Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/6/2021 στις 3:38 ΜΜ, d_gkal είπε

Η αγορά παιχνιδιών δεν έχει καμία σχέση με το gamepass. 

Άλλο το ένα άλλο το άλλο. 

Μπορείς να έχεις ενεργή συνδρομή και ταυτόχρονα να παίζεις τα αγορασμενα σου παιχνιδια. 

 

Μήπως θέλεις να πεις κάτι άλλο και δε το κατάλαβα;

Αυτο ήθελα να ρωτήσω απλα σαν συνδρομή νετφλιξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστω τον sphinxgr για τον οδηγο. Πηρα ultimate μεχρι 16/09/2023 EU. Δοκιμασα αρχικα με vpn purevpn και nordvpn και brazil απο υπολογιστη αλλα δεν μπορουσα να αγορασω απο cdkeys. Δεν ξερω γιατι οταν πηγαινα να πατησω την επιβεβαιωση για να ολοκληρωθει η αγορα μου ελεγε να βγαλω το vpn. Μαλλον επειδη ημουν απο υπολογιστη και οχι απο κινητο οπως γραφει στις οδηγιες. Τελικα αγορασα EU.

Screenshot_5.png

Screenshot_1.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MANOSFFFF είπε

Ευχαριστω τον sphinxgr για τον οδηγο. Πηρα ultimate μεχρι 16/09/2023 EU. Δοκιμασα αρχικα με vpn purevpn και nordvpn και brazil απο υπολογιστη αλλα δεν μπορουσα να αγορασω απο cdkeys. Δεν ξερω γιατι οταν πηγαινα να πατησω την επιβεβαιωση για να ολοκληρωθει η αγορα μου ελεγε να βγαλω το vpn. Μαλλον επειδη ημουν απο υπολογιστη και οχι απο κινητο οπως γραφει στις οδηγιες. Τελικα αγορασα EU.

Screenshot_5.png

Screenshot_1.png

Μα δεν λέει ο οδηγός ότι χρειάζεται η χρήση vpn για την αγορά του κλειδιού. Μόνο όταν συνδεθείς με τον λογαριασμό σου στη Microsoft και περάσεις το κλειδι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημέρα, μια ερώτηση, μετα το redeem  της βραζιλιανικης "κάρτας" θελει vpn και στο xbox  ή ειναι μονο για το redeem; 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/6/2021 στις 1:57 ΠΜ, barman_ είπε

Καλησπερα παιδες

Ποσο κοστιζει τωρα η 12μηνη gold απο βραζιλια αν καταλαβαινω σωστα που ειναι η φθηνοτερη?

 

Στις 23/6/2021 στις 8:27 ΠΜ, netakos είπε

καλημέρα, μια ερώτηση, μετα το redeem  της βραζιλιανικης "κάρτας" θελει vpn και στο xbox  ή ειναι μονο για το redeem; 

Διαβάστε και το 2ο post του θέματος.

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα sphinxgr  και στην  υπόλοιπη παρέα.

Αρχικά να σε ευχαριστήσω με την σειρά μου για τις τοποθετήσεις σου σε πολλές απορίες μελών.

Έκανα ακριβώς τα βήματα που παρέθεσες χρησιμοποιώντας VPN αγοράζοντας απο Βραζιλία 2x12months live gold subscriptions. 

Ενώ μου τα πέρασε κανονικά όπως φαίνεται πιο κάτω (μετά απο κόπο), δυστυχώς με κανένα τρόπο δεν με αφήνει να αγοράσω το game pass ultimate είτε με την προσφορά του €1, είτε με κανονική αγορά με αποτέλεσμα να έχω κολλήσει με live gold services.viber_image_2021-06-25_01-27-26.jpg.7817961976393d65130a16d820d7752f.jpgviber_image_2021-06-25_01-31-38.jpg.b6c98fd21b0ff17b17c93bdeb687513f.jpg Με παραπέμπει συνεχώς στο μήνυμα "Αλλάξτε την περιοχή του Microsoft Store". Μήπως υπάρχει κάποια λύση? Αλλιώς μόλις πέταξα €65 και συν το γεγονός ότι πρέπει να κάνω άλλο account.

