Προς το περιεχόμενο

Install Windows 7


sky3017

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες προσπαθησα να εγκαταστησω τα Windows στο λαπτοπ,εδειχνε να πηγαινει καλα,μεχρι που ξαφνικα μαυρισε η οθονη,πατουσα κουμπια να δω αν αντριδρα,τιποτα.Τωρα προσπαθω να το ανοιξω και δε γινεται τιποτα,μου γραφει να γινει επανεκκινηση για να συνεχισουν οι ρυθμισεις,κανει η επανεκκινηση,γραφει παλι το ιδιο και ξανα επανεκκινηση κλπ.Μπορω να κανω κατι μονη μου σ'αυτο το σημειο;Γιατι δε σκοπευω να δωσω λεφτα για να το επισκευασει καποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως θα το κανω αυτο;γτ οποτε το ανοιγω μου γραφει start repair κτ καλι που δε θυμαμαι,περιμενω μηπως συνεχισει και μετα μου γραφει  οτι για να συνεχισει η εγκατασταση κανει επανεκκινηση.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τ'ανοιγω παταω να κανει εκκινηση τα windows,γραφει setup is starting services,στη συνεχεια γραφει οτι δε μπορει να προχωρησει η εγκατασταση και να πατησω οκ για να κανει επανεκκινηση,τελος μου γραφει set up will continue after restarting your computer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, sky3017 είπε

τ'ανοιγω παταω να κανει εκκινηση τα windows,γραφει setup is starting services,στη συνεχεια γραφει οτι δε μπορει να προχωρησει η εγκατασταση και να πατησω οκ για να κανει επανεκκινηση,τελος μου γραφει set up will continue after restarting your computer

Το πρόβλημα μοιάζει με μνήμες (faulty RAM). Βοήθησέ μας λίγο να καταλάβουμε γιατί σκάει και κάνει επανεκκίνηση... Τι μηχάνημα (μάρκα μοντέλο) είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι turbo-x,το έχω 9 χρόνια.

10 ώρες πριν, Alex-V είπε

Πολυ πιθανον να ειναι κατεστραμμενος ο σκληρος δισκος και να θελει αντικατασταση, η να φταιει το δισκακι των 7, αλλα μυριζομαι για σκληρο

Απ' όσο θυμάμαι και παλιότερα που έχω χρησιμοποιήσει το δισκάκι δεν είχε υπάρξει πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, sky3017 είπε

Είναι turbo-x,το έχω 9 χρόνια.

Απ' όσο θυμάμαι και παλιότερα που έχω χρησιμοποιήσει το δισκάκι δεν είχε υπάρξει πρόβλημα...

Καλά, αφού δεν έχουμε περισσότερες λεπτομέρειες θα χρειαστεί διάφορα τεστ προ της εγκατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού χτύπησε η εγκατάσταση δεν πρέπει να το αφήσεις τώρα να ξεκινήσει από το dvd. Προσπάθησε να δεις ποιο πλήκτρο είναι για να επιλέξεις boot device (μάλλον θα λέει press F(κάτι) to select boot device ή κάπως έτσι. Θα ξεκινήσεις από το dvd και θα προχωρήσεις μέχρι το σημείο που επιλέγεις εγκατάσταση ή για προχωρημένους. Θα επιλέξεις το κάτω (για προχωρημένους) και θα διαγράψεις όλα τα partitions στη λίστα (εφόσον δεν έχεις κάτι που χρειάζεσαι).

Αλλιώς θα πρέπει να μπεις στο bios και να αλλάξεις το boot order έτσι ώστε να είναι πρώτο το dvd.

Το ακριβές μοντέλο πρέπει να το γράφει από κάτω σε ένα ταμπελάκι.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, micos000 είπε

Αφού χτύπησε η εγκατάσταση δεν πρέπει να το αφήσεις τώρα να ξεκινήσει από το dvd. Προσπάθησε να δεις ποιο πλήκτρο είναι για να επιλέξεις boot device (μάλλον θα λέει press F(κάτι) to select boot device ή κάπως έτσι. Θα ξεκινήσεις από το dvd και θα προχωρήσεις μέχρι το σημείο που επιλέγεις εγκατάσταση ή για προχωρημένους. Θα επιλέξεις το κάτω (για προχωρημένους) και θα διαγράψεις όλα τα partitions στη λίστα (εφόσον δεν έχεις κάτι που χρειάζεσαι).

Αλλιώς θα πρέπει να μπεις στο bios και να αλλάξεις το boot order έτσι ώστε να είναι πρώτο το dvd.

Το ακριβές μοντέλο πρέπει να το γράφει από κάτω σε ένα ταμπελάκι.

Οχι έτσι. Είναι ACER, που σημαίνει κρυφό partition με drivers για το συγκεκριμένο hardware.

1. check και καθάρισμα στο ανεμιστηράκι και τις γρίλιες εξαερισμού.

2. check RAM, αντικατάσταση ή αφαίρεση εκείνης που (αν) έχει πρόβλημα.

3. διαγραφή όλων των partitions εκτός του τελευταίου περίπου 800Mb

4. νέα εγκατάσταση Windows 7.

Αυτά, και εγκαταλείπω την συζήτηση. Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...