Προς το περιεχόμενο

Καθυστερήσεις σε δέματα από Κίνα


vagelisfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδιά, εχω παραγγελίες από Απρίλιο και μια από Οκτώβριο. Καλά αυτή από τον Οκτώβριο μάλλον δεν θα πάρω ούτε αποζημίωση ούτε πιστεύω θα ρθει να ζήσουμε να το θυμόμαστε, αλλά υπάρχει ακόμη αυτή η τραγική καθυστέρηση στις παραδόσεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καθυστερήσεις έχει και εδώ σε εμάς. Εμένα μια παραγγελία που πάτησε Ελλάδα 15/6 δεν εχει ερθει ακόμα, ούτε μου έστειλαν απο τα ελτα ειδοποιητήριο. Πρέπει να τους τηλεφωνήσω; Δεν έχω όμως tracking number για την Ελλάδα. Δεν έχω ιδέα που βρίσκεται και πότε θα έρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει καποιος τι γινεται? Απο τελος απριλιου παραγγελια και ακομα να ερθει. Λεει οτι εφτασε στην χωρα προορισμου απο 20 Μαιου και ακομα τιποτα!!!

Δεν εχουν προσωπικο η παιζει κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδιά,

μεν μέσω πανδημίας έχω χάσει αρκετά πακετάκια με refund εννοείται (από τον Φεβρουάριο παραγγελία τα περισσότερα).μονο ένα ήρθε χθες!!!! Δυστυχώς με refund το ποσό αλλά αν είναι όπως τα περιγράφει ο πωλητής θα του τα γυρίσω.. στο θέμα μας. Παρήγγειλα Πριν ένα μήνα περίπου (να προσθέσω τα περισσότερα κινεζικά τα παραλαμβάνω κρητη 18-35 μέρες,τουλάχιστον μέσα στο 2019) ένα δεματάκι και μου ήρθε τρακινγκ με τελείωμα NL αλλά origin Κίνα. Η διαδρομή είναι:

9/6/20 παραλαβή από πελάτη στο εξωτερικό 6/7/20 παραλαβή από πελάτη στο εξωτερικό 

6/7/20 αποστολή αντικειμένου στο εξωτερικό από το σάιτ των ΕΛ.ΤΑ. Στο track 17 μου γράφει 
τα παρακάτω...έχει ουσιαστικά κολλήσει στο sorting center..καμία συμβουλή;πάντως έχει γίνει μπαχαλακι με τις παραγγελίες από aliexpress από τον 12ο-1ο μήνα και μετά...

 

F07B2458-07CA-4907-A77B-BD62FFA8B170.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Giannisma είπε

Καλημερα παιδιά,

μεν μέσω πανδημίας έχω χάσει αρκετά πακετάκια με refund εννοείται (από τον Φεβρουάριο παραγγελία τα περισσότερα).μονο ένα ήρθε χθες!!!! Δυστυχώς με refund το ποσό αλλά αν είναι όπως τα περιγράφει ο πωλητής θα του τα γυρίσω.. στο θέμα μας. Παρήγγειλα Πριν ένα μήνα περίπου (να προσθέσω τα περισσότερα κινεζικά τα παραλαμβάνω κρητη 18-35 μέρες,τουλάχιστον μέσα στο 2019) ένα δεματάκι και μου ήρθε τρακινγκ με τελείωμα NL αλλά origin Κίνα. Η διαδρομή είναι:

9/6/20 παραλαβή από πελάτη στο εξωτερικό 6/7/20 παραλαβή από πελάτη στο εξωτερικό 

6/7/20 αποστολή αντικειμένου στο εξωτερικό από το σάιτ των ΕΛ.ΤΑ. Στο track 17 μου γράφει 
τα παρακάτω...έχει ουσιαστικά κολλήσει στο sorting center..καμία συμβουλή;πάντως έχει γίνει μπαχαλακι με τις παραγγελίες από aliexpress από τον 12ο-1ο μήνα και μετά...