ps.: Δεν ξέρω αν ευθύνεται το γεγονός ότι έχω μετακομίσει Κύπρο. Αν δεν υπάρχει λύση τότε παιδιά όποιος ενδιαφέρεται να του κάνω πάσα με κάποιο τρόπο τα subscriptions μου (και τα βρίσκουμε) γιατί είναι κρίμα να πάνε χαμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, SteveGMel είπε

Καλησπέρα sphinxgr  και στην  υπόλοιπη παρέα.

Αρχικά να σε ευχαριστήσω με την σειρά μου για τις τοποθετήσεις σου σε πολλές απορίες μελών.

Έκανα ακριβώς τα βήματα που παρέθεσες χρησιμοποιώντας VPN αγοράζοντας απο Βραζιλία 2x12months live gold subscriptions. 

Ενώ μου τα πέρασε κανονικά όπως φαίνεται πιο κάτω (μετά απο κόπο), δυστυχώς με κανένα τρόπο δεν με αφήνει να αγοράσω το game pass ultimate είτε με την προσφορά του €1, είτε με κανονική αγορά με αποτέλεσμα να έχω κολλήσει με live gold services.viber_image_2021-06-25_01-27-26.jpg.7817961976393d65130a16d820d7752f.jpgviber_image_2021-06-25_01-31-38.jpg.b6c98fd21b0ff17b17c93bdeb687513f.jpg Με παραπέμπει συνεχώς στο μήνυμα "Αλλάξτε την περιοχή του Microsoft Store". Μήπως υπάρχει κάποια λύση? Αλλιώς μόλις πέταξα €65 και συν το γεγονός ότι πρέπει να κάνω άλλο account.

ps.: Δεν ξέρω αν ευθύνεται το γεγονός ότι έχω μετακομίσει Κύπρο. Αν δεν υπάρχει λύση τότε παιδιά όποιος ενδιαφέρεται να του κάνω πάσα με κάποιο τρόπο τα subscriptions μου (και τα βρίσκουμε) γιατί είναι κρίμα να πάνε χαμένα.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/page/149/?tab=comments#comment-58510473

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/page/135/?tab=comments#comment-58443153

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/page/174/?tab=comments#comment-58642421

 

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρακολουθώ το συγκεκριμένο θέμα πολύ καιρό και μπορώ να πω πως έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του. Πρώτα απ' όλα να ευχαριστήσω τον sphinxgr για τον πολύ αναλυτικό οδηγό και τον χρόνο που έχει αφιερώσει για να βάλουμε όλοι ultimate σε τιμή σκότωμα χωρίς να δίνουμε 13 ευρώ/μήνα.

Είχα ultimate που έχει λήξει από πέρσυ τον Μάρτιο, εδώ και κάποιο καιρό μου έχει την προσφορά 3 μήνες με 1 ευρώ η οποία λήγει σε 5 μέρες και σκοπεύω να πάρω 2 12μηνες από Βραζιλία. Διαβάζοντας στις προηγούμενες σελίδες περιπτώσεις παλιών συνδρομητών που είχαν προβλήματα με την ενεργοποίηση του ultimate, νόμιζα ότι αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι να είναι όλα τα στοιχεία πραγματικά Ελλάδας και να είναι τα ίδια στο account στο xbox.com, στο microsoft.com και στην κονσόλα. Διαβάζοντας ξανά το ποστ#2 του θέματος καταλαβαίνω ότι δεν αρκούν τα παραπάνω αλλά πρέπει να φτιάξω καινούριο account για να περάσω τις 12μηνες και να ενεργοποιήσω το ultimate. Το έχω καταλάβει σωστά?

