Προς το περιεχόμενο

Καθυστερήσεις σε δέματα από Κίνα


vagelisfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, bill999r είπε

Εννοω τα μεγάλα κινέζικα διαδικτυακά καταστήματα όπως gearbest, bangood κτλ που τουλάχιστον έχουν μια κάποια αξιοπιστία.

Α αυτό εννοούσες όταν έγραψες "δεν ξανακάνω αγορές από Κίνα"? 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μία από τα ίδια και εγώ...απλά υπολειτουργούν όλα τα εργοστάσια στην Κίνα, οπότε υπάρχει θέμα.

Οι πιο πολλοί πωλητές το δέχονται αμέσως το refund γιατί φυσικά ξέρουν ότι δε τα έχουν στείλει. Προσοχή μη συμφωνήσετε να σας ξαναστείλουν κτλ επειδή δήθεν χάθηκε. Μόνο χρόνο και λεφτά θα χάσετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λίγη υπομονή ακόμα.

Εμένα ήρθαν μέσα στη βδομάδα 20 δεματάκια μαζεμένα μέσα σε 2 μέρες από αγορές Νοεμβρίου έως Ιανουάριο.

Περίμενω κάτι λίγα ακόμα. Αν πάνε όλα καλά πιστεύω κάποια στιγμή αυτές τις μέρες μπορεί να έρθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vagelisfil είπε

Λίγη υπομονή ακόμα.

Εμένα ήρθαν μέσα στη βδομάδα 20 δεματάκια μαζεμένα μέσα σε 2 μέρες από αγορές Νοεμβρίου έως Ιανουάριο.

Περίμενω κάτι λίγα ακόμα. Αν πάνε όλα καλά πιστεύω κάποια στιγμή αυτές τις μέρες μπορεί να έρθουν.

κι εγω τωρα παιρνω παραγγελιες black friday :Ρ . Καλλιο αργα παρα ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. παιδιά εγώ έχω παραγγείλει από Κίνα από τον Ιανουάριο αρχές κοντά και δεν έχει φανεί ποτέ ότι έχει ξεκινήσει και τώρα που μίλησα μαζί τους μου είπαν ότι και καλά επιστράφηκε πίσω για κάποιο λόγο και αν θέλω μπορώ να μου το ξανά στείλουνε με καινούργιο tracking number. Έχω πληρώσει με PayPal και γράφει ότι ολοκληρώθηκε το ποσο κοντα στα 60€. Αυτό τι σημαίνει ότι έχουν πάρει τα λεφτά? γιατί συγχρόνως έβγαζε και ότι για κάποιο λόγο δεν προχώρησε αυτή η συναλλαγή.

 

Δεν το κατέχω καθόλου με το άθλημα πρώτη φορά που πήρα.

Επεξ/σία από winer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, winer είπε

Καλησπέρα. παιδιά εγώ έχω παραγγείλει από Κίνα από τον Ιανουάριο αρχές κοντά και δεν έχει φανεί ποτέ ότι έχει ξεκινήσει και τώρα που μίλησα μαζί τους μου είπαν ότι και καλά επιστράφηκε πίσω για κάποιο λόγο και αν θέλω μπορώ να μου το ξανά στείλουνε με καινούργιο tracking number. Έχω πληρώσει με PayPal και γράφει ότι ολοκληρώθηκε το ποσο κοντα στα 60€. Αυτό τι σημαίνει ότι έχουν πάρει τα λεφτά? γιατί συγχρόνως έβγαζε και ότι για κάποιο λόγο δεν προχώρησε αυτή η συναλλαγή.

Δεν το κατέχω καθόλου με το άθλημα πρώτη φορά που πήρα.

Μπορέις να ανοίξεις αμφισβήτηση στούς 2 μηνες ανεξάρτητα και να γράψεις αναλυτικα οτι δεν το εχεις παραλάβει. Θα σου επιστραφόυν τα χρήματα και άσε να ψάχνονται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα με τον κορονοϊό, έχει παραλάβει κάνεις τίποτα ;

Περιμένω εγώ 2 μήνες 8 παραγγελίες , και έκανα ακόμα μια από gearbest (κινητό με priority )  πριν 4 μέρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, insomiaistas είπε

Τώρα με τον κορονοϊό, έχει παραλάβει κάνεις τίποτα ;

Περιμένω εγώ 2 μήνες 8 παραγγελίες , και έκανα ακόμα μια από gearbest (κινητό με priority )  πριν 4 μέρες 

Ναι εγώ Banggood. Παραμένουν στο κατάστημα των ΕΛΤΑ ωστόσο. Που τηλεφώνησα είπαν οτι δεν θα τα στείλουν πίσω στίς 15 ημέρες λόγω τής κατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Ναι εγώ Banggood. Παραμένουν στο κατάστημα των ΕΛΤΑ ωστόσο. Που τηλεφώνησα είπαν οτι δεν θα τα στείλουν πίσω στίς 15 ημέρες λόγω τής κατάστασης.

Τι εννοείς παραμένουν στο ΕΛΤΑ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Είμαι εκτός Αθηνων και δεν έχω πάει ο ίδιος να τα παραλάβω 

αυτα τα 8 μικρα δεματα που περιμενω μηνες δυστυχως δεν εχουν tracking ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω που μιλησα με υπαλληλο σε κεντρο διανομης ειπαν οτι μεσα στην επομενη βδομαδα θα μπουν και κανονικους ρυθμους και θα ξεστοκαρουν πολυ πραγμα

Επεξ/σία από MessatsuRoku
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...