F07B2458-07CA-4907-A77B-BD62FFA8B170.jpeg

Υπομονή και θα ξεκολλήσει. Δες ένα δικό μου για παράδειγμα

 

IMG_20200713_111443.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, pavloa είπε

Υπομονή και θα ξεκολλήσει. Δες ένα δικό μου για παράδειγμα

IMG_20200713_111443.jpg

Φιλε πάντως μέσα στην καραντίνα έχω χάσει πάνω από 5-6 μικρά πακετάκια των 4-5$ από το αλί ,όταν άλλοι μου λένε ότι από το eBay ότι πήραν ήρθε στο 20ημερο τι σκατα 🤷🏽‍♂️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giannisma είπε

Φιλε πάντως μέσα στην καραντίνα έχω χάσει πάνω από 5-6 μικρά πακετάκια των 4-5$ από το αλί ,όταν άλλοι μου λένε ότι από το eBay ότι πήραν ήρθε στο 20ημερο τι σκατα 🤷🏽‍♂️

Κοίτα αυτό τον καιρό γινετε χαμός άλλοι είναι τυχεροί άλλοι άτυχοι. Όπως εγώ περίμενα 93 μέρες για δέμα από ebay άλλος μπορεί να το παρέλαβα σε 20-30 μέρες. 

Αλλά γενικά από το alli και εγώ έχω χάσει δέματα τα τελευταία χρόνια. Και όσο μπορώ το αποφεύγω να πάρω κάτι από εκεί.

Ένα δέμα που παρέλαβα από banggood με NL ήρθε σε 15 μέρες και κόλλησε 4 μέρες στην Αθήνα. 

Μόνο υπομονή τίποτα άλλο δεν μπορείς να κανεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τελείως random η φάση. Μου ήρθε δεματάκι σε 15 ημέρες, έχω άλλο που το παρήγγειλα αρχές Απριλίου, από Κίνα πήγε Σιγκαπούρη τέλη Μαΐου, έφυγε από εκεί μετά από 2 μέρες και από τότε αγνοούνταν. Μόλις σήμερα έφτασε στην χώρα και προχωράει κανονικά. Το κακό είναι ότι το χρειαζόμουν και ξανά παρήγγειλα.

Λογικά, επειδή μπήκαν όλοι στα σπίτια τους, εκτινάχθηκαν οι παραγγελίες και ταυτόχρονα μειώθηκε ο ρυθμός εξυπηρέτησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα εκανε 3 μηνες να ερθει απο ΚΙνα και ειμαι μεχρι σημερα  ειναι 13 ημερες στο ΚΑΤ (οχι το νοσοκομειο αλλα του αεροδρομιου).

Επεξ/σία από cumulus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα παιδια, ξερεις κανενας τιποτα για αυτο:

aa.jpg

 

θα με κουφάνουν; παραλαβή απο πελάτη στο εξωτερικό και μετά ξανα αποστολή αντικειμένου στο εξωτερικό; τι γίνετε;

 

το πσοταρω και εδω μηπως ξερει κανεις τι γινετε;

Επεξ/σία από maparios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2020 στις 11:25 ΜΜ, maparios είπε

καλησπερα παιδια, ξερεις κανενας τιποτα για αυτο:

aa.jpg

θα με κουφάνουν; παραλαβή απο πελάτη στο εξωτερικό και μετά ξανα αποστολή αντικειμένου στο εξωτερικό; τι γίνετε;

το πσοταρω και εδω μηπως ξερει κανεις τι γινετε;

παρελαβαν τα ολλανδικα ταχυδρομεια απο τον πωλητη και το στελνουν εξωτερικο Ελλαδα. για την ολλανδια η ελλαδα ειναι εξωτερικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ16-07-2020 07:35ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

εκεί έχει μείνει το δέμα στη μεταφορά από Ολλανδία...τι σκατα τόσες μέρες!!εν είναι δυνατόν!και μέσο Ολλανδιας όχι απευθείας από Κίνα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...