Σε κάποιο σημείο του δεύτερου post του sphinxgr γράφει το εξής: "...Αν είστε παλιός χρήστης χωρίς ενεργή συνδρομή, μπορείτε να το κάνετε και εσείς με μεγαλύτερη χρέωση όμως (+12€ τελική επιβάρυνση). Διαβάστε το #2 εδώ...".

Δε μπορώ να καταλάβω από πού προκύπτει το +12€, από τις προηγούμενες σελίδες είδα πως αν πάρεις +1 μήνα (greece ή global??) από eneba θα πάρει κανονικά όλους τους μήνες. Από εκεί προκύπτει το +12€? Ή κάτι έχω καταλάβει λάθος?

 

Επεξ/σία από samoure
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, samoure είπε

Παρακολουθώ το συγκεκριμένο θέμα πολύ καιρό και μπορώ να πω πως έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του. Πρώτα απ' όλα να ευχαριστήσω τον sphinxgr για τον πολύ αναλυτικό οδηγό και τον χρόνο που έχει αφιερώσει για να βάλουμε όλοι ultimate σε τιμή σκότωμα χωρίς να δίνουμε 13 ευρώ/μήνα.

Είχα ultimate που έχει λήξει από πέρσυ τον Μάρτιο, εδώ και κάποιο καιρό μου έχει την προσφορά 3 μήνες με 1 ευρώ η οποία λήγει σε 5 μέρες και σκοπεύω να πάρω 2 12μηνες από Βραζιλία. Διαβάζοντας στις προηγούμενες σελίδες περιπτώσεις παλιών συνδρομητών που είχαν προβλήματα με την ενεργοποίηση του ultimate, νόμιζα ότι αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι να είναι όλα τα στοιχεία πραγματικά Ελλάδας και να είναι τα ίδια στο account στο xbox.com, στο microsoft.com και στην κονσόλα. Διαβάζοντας ξανά το ποστ#2 του θέματος καταλαβαίνω ότι δεν αρκούν τα παραπάνω αλλά πρέπει να φτιάξω καινούριο account για να περάσω τις 12μηνες και να ενεργοποιήσω το ultimate. Το έχω καταλάβει σωστά?

Σε κάποιο σημείο του δεύτερου post του sphinxgr γράφει το εξής: "...Αν είστε παλιός χρήστης χωρίς ενεργή συνδρομή, μπορείτε να το κάνετε και εσείς με μεγαλύτερη χρέωση όμως (+12€ τελική επιβάρυνση). Διαβάστε το #2 εδώ...".

Δε μπορώ να καταλάβω από πού προκύπτει το +12€, από τις προηγούμενες σελίδες είδα πως αν πάρεις +1 μήνα (greece ή global??) από eneba θα πάρει κανονικά όλους τους μήνες. Από εκεί προκύπτει το +12€? Ή κάτι έχω καταλάβει λάθος?

 

Στους παλιούς συνδρομητές είναι 13€ η αγορά ultimate. +12€ δηλαδή, σε σχέση με τους νέους που είναι 1€.

Αν καποιος όμως είναι αρκετούς μήνες χωρίς συνδρομή, γυρνάει ξανά η χρέωση και γίνεται όπως στους νέους. 1€ δηλαδή, όπως και σε σένα

Screenshot_20210625_231905.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κομμάτι που παραθέτεις το έχω διαβάσει και παραπέμπει στους 2 τρόπους (με VPN ή χωρίς) που έχεις αναλύσει στην αρχή του θέματος. Στο 1ο βήμα του πρώτου τρόπου γράφει το εξής: "...

Τρόπος 1ος Τα βήματα είναι τα ακόλουθα και μόνο με αυτή τη σειρά, με τη χρήση VPN

  1. Φτιάχνουμε λογαριασμό στη Microsoft με τα πραγματικά στοιχεία μας (και χώρα και όλα τα στοιχεία πραγματικά) και κάνουμε Login."

