Προς το περιεχόμενο

Gf electronics ΑΠΑΤΗ


Sotpap77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και μέρες το συγκεκριμένο κατάστημα έχει έχει μαζέψει παραγγελίες μαζί με τα λεφτά και έχει εξαφανιστεί.  Δεν απαντάει ούτε σε mails παρά μόνο ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα ,ούτε στο τηλ όπου λέει ο τηλεφωνητής ότι θα παραμείνει κλειστό. Προφανώς μία απάτη. Τι μπορούμε να κάνουμε για να πάρουμε τα λεφτά μας γνωρίζει κανείς; 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Sotpap77 είπε

Εδώ και μέρες το συγκεκριμένο κατάστημα έχει έχει μαζέψει παραγγελίες μαζί με τα λεφτά και έχει εξαφανιστεί.  Δεν απαντάει ούτε σε mails παρά μόνο ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα ,ούτε στο τηλ όπου λέει ο τηλεφωνητής ότι θα παραμείνει κλειστό. Προφανώς μία απάτη. Τι μπορούμε να κάνουμε για να πάρουμε τα λεφτά μας γνωρίζει κανείς; 

Στις πρώτες σελίδες θα βρεις την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποια λογική κάποιος δίνει λεφτά προκαταβολή; η καλύτερη λύση είναι αντικαταβολή, καλά ξεμπερδέματα και την επόμενη φορά να υπάρχει λογική. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω από 500 δεν γίνεται σε κανένα κατάστημα , ουτε και ατα πολύ γνωστά αντικαταβολή. Απαγορεύεται βάση νόμου. Όταν ένα κατάστημα λειτουργεί για μήνες κανονικά με καλές κροτοκές κτλ δεν μπορείς να φανταστείς ότι σε μία μέρα θα εξαφανιστεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chios είπε

Ακόμα καλύτερα με PayPal, τα έχουμε πει πολλές φορές αλλά όταν την πάθεις βάζεις μυαλό. 

Να ειχαν τα περισσοτερα Ελληνικα καταστηματα αγορα με paypal,καλα θα ηταν,αλλα δεν εχουν.

Η μονη λυση ειναι πληρωμη κατα την παραλαβη απο το εκει καταστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Sotpap77 είπε

Πάνω από 500 δεν γίνεται σε κανένα κατάστημα , ουτε και ατα πολύ γνωστά αντικαταβολή. Απαγορεύεται βάση νόμου. Όταν ένα κατάστημα λειτουργεί για μήνες κανονικά με καλές κροτοκές κτλ δεν μπορείς να φανταστείς ότι σε μία μέρα θα εξαφανιστεί. 

H λέξη κλειδί είναι λειτουργούσε για μήνες, ακόμα και το πιο καλοστημένο μαγαζί-απάτη (αν πρόκειται για απάτη) πρέπει να δείξει ότι λειτουργεί σωστά για μήνες.

Καλό είναι να μην αγοράζουμε από μαγαζιά με λίγους μήνες παρουσίας ειδικά όταν έχουν έχουν τιμές-χώμα κτλ. και ζητάνε πληρωμή μόνο με κάρτα και κατάθεση και όχι με paypal ή παραλαβή από κατάστημα.

Πάντως αν έγινε η συναλλαγή με κάρτα με αμφισβήτηση συναλλαγής θα τα πάρεις τα λεφτά σου πίσω. Με κατάθεση σε λογαριασμό πρέπει να πας μόνο δικαστικώς.

Επεξ/σία από godfather0991
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πλήρωνα ποτέ μέσω κάρτας-PayPal απο κατάστημα στο Σκρούτζ, μόνο σε κατάστημα η με αντικαταβολή, ίσως η αντικαταβολή είναι πιο συμφέρουσα γιατί νομίζω πως σε αγορές online έχεις δικαίωμα αμφισβήτησης για 14 ημέρες, όπως με τα συμβόλαια των παρόχων internet.

Η άλλη περίπτωση που μπορεί να βγεί κάποιος "χαμένος" είναι να αγοράσει πχ κινητό Xiaomi απο κατάστημα που έχει η όχι δικό του service, αν κλείσει ο αγοραστής πως θα το στείλει Κίνα;Μόνο αν το έχει αγοράσει ο ίδιος από Κίνα θα καλυφθεί με πιθανή απώλεια αποζημίωσης η πληρώνοντας τα μεταφορικά.

