστ, αυτό είπε. Είναι εικονική η μείωση των κρουσμάτων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα ηθελα μια απαντηση απο καποιον που να γνωριζει σιγουρα. Εγω και η γυναικα μου δουλευουμε στον ιδιωτικο τομεα και εχουμε ενα παιδι στο νηπιαγωγιο. η γυναικα μου εχει λιγες μερες που βγηκε απο το νοσοκομειο με πνευμονια και ειναι με αναρρωτικη . Εγω  μπορω να παρω την αδεια ιδικου σκοπου της κυβερνησης?   

Στο δημοσιο αναφερει οτι στην περιπτωση μου μπορω, αλλα για τον ιδιωτικο τομεα δεν μπορω να βρω την απαντηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγγλία 24 νεκροί σε μια ημέρα. 

1 λεπτό πριν, tsarouc είπε

Σαχλαμάρες...... είχε συζητηθεί πολλές σελίδες πριν. Έτσι έλεγαν παλαιότερα και για τον καρκίνο. 

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ObeyWario! είπε

ΕΡΤ2  είδα μόλις σε telemarketing 6 μάσκες +100ml αντισηπτικό μόνο 14,9Ε

Είπε σήμερα ο Γεωργιάδης ότι είναι θέμα ημερών να γεμίσουν τα ράφια με μάσκες και αντισηπτικά, στις normal τιμές.

Μετά όμως κάποιος έλεγε ότι λόγω παγκόσμιας ζήτησης έχουν αυξηθεί οι τιμές των πρώτων υλών, οπότε θα είναι λογικό να δούμε αυξήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, χαμός στα σούπερ, χαμός στις λαϊκές. Oι τοπικοί χασάπηδες και μανάβηδες της γειτονιάς είδα ήταν πολύ πιο χαλαροί, φαντάζομαι και τα μικρά μπακάλικα. Γιατί δεν πάνε εκεί να αποσυμφωρηθεί λίγο η κατάσταση, να είναι λίγο πιο ασφαλείς, να βοηθήσουν και τον μικρό επαγγελματία?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Θα ηθελα μια απαντηση απο καποιον που να γνωριζει σιγουρα. Εγω και η γυναικα μου δουλευουμε στον ιδιωτικο τομεα και εχουμε ενα παιδι στο νηπιαγωγιο. η γυναικα μου εχει λιγες μερες που βγηκε απο το νοσοκομειο με πνευμονια και ειναι με αναρρωτικη . Εγω  μπορω να παρω την αδεια ιδικου σκοπου της κυβερνησης?   

Στο δημοσιο αναφερει οτι στην περιπτωση μου μπορω, αλλα για τον ιδιωτικο τομεα δεν μπορω να βρω την απαντηση. 

Ναι μπορείς. Άδεια ειδικού σκοπού δεν μπορείτε να πάρετε και οι δύο ταυτόχρονα. Περαστικά στην σύζυγό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, raid_av είπε

ξαναδιαβάζοντας όμως 

https://www.theguardian.com/world/2020/mar/13/coronavirus-science-chief-defends-uk-measures-criticism-herd-immunity

 

βλέπω ότι μια χαρά τα λέει ο τύπος και φυσικά δεν θέλει να γίνει ανεξέλεγχτα ώστε να πιεστεί το σύστημά τους, από το να περιμένουν σε άγνωστο χρόνο εμβόλιο ή θεραπεία και να μπούν σε lockdown ίσως και να έχουν δίκιο αν εκτεθούν σχετικά ελεγχόμενα  και δεν κλείσουν τα πάντα

 

ακόμα και σε άλλες χώρες θα έχουν σκεφτεί το ενδεχόμενο να νοσήσουμε οι πιο υγιείς ώστε να παίξει γενικότερη ανοσία 

 

η ιστορία θα δείξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, citiz είπε

Ναι μπορείς. Άδεια ειδικού σκοπού δεν μπορείτε να πάρετε και οι δύο ταυτόχρονα. Περαστικά στην σύζυγό.

 

ευχαριστω για την απαντηση. Πρεπει να δωσω καποια δικαιολογητικα  στην εργασια μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...