Προς το περιεχόμενο

Καθυστερήσεις σε δέματα από Κίνα


vagelisfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, rus είπε

Μου αρεσει που εισαι ετοιμος ανα πασα στιγμη να απαντησεις 😁 Παντα με προσβλητικες και απαξιωτικες εκφρασεις για το συνομιλητη σου, και με κατεβατα με επαναληψεις συνηθως ανακριβη και ασυναρτητα. Ολα αυτα που (ξανα)εγραψες εχουν απαντηθει σαφεστατα και δεν υπαρχει λογος να (ξανα)επαναλαβω. Φιλε αυτος ο τροπος συζητησης ουτε σε βοηθαει ουτε σε βγαζει πουθενα. Οσο πιο γρηγορα το καταλαβεις τοσο το καλυτερο.

Μπαλα στην εξεδρα για αλλη μια φορα και τελος. Δεν εχεις απαντησει το παραμικρο, αντιθετως εχεις εκτεθει πληρως σε καθε σου ποστ και η συνοψη βρισκεται στο προηγουμενο ποστ μου. Οπως συνηθως συμβαινει σε καθε διαλογο μαζι σου.

Τελος, δεν ειμαστε φιλοι, οποτε στην ακρη αυτου του ειδους οι προοσδιορισμοι οταν απευθυνεσαι εδω. Οι δε συμβουλες στα φιλαρακια σου και τους δικους σου. Οταν στριμωχνεσαι απο επιχειρηματα θα βρισκεις αλλους τροπους να απαντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Μπαλα στην εξεδρα για αλλη μια φορα και τελος. Δεν εχεις απαντησει το παραμικρο, αντιθετως εχεις εκτεθει πληρως σε καθε σου ποστ και η συνοψη βρισκεται στο προηγουμενο ποστ μου. Οπως συνηθως συμβαινει σε καθε διαλογο μαζι σου.

Δεν υπαρχει καμια αμφιβολια πως ολα αυτα συμβανουν μεσα αστο κοσμο των ψευδαισθησεων που ζεις.

6 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Τελος, δεν ειμαστε φιλοι, οποτε στην ακρη αυτου του ειδους οι προοσδιορισμοι οταν απευθυνεσαι εδω. Οι δε συμβουλες στα φιλαρακια σου και τους δικους σου. Οταν στριμωχνεσαι απο επιχειρηματα θα βρισκεις αλλους τροπους να απαντας.

Ειναι δυνατον να ειμαι φιλος κιολας με καποιον που προσπαθει να βγαλει τα απωθημενα του βριζοντας και χλευαζοντας ολη την ωρα? Κανε μου τη χαρη και μη ξανα απαντησεις στα ποστς μου, στο εχω ξαναπει στο παρελθον, στο εχουν πει κι αλλοι. Εσυ δεν εισαι για κουβεντα.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, rus είπε

Δεν υπαρχει καμια αμφιβολια πως ολα αυτα συμβανουν μεσα αστο κοσμο των ψευδαισθησεων που ζεις.

Ειναι δυνατον να ειμαι φιλος κιολας με καποιον που προσπαθει να βγαλει τα απωθημενα του βριζοντας και χλευαζοντας ολη την ωρα? Κανε μου τη χαρη και μη ξανα απαντησεις στα ποστς μου, στο εχω ξαναπει στο παρελθον, στο εχουν πει κι αλλοι. Εσυ δεν εισαι για κουβεντα.

Πες τα αλλες 10 φορες, πες πες, κατι θα μεινει :lol: Κλασσικες συζητησεις με εσενα που οταν ξεμενεις απο επιχειρηματα (αναθεμα κι αν ειπες εστω και ενα) και κωλοτουμπες , καταληγεις σε ποστς σαν αυτο.

Εγω 5 συγκεκριμενες ερωτησεις σου εκανα, μηδεν οι απαντησεις περαν των προσωπικων επιθεσεων και των προσβολων.  Συν ενα καπως πιο ...αξιοπρεπες "σιγα μη σου αποδειξω οτι η γη γυριζει γυρω απο τον αξονα της". Δεν με πειραζει, ως εκει που μπορει ο καθενας, κι εσυ ξερουμε καιρο τωρα μεχρι που (δεν) μπορεις, αλλα εχει πλακα το ποσο ευκολα τρως το escalate στο κεφαλι :) Φυσικα αν δεν ηξερα οτι ουτε εσυ τα πιστευεις αυτα που γραφεις δε θα σε τσιγκλαγα κιολας. Αλλα εκει ακριβως ειναι κι ολος ο χαβαλες ολος μαζι σου, καθε φορα.

Το οτι η Κινα δεν ειναι στις ισχυροτερες οικονομιες του κοσμου, οφειλω να παραδεχτω πως ειναι απο τα highlights σου, παντως. Σημειωνεται...

ΥΓ. Τουλαχιστον σε μαθαμε οτι η Κινα επιδοτει τις αποστολες προς το εξωτερικο, γιαυτο υπαρχουν και μηδενικες χρεωσεις μεταφορικων. Γιατι αρχικα το αμφισβητουσες ΚΑΙ αυτο μεσα στη γενικη και μονιμη θολουρα σου....