Ακόμα και 1 απο τα πιο γνωστά καταστήματα που συμμετείχε στο Σκρούτζ έκλεισε, οπότε οι πιθανότητες για τα υπόλοιπα είναι μάλλον πολύ πιο αυξημένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα έχω το ίδιο πρόβλημα με εσάς και δεν βλέπω φως .... είχατε καμία θετική εξέλιξη εσείς με το θέμα αυτό και την επιστροφή των χρημάτων σας;;;

 

Στις 28/2/2020 στις 9:00 ΜΜ, Sotpap77 είπε

Εδώ και μέρες το συγκεκριμένο κατάστημα έχει έχει μαζέψει παραγγελίες μαζί με τα λεφτά και έχει εξαφανιστεί.  Δεν απαντάει ούτε σε mails παρά μόνο ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα ,ούτε στο τηλ όπου λέει ο τηλεφωνητής ότι θα παραμείνει κλειστό. Προφανώς μία απάτη. Τι μπορούμε να κάνουμε για να πάρουμε τα λεφτά μας γνωρίζει κανείς; 

Καλησπέρα έχω το ίδιο πρόβλημα με εσάς και δεν βλέπω φως .... είχατε καμία θετική εξέλιξη εσείς με το θέμα αυτό και την επιστροφή των χρημάτων σας;;;

Επεξ/σία από Stayros_met
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2020 στις 9:00 ΜΜ, Sotpap77 είπε

Εδώ και μέρες το συγκεκριμένο κατάστημα έχει έχει μαζέψει παραγγελίες μαζί με τα λεφτά και έχει εξαφανιστεί.  Δεν απαντάει ούτε σε mails παρά μόνο ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα ,ούτε στο τηλ όπου λέει ο τηλεφωνητής ότι θα παραμείνει κλειστό. Προφανώς μία απάτη. Τι μπορούμε να κάνουμε για να πάρουμε τα λεφτά μας γνωρίζει κανείς; 

 Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ και τους είχα πάρει τηλέφωνο μια ημέρα πριν να ρωτήσω αν υπάρχει το τηλέφωνο κλπ! Το καλύτερο που μπορείς να κανείς είναι να απευθυνθείς στην τράπεζα σου και να ενημερωσεις για το ότι ακριβώς συμβαίνει!σε 1-2 μήνες θα έχεις πάρει τα χρηματα σου πίσω! Σε περίπτωση που δεν γίνει αυτό εγώ προσωπικά θα κάνω μήνυση και θα το τραβήξω . Δεν δούλευα εγώ για να μου φάει ένας καραγκιοζης τα λεφτά. Υπάρχει και ένα κατάστημα από ότι βλέπω αλλά δυστυχώς δεν βρίσκομαι Αθήνα αλλιώς θα πήγαινα και από εκεί! Πάντως μην το αφήσεις άλλο και ενημέρωσε την τράπεζα σου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΑΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΘΗΚΕ GROUP ΣΤΟ FACEBOOK ΜΠΕΙΤΕ ΕΔΩ.
https://www.facebook.com/groups/1345946189126307/?ref=share

3 ώρες πριν, Persoud είπε

 Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ και τους είχα πάρει τηλέφωνο μια ημέρα πριν να ρωτήσω αν υπάρχει το τηλέφωνο κλπ! Το καλύτερο που μπορείς να κανείς είναι να απευθυνθείς στην τράπεζα σου και να ενημερωσεις για το ότι ακριβώς συμβαίνει!σε 1-2 μήνες θα έχεις πάρει τα χρηματα σου πίσω! Σε περίπτωση που δεν γίνει αυτό εγώ προσωπικά θα κάνω μήνυση και θα το τραβήξω . Δεν δούλευα εγώ για να μου φάει ένας καραγκιοζης τα λεφτά. Υπάρχει και ένα κατάστημα από ότι βλέπω αλλά δυστυχώς δεν βρίσκομαι Αθήνα αλλιώς θα πήγαινα και από εκεί! Πάντως μην το αφήσεις άλλο και ενημέρωσε την τράπεζα σου! 

ΑΠΑΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΘΗΚΕ GROUP ΣΤΟ FACEBOOK ΜΠΕΙΤΕ ΕΔΩ.
https://www.facebook.com/groups/1345946189126307/?ref=share

Στις 28/2/2020 στις 9:00 ΜΜ, Sotpap77 είπε

Εδώ και μέρες το συγκεκριμένο κατάστημα έχει έχει μαζέψει παραγγελίες μαζί με τα λεφτά και έχει εξαφανιστεί.  Δεν απαντάει ούτε σε mails παρά μόνο ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα ,ούτε στο τηλ όπου λέει ο τηλεφωνητής ότι θα παραμείνει κλειστό. Προφανώς μία απάτη. Τι μπορούμε να κάνουμε για να πάρουμε τα λεφτά μας γνωρίζει κανείς; 

ΑΠΑΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΘΗΚΕ GROUP ΣΤΟ FACEBOOK ΜΠΕΙΤΕ ΕΔΩ.
https://www.facebook.com/groups/1345946189126307/?ref=share  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...