Άρα εγώ θα πρέπει να φτιάξω καινούριο λογαριασμό στη microsoft? Γίνεται να περάσω τα 2 12μηνα και να τα κάνω ultimate στο υπάρχων account/χρήστη χωρίς να φτιάξω κάτι καινούργιο? Ή θα μου βγάλει το πρόβλημα που διάβασα σε προηγούμενες σελίδες ότι δε μπορεί να ενεργοποιηθεί το ultimate επειδή οι gold είναι από άλλη χώρα? Αυτό δεν έχω καταλάβει.

Επεξ/σία από samoure
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, samoure είπε

Το κομμάτι που παραθέτεις το έχω διαβάσει και παραπέμπει στους 2 τρόπους (με VPN ή χωρίς) που έχεις αναλύσει στην αρχή του θέματος. Στο 1ο βήμα του πρώτου τρόπου γράφει το εξής: "...

Τρόπος 1ος Τα βήματα είναι τα ακόλουθα και μόνο με αυτή τη σειρά, με τη χρήση VPN

  1. Φτιάχνουμε λογαριασμό στη Microsoft με τα πραγματικά στοιχεία μας (και χώρα και όλα τα στοιχεία πραγματικά) και κάνουμε Login."

Άρα εγώ θα πρέπει να φτιάξω καινούριο λογαριασμό στη microsoft? Γίνεται να περάσω τα 2 12μηνα και να τα κάνω ultimate στο υπάρχων account/χρήστη χωρίς να φτιάξω κάτι καινούργιο? Ή θα μου βγάλει το πρόβλημα που διάβασα σε προηγούμενες σελίδες ότι δε μπορεί να ενεργοποιηθεί το ultimate επειδή οι gold είναι από άλλη χώρα? Αυτό δεν έχω καταλάβει.

Δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση. 

Αν ο παλιός λογαριασμός σου είναι πάνω από 5 έτη και έχει λάθος ρυθμίσεις, ίσως δεν παίρνει τις συνδρομές. 

Αν είναι λογαριασμός που ήδη έχεις στο Xbox και έχεις αγοράσει ξανά συνδρομές, λογικά θα είσαι οκ. 

Σε κάθε περίπτωση σε όλες τις περιπτώσεις, στο τέλος όλοι βρίσκουν λύση ακόμα κ αν υπάρχει πρόβλημα. Απλά ίσως φάνε λίγο χρόνο περισσότερο. Χρήματα δεν έχασε ποτέ κανείς όμως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα δε ξερω ακομα αν θα αγορασω κονσολα αλλα εχω 2 αποριες.εχω ενα ευκαιρο email hotmail.com το οποιο ειναι ενα τυχαιο ονομα. με αυτο το email θα δημιουργησω ενα λογαριασμο στο xbox απο το υπολογιστη μου δε θα βαλω πραγματικα στοιχεια παρα ενα τυχαιο ονομα. Αγοραζω απο cdkeys και  βαζω τους κωδικους.αρα στο τελος εχω ενα λογαριασμο xbox που δημιουργησα στη ελλαδα με ενα email που ειχα δε ξερω ποσα χρονια το οποιο δε ειχα φτοιαξει ποτε xbox acoount.αρα ειμαι ενας νεος χρηστης απο ελλαδα που φορτωσα μεσω cdkeys ευρωπαικους κωδικους λογικα θα χω τσεκαρει οτι βγαζει και τη προσφορα με το 1 ευρω ultimate(εννοειται πριν αγορασω απο cdkeys θα το χω τσεκαρει)αρα λογικα θα αποκτησω 27 η 25 μηνες.την αγορα του 1μηνα με 1ευρω θα τη κανω με xbox καρτα 10ευρη που θα αγορασω.θα δουλεψει με αυτο το σκεπτικο;;;

υγ τον διαβασα τον οδηγο τη πρωτη σελιδα αλλα δε θελω να βαλω πραγματικα στοιχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...