Προς το περιεχόμενο

Δωρεαν κουρεμα από κομμωτική σχολή, Αθηνα


kotr_og

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου θυμίσατε αυτή την παλιά διαφήμιση της fanta :)

https://www.youtube.com/results?search_query=fanta+barber+commercial

Επεξ/σία από theoritikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το λέτε σε αυτές τις Σχολές πάνε και άτομα που έχουν θητεύσει στο επάγγελμα είναι όχι τέλειοι αλλά φτασμένοι κομμωτές και θέλουν να πάρουν το πτυχίο γιατί πλέον χωρίς αυτό δεν ανοίγεις ούτε κομμωτήριο αλλά ούτε και κουρείο.

Ζητάς να σε κουρέψει ένας τέτοιος αν γνωρίζεις αν σου βάλουν κανένα νεούδι την κάνεις.

Σίγουρα δεν υπάρχει σύγκριση αλλά είναι σαν την Οδοντιατρική Σχολή που ένα απλό σφράγισμα , μία εξαγωγή , έναν καθαρισμό θα τον κάνει τελειόφοιτος με την εποπτεία και τις οδηγίες του καθηγητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμαραντος στο κεντρο της Αθηνας αλλά αν δεν κανω λαθος δεν ειναι δωρεαν, δινεις ενα μικρο ποσο.

Επεξ/σία από manzana
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kotr_og είπε

Καλησπέρα παιδιά υπάρχει κομμωτική σχολή(Αθήνα) που μπορεί να δεχτεί ένα άνδρα με μαλλί μέχρι λίγο πάνω από τους ομους για λίγο κοντεμα/κούρεμα; Αν ναι ποια πιστεύετε πως είναι η καλύτερη; Τι μέρες είναι; πόσο περίπου θα διαρκέσει; Τι πρέπει να κρατάω μαζί μου; Ευχαριστώ! 

Επειδή έχετε μπερδευτεί αρκετοί, θα δώσω παράδειγμα. Σε μια περιοχή στην Ελλάδα που εμένα, υπάρχουν δύο σχολες κομμωτικης, και οι δύο μπορούν να μας(οποιοδήποτε) δεχτούν ώστε να μας κουρεψουν μαθητές δωρεάν. Η μία σχολή μάλιστα μου έιχε βάλει ισιοτικη(περμαναντ) και το μαλλί μου από σγουρό, έγινε ίσιο για ένα μήνα. Αυτό το κούρεμα κανονικά άξιζε πάνω από 20 ευρώ. Επειδή όμως φίλοι μου έχουν πέσει σε άτομα που δεν έχουν ιδέα και οι καθηγητές δεν έρχονται να σώσουν την κατάσταση. Δηλαδή μπορεί να δεχτείς κουρέματαρα καλύτερη από φθηνό κομμωτήριο αλλά μπορεί όμως και μόνος σου να κουρευοσουνα καλύτερα. Λοιπόν! Ρωτάω σε πια σχολή στην Αθήνα να πάω. 

Παιδιά δεν είμαι γύφτος απλά σε κάνα 5 μηνο θα παω στρατό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kotr_og είπε

Παιδιά δεν είμαι γύφτος απλά σε κάνα 5 μηνο θα παω στρατό. 

Αυτό τι ακριβώς σημαίνει?

Ότι κάνεις οικονομία ώστε να έχεις μερικά χρήματα για να βγάλεις πιο άνετα το στρατό?

Ή ότι δεν σε πολυπειράζει όπως και να στα κάνουν επειδή μόλις πας στρατό θα στα κόψουν με την ψιλή?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kotr_og είπε

Επειδή έχετε μπερδευτεί αρκετοί, θα δώσω παράδειγμα. Σε μια περιοχή στην Ελλάδα που εμένα, υπάρχουν δύο σχολες κομμωτικης, και οι δύο μπορούν να μας(οποιοδήποτε) δεχτούν ώστε να μας κουρεψουν μαθητές δωρεάν. Η μία σχολή μάλιστα μου έιχε βάλει ισιοτικη(περμαναντ) και το μαλλί μου από σγουρό, έγινε ίσιο για ένα μήνα. Αυτό το κούρεμα κανονικά άξιζε πάνω από 20 ευρώ. Επειδή όμως φίλοι μου έχουν πέσει σε άτομα που δεν έχουν ιδέα και οι καθηγητές δεν έρχονται να σώσουν την κατάσταση. Δηλαδή μπορεί να δεχτείς κουρέματαρα καλύτερη από φθηνό κομμωτήριο αλλά μπορεί όμως και μόνος σου να κουρευοσουνα καλύτερα. Λοιπόν! Ρωτάω σε πια σχολή στην Αθήνα να πάω. 

Παιδιά δεν είμαι γύφτος απλά σε κάνα 5 μηνο θα παω στρατό. 

Περμαναντ είναι να γινει σγουρό το μαλλί,σε μαθητές πας .απο εκεί έχει βγει στου κασιδιάρη το κεφάλι.Δεν ξερεις αν θα πέσεις στον νέο Τρύφωνα Σαμαρά ή σε κάποιον που κουρευε πρόβατα πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, kotr_og είπε

Επειδή έχετε μπερδευτεί αρκετοί, θα δώσω παράδειγμα. Σε μια περιοχή στην Ελλάδα που εμένα, υπάρχουν δύο σχολες κομμωτικης, και οι δύο μπορούν να μας(οποιοδήποτε) δεχτούν ώστε να μας κουρεψουν μαθητές δωρεάν. Η μία σχολή μάλιστα μου έιχε βάλει ισιοτικη(περμαναντ) και το μαλλί μου από σγουρό, έγινε ίσιο για ένα μήνα. Αυτό το κούρεμα κανονικά άξιζε πάνω από 20 ευρώ. Επειδή όμως φίλοι μου έχουν πέσει σε άτομα που δεν έχουν ιδέα και οι καθηγητές δεν έρχονται να σώσουν την κατάσταση. Δηλαδή μπορεί να δεχτείς κουρέματαρα καλύτερη από φθηνό κομμωτήριο αλλά μπορεί όμως και μόνος σου να κουρευοσουνα καλύτερα. Λοιπόν! Ρωτάω σε πια σχολή στην Αθήνα να πάω. 

Παιδιά δεν είμαι γύφτος απλά σε κάνα 5 μηνο θα παω στρατό. 

Αφού σε ένα 5 μηνό θα πας στρατό γιατί δεν τα παιρνεις γουλί να συνηθίσεις κιόλας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2020 στις 5:59 ΜΜ, Joshua21 είπε

Αυτό τι ακριβώς σημαίνει?

Ότι κάνεις οικονομία ώστε να έχεις μερικά χρήματα για να βγάλεις πιο άνετα το στρατό?

Ή ότι δεν σε πολυπειράζει όπως και να στα κάνουν επειδή μόλις πας στρατό θα στα κόψουν με την ψιλή?

Το δευτερο χαχα

 

Στις 28/2/2020 στις 6:37 ΜΜ, Nero55 είπε

Αφού σε ένα 5 μηνό θα πας στρατό γιατί δεν τα παιρνεις γουλί να συνηθίσεις κιόλας 

ας πςιμαματιστουμε τώρα που μπορούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...