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Πες τα αλλες 10 φορες, πες πες, κατι θα μεινει :lol: Κλασσικες συζητησεις με εσενα που οταν ξεμενεις απο επιχειρηματα (αναθεμα κι αν ειπες εστω και ενα) και κωλοτουμπες , καταληγεις σε ποστς σαν αυτο.

Εγω 5 συγκεκριμενες ερωτησεις σου εκανα, μηδεν οι απαντησεις περαν των προσωπικων επιθεσεων και των προσβολων.  Συν ενα καπως πιο ...αξιοπρεπες "σιγα μη σου αποδειξω οτι η γη γυριζει γυρω απο τον αξονα της". Δεν με πειραζει, ως εκει που μπορει ο καθενας, κι εσυ ξερουμε καιρο τωρα μεχρι που (δεν) μπορεις, αλλα εχει πλακα το ποσο ευκολα τρως το escalate στο κεφαλι :) Φυσικα αν δεν ηξερα οτι ουτε εσυ τα πιστευεις αυτα που γραφεις δε θα σε τσιγκλαγα κιολας. Αλλα εκει ακριβως ειναι κι ολος ο χαβαλες ολος μαζι σου, καθε φορα.

Το οτι η Κινα δεν ειναι στις ισχυροτερες οικονομιες του κοσμου, οφειλω να παραδεχτω πως ειναι απο τα highlights σου, παντως. Σημειωνεται...

ΥΓ. Τουλαχιστον σε μαθαμε οτι η Κινα επιδοτει τις αποστολες προς το εξωτερικο, γιαυτο υπαρχουν και μηδενικες χρεωσεις μεταφορικων. Γιατι αρχικα το αμφισβητουσες ΚΑΙ αυτο μεσα στη γενικη και μονιμη θολουρα σου....

Προσπαθησε να καταλαβεις κατι, δεν καθεται ο αλλος να συζητησει μαζι σου οταν ολη την ωρα τον χλευαζεις και το προσβαλεις. Οταν αποβαλεις αυτα τα κομπλεξ που σε βασανιζουν τοτε να μιλησουμε, μεχρι τοτε ομως θα εισαι περιθωριακος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, rus είπε

Προσπαθησε να καταλαβεις κατι, δεν καθεται ο αλλος να συζητησει μαζι σου οταν ολη την ωρα τον χλευαζεις και το προσβαλεις. Οταν αποβαλεις αυτα τα κομπλεξ που σε βασανιζουν τοτε να μιλησουμε, μεχρι τοτε ομως θα εισαι περιθωριακος

Κοιτα να δεις που οσο εθετα ερωτηματα για το θεμα συζητησης , εσυ δηθεν για την οικονομια της απαντουσες "α δε μπορω να επαναλαμβανομαι να λεω τα ιδια, τα ειπα αυτα" (ασχετως που ηταν ψευδες), ενω στο να προσβαλεις και να επιτιθεσαι επι προσωπικου, φαινεται να μην εχεις κανενα προβλημα να επαναλαμβανεσαι εδω και 3-4 ποστ. Περιεργα πραγματα για εναν που εχει... ακλονητα επιχειρηματα και πιστευει σε αυτα... :)

Κατι ακομα. Εγω αλλον βλεπω ελλείψει επιχειρηματων να μετατρεπει τη συζητηση σε επι προσωπικου επιθεσεις προσπαθωντας να μειωσει το συνομιλητη του και φωνασκώντας παραλληλα οτι αδικειται και δεχεται ο ιδιος προσωπικες επιθεσεις. Προφανης η αιτια αυτης της τακτικης βεβαιως... Ομως, αν θεωρεις οτι με το "πες-πες" , θα βγεις ετσι απλα λαδι, εισαι απατηλα γελασμενος...

Για να μην ξεχνιομαστε λοιπον και για να μην νιωθεις και τοσο ανετα οσο ενιωσες στα τελευταια 2-3 ποστς που αλλαξες τη συζητηση και την πηγες στο στοιχειο σου (αυτο των προσβολων επι προσωπικου), εγω το γαντι στο εχω δωσει και περιμενω ακομα να το σηκωσεις, αν τελικα εχεις κανενα επιχειρημα να υποστηριξεις τις θεσεις σου.  Σε αυτο εδω το ποστ.

Ειναι συνεπως πολυ απλο: Μπορεις ( ; ) να απαντησεις στα συγκεκριμενα ερωτηματα επι του θεματος. Εαν συνεχισεις να υπεκφευγεις με σαθρους και ψευδεις ισχυρισμους τυπου "α αυτα τα εχω απαντησει ηδη-δεν επαναλαμβανομαι" περιτριγυρισμενους απο επι προσωπικου επιθεσεις, τοτε κι εσυ ο ιδιος αντιλαμβανεσαι τη θεση σου και το ρολο σου στη συζητηση αυτη, οπως τα καταλαβαινει οποιος διαβαζει ελληνικα...Προβλημα σου, διαχειρισου το.

Λοιπον;

 

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...