Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, polash85 είπε

Στη δική μου περίπτωση όμως, είναι αρκετό να έχω και τα 2 profiles signed in:

  1. Actual + non-GPU profile με όλα μου τα saves/achievements
  2. Dummy + GPU profile

Αν θέλω να κατεβάσω οποιοδήποτε παιχνίδι, πρέπει να κάνω switch στο profile 2, να το κατεβάσω και μετά να παίξω το παιχνίδι με το profile 1, σωστά;  Ή μήπως μπορώ να κατεβάσω παιχνίδια καθώς είμαι signed in με το profile 1;

Δεν μπορώ να το δοκιμάσω δυστυχώς αυτή τη στιγμή επειδή και τα δύο profiles έχουν GPU συνδρομή.

Οτι είναι στο xbox, το παιζουν ολοι οι χρηστες που κανουν login

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Οτι είναι στο xbox, το παιζουν ολοι οι χρηστες που κανουν login

Ισχύει αυτή η ερώτηση όμως "Αν θέλω να κατεβάσω οποιοδήποτε παιχνίδι, πρέπει να κάνω switch στο profile 2 που έχει και το GPU;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως γίνεται να είσαι κάτοχος game pass ultimate μέχρι 21/04/2022 (βλέποντας το εδώ: https://account.microsoft.com/services/) αλλά η εφαρμογή xbox στο pc να αναγνωρίζει πως είσαι κάτοχος μόνο game pass για το pc και να σου ζητάει επέκταση σε ultimate ή διαχείριση στην οποία βλέπεις πως είσαι ήδη ultimate? 🙄

 

Χωρίς τίτλο.jpg

Χωρίς τίτλο 1.jpg

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

EDIT: 19:00 ανέβηκε η τιμή στα 22€

 

Στην Eneba

Υπενθυμίζω πως όποιος έχει ενεργοποιημένο ήδη το ultimate, του προσθέτει 4 μήνες ultimate, έτσι βγαίνει στα 4,92€ ο μήνας.

Για το discount -0,57€ χρησιμοποίησα τον κωδικό GameTek  υπάρχουν άπειροι κωδικοί που κόβουν το ίδιο ποσό, με ένα google search θα το δείτε.  

Προσωπικά κάθε 4 μήνες βάζω μια τέτοια κάρτα έτσι ώστε να παραμένω πάντα στα 3 χρόνια ενεργή ultimate συνδρομή. Θεωρώ πως όλο αυτό το πανηγύρι θα τελειώσει κάποια στιγμή και δεν θα είναι καθόλου εύκολο να βρίσκουμε τιμές 4-5€ για κάθε μήνα ultimate. Τουλάχιστον μέχρι να γίνει αυτό, θα έχω πάντα 3 χρόνια και αν ακριβύνουν πολύ οι τιμές θα έχω μπροστά μου 3 χρόνια έτσι ώστε να πετύχω κάποια συμφέρουσα προσφορά.

image.png.9523e92ff98dfeafb1105fdbd2411e2d.png

Επεξ/σία από SKRUTZ
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 hours ago, music_lover said:

Πως γίνεται να είσαι κάτοχος game pass ultimate μέχρι 21/04/2022 (βλέποντας το εδώ: https://account.microsoft.com/services/) αλλά η εφαρμογή xbox στο pc να αναγνωρίζει πως είσαι κάτοχος μόνο game pass για το pc και να σου ζητάει επέκταση σε ultimate ή διαχείριση στην οποία βλέπεις πως είσαι ήδη ultimate? 🙄

 

Χωρίς τίτλο.jpg

Χωρίς τίτλο 1.jpg

Ψαξου λίγο με τα mail και τους λογαριασμούς, γιατί αν έχει άλλο Hotmail στα Windows η έχει γίνει κανένα μπέρδεμα με τα gamer tag, είναι περασμένη σε άλλο λογαριασμό η συνδρομή.

 

Ειχαμε προ 4μηνου με ένα φιλαράκι το ίδιο πρόβλημα, και τελικά αποδείχθηκε ότι πλήρωνε 2 φορές και δεν είχε πάρει χαμπάρι. Αλλιώς ένα reinstall το xbox app και μετά βουρ για MS support

Επεξ/σία από Demis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, razzmatazz είπε

Με τη χρήση VPN για την αγορά 12 μηνών από Βραζιλία ξέρουμε αν κανείς εδώ μέσα έχει φάει ποτέ ban από τη microsoft?

Όχι. Ποτέ, κανείς, πουθενά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ με το προφιλ μου να αγοράσω game για Xbox Αργεντινής πχ και να το κάνω redeem χρησιμοποιώντας το TunnelBear?
Μετά θα είναι συμβατή κανονικά η αγορά με το ελληνικό προφιλ; Υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο πρόβλημα;

Επεξ/σία από infinite_jest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, infinite_jest είπε

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ με το προφιλ μου να αγοράσω game για Xbox Αργεντινής πχ και να το κάνω redeem χρησιμοποιώντας το TunnelBear?
Μετά θα είναι συμβατή κανονικά η αγορά με το ελληνικό προφιλ; Υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο πρόβλημα;

Αφιέρωσε λίγο χρόνο και διάβασε αυτό το post. Έχουν απαντηθεί όλες οι βασικές απορίες που υπάρχουν και θα κερδίσεις αρκετό χρόνο και αρκετά €,  από το να ψάχνεις:

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/page/148/?tab=comments#comment-58503699

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/3/2021 στις 12:23 ΠΜ, sphinxgr είπε

Αφιέρωσε λίγο χρόνο και διάβασε αυτό το post. Έχουν απαντηθεί όλες οι βασικές απορίες που υπάρχουν και θα κερδίσεις αρκετό χρόνο και αρκετά €,  από το να ψάχνεις:

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/page/148/?tab=comments#comment-58503699

 

Καλησπέρα σας , εμένα δεν με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια του game pass, απλά θέλω να παίζουν οι κόρες μου το fortnite ,τι συνδρομή πρέπει να αγοράσω ??? ( Περιμένω μέσα στην εβδομάδα ένα xbox one x ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, bill987 είπε

Καλησπέρα σας , εμένα δεν με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια του game pass, απλά θέλω να παίζουν οι κόρες μου το fortnite ,τι συνδρομή πρέπει να αγοράσω ??? ( Περιμένω μέσα στην εβδομάδα ένα xbox one x ) 

Τα ίδια ισχύουν κ για σένα. Ότι συνδρομή κ να θες, ο πιο φθηνός τρόπος για τα πάντα, είναι αυτός των οδηγιών 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι το Hitman 2 στο gamepass ή όχι;

Mου το εμφανίζει στον λογαριασμό μου αλλά το είχα αγοράσει και το είχα παίξει παλιότερα στο pc και μου έκανε εντύπωση, γιατί συνήθως το serial key είναι αποκλειστικά για pc ή xbox...

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισχύει ακόμα η μετατροπή του xbox live gold σε game pass ultimate έτσι δεν έχει αλλάξει κάτι?

Και πλέον η φτηνότερη ετήσια συνδρομή xbox live gold είναι από japan και όχι από Brazil.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...