Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα σε ΄΄σοβαρό΄΄ ραδιόφωνο της Θεσσαλονίκης (με την μεγαλύτερη ίσως ακροαματικότητα στην πόλη) μια μικρή σχετικά κοπέλα (ότι μπορείς να καταλάβεις από φωνή) έλεγε ότι όλο αυτό είναι κόλπο για να μας πείσουν να εμβολιάσουν με το νέο εμβόλιο που έχει τσιπ...

Η άλλη  που έκανε την εκπομπή αντί να την στείλει αδιάβαστη έκανε τον πόντιο Πιλάτο - εγώ δεν το έχω ακούσει αυτό και κάτι τέτοια. 

Φυσικά πήρε και ο ταρίφας που επέμενε ότι με την θεία κοινωνία δεν κολλάς και μπλα - μπλα - μπλα.

Μεσαίωνας

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 minutes ago, gas83 said:

ΕΙναι και αυτο μια εξηγηση γιατι μπορει να ειναι σταθερα τα κρουσματα τις τελευταιες μερες

ας ελπισουμε να μην ισχυει αλλιως  θα σημαινει οτι ο αριθμος ειναι πραγματικα πολυ μεγαλος

Ναι ενω εμεις που κανουμε το πολυ 300 τεστ καθε ημερα ειμαστε καλυτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alejsalonica είπε

Σήμερα σε ΄΄σοβαρό΄΄ ραδιόφωνο της Θεσσαλονίκης (με την μεγαλύτερη ίσως ακροαματικότητα στην πόλη) μια μικρή σχετικά κοπέλα (ότι μπορείς να καταλάβεις από φωνή) έλεγε ότι όλο αυτό είναι κόλπο για να μας πείσουν να εμβολιάσουν με το νέο εμβόλιο που έχει τσιπ...

Η άλλη  που έκανε την εκπομπή αντί να την στείλει αδιάβαστη έκανε τον πόντιο Πιλάτο - εγώ δεν το έχω ακούσει αυτό και κάτι τέτοια. 

Φυσικά πήρε και ο ταρίφας που επέμενε ότι με την θεία κοινωνία δεν κολλάς και μπλα - μπλα - μπλα.

Μεσαίωνας

Οι ουρακοταγκοι είναι κλάσης εξυπνότεροι από δαύτους 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, alejsalonica είπε

Σήμερα σε ΄΄σοβαρό΄΄ ραδιόφωνο της Θεσσαλονίκης (με την μεγαλύτερη ίσως ακροαματικότητα στην πόλη) μια μικρή σχετικά κοπέλα (ότι μπορείς να καταλάβεις από φωνή) έλεγε ότι όλο αυτό είναι κόλπο για να μας πείσουν να εμβολιάσουν με το νέο εμβόλιο που έχει τσιπ...

Η άλλη  που έκανε την εκπομπή αντί να την στείλει αδιάβαστη έκανε τον πόντιο Πιλάτο - εγώ δεν το έχω ακούσει αυτό και κάτι τέτοια. 

Φυσικά πήρε και ο ταρίφας που επέμενε ότι με την θεία κοινωνία δεν κολλάς και μπλα - μπλα - μπλα.

Μεσαίωνας

Μάλλον δεν είναι κ τόσο "σοβαρό"

Εχω ακούσει κ εγώ διάφορα στη δουλειά αλλά το καλύτερο ήταν από έναν που μου είπε ότι ο Μητσοτάκης λυσαξε να κοπεί το κάπνισμα από παντού γιατί ο καπνός σκοτώνει τον κορονοϊό...😛

Επεξ/σία από xrist0s4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

387 κρούσματα στα περίπου 11 εκατομμύρια (10.816.286)  στην Ελλάδα. απειροελάχιστο ποσοστό έχει προσβληθεί. δηλαδή 0.003% του συνολικού πληθυσμού.  ο πανικοϊός είναι χειρότερος που έχει επιβληθεί. χαλαρώστε.

  • Like 1
  • Confused 2
  • Sad 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από τη στιγμή που έχει χαρακτηριστεί πανδημία πρέπει να υπολογίσουμε τα εξής:

75 % του πληθυσμού κάποια στιγμή, θα κολλήσουν τον ιό (8.250.000) με υπολογισμο απο 11.000.000

Από αυτό το ποσοστό

Το 75 % θα τον περάσουν εύκολα , μερικοί και ασυμπτωματικά (6.187.500)

20 % θα χρειαστούν ιατρική βοήθεια (1.650.000)

5% θα τον αντιμετωπίσουν δύσκολα (παραμονή στο νοσοκομείο ,επιπλοκές ) (412.500)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xxatziva είπε

387 κρούσματα στα περίπου 11 εκατομμύρια (10.816.286)  στην Ελλάδα. απειροελάχιστο ποσοστό έχει προσβληθεί. δηλαδή 0.003% του συνολικού πληθυσμού.  ο πανικοϊός είναι χειρότερος που έχει επιβληθεί. χαλαρώστε.

Τρολαρεις????? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cupra20vt είπε

Κάτι ασχετο: αυτό το αντικείμενο που εμφανίσθηκε στην Καλαμάτα είπαν τελικά τι ήταν? Γιατί  αυτή την στιγμή ειναι απέναντι από το μπαλκόνι μου

FB_IMG_1584472585488.jpg

Στο πλαίσιο της συνεργασίας της κυβέρνησης με εξωγήινους επιβλέπουν την κατάσταση δηλαδή αν τηρούνται τα μέτρα. Δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, teri23 είπε

Στο πλαίσιο της συνεργασίας της κυβέρνησης με εξωγήινους επιβλέπουν την κατάσταση δηλαδή αν τηρούνται τα μέτρα. Δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας. 

Τωρα ηρέμησα.. Ευχαριστώ bro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xxatziva είπε

387 κρούσματα στα περίπου 11 εκατομμύρια (10.816.286)  στην Ελλάδα. απειροελάχιστο ποσοστό έχει προσβληθεί. δηλαδή 0.003% του συνολικού πληθυσμού.  ο πανικοϊός είναι χειρότερος που έχει επιβληθεί. χαλαρώστε.

Εισαι εκτος τοπου και χρονου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, xxatziva είπε

387 κρούσματα στα περίπου 11 εκατομμύρια (10.816.286)  στην Ελλάδα. απειροελάχιστο ποσοστό έχει προσβληθεί. δηλαδή 0.003% του συνολικού πληθυσμού.  ο πανικοϊός είναι χειρότερος που έχει επιβληθεί. χαλαρώστε.

Ελέγξανε 11 εκατομμύρια κόσμο; Τα 387 είναι στα 4000 και κάτι δείγματα. Με αυτή την αναλογία είναι περίπου 8% θετικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Ναι ενω εμεις που κανουμε το πολυ 300 τεστ καθε ημερα ειμαστε καλυτερα;

ΕΙμαστε σιγουρα χειροτερα εφοσον γνωριζουμε οτι κανουμε λιγα

μια υποθεση καναμε μιας και δε ξερουμε ποσα κανουν εκει(σιγουρα πολυ παραπανω απο δω αναγκαστικα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Perseus1966 είπε

 Επισης ακομα πιο ανησυχητικο οτι απο 31 χιλ μονο 2900 εχουν ιαθει.

Τα Βασιλικατα καλα κρατουν σημερα δεν ειχαν νεκρο

Αμα στο γυρισει σε πνευμονία θες 15-20 μερες για να στρώσεις αν δεν έχεις επιπλοκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...