Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Καλημερα, φιλος μου αγορασε δυο 12μηνα αλλα εχει ενεργη ultimate μεχρι 5/8.

Αν περιμενουμε να ληξει για να κανουμε τη διαδικασι με μη-ενεργη ultimate, παιζει να ληξουν οι 12μηνοι κωδικοι που αγορασε μεχρι τοτε;

Ναι, παίζει να μην δουλεύουν και δεν θα έχετε καμία απολύτως υποστήριξη τότε για να βρειτε το δίκιο σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

40 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Ναι, παίζει να μην δουλεύουν και δεν θα έχετε καμία απολύτως υποστήριξη τότε για να βρειτε το δίκιο σας. 

Θενξ! Οποτε η λυση ειναι ειτε να τα βαλει τωρα και να παρει 4+4 μηνες μετρατοπη ή να κανει αλλο λογαριασμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

Θενξ! Οποτε η λυση ειναι ειτε να τα βαλει τωρα και να παρει 4+4 μηνες μετρατοπη ή να κανει αλλο λογαριασμο;

Προφανώς το μεγαλύτερο κέρδος, το έχει με νέο λογαριασμό. 

12+12+1 vs 4+4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ερώτηση, είχα βάλει πριν 7 μήνες με νέο λογαριασμό 12 μήνες ea access και 1€ 3 μήνες σύνολο 7 μήνες τωρα λοιπόν που τελείωσαν ξανα εβαλα ένα 12 μηνο ea access από eneba γιατί λέω θα πάρω 4 μήνες παλι αλλά δεν 2 μου έδωσε, δεν ξέρω τι άλλαξε, τι άλλη επιλογή έχω να βάλω πόλους μήνες, οικονομικά χωρίς νέο λογαριασμό. Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, blendizzy5000 είπε

Καλησπέρα ερώτηση, είχα βάλει πριν 7 μήνες με νέο λογαριασμό 12 μήνες ea access και 1€ 3 μήνες σύνολο 7 μήνες τωρα λοιπόν που τελείωσαν ξανα εβαλα ένα 12 μηνο ea access από eneba γιατί λέω θα πάρω 4 μήνες παλι αλλά δεν 2 μου έδωσε, δεν ξέρω τι άλλαξε, τι άλλη επιλογή έχω να βάλω πόλους μήνες, οικονομικά χωρίς νέο λογαριασμό. Ευχαριστώ 

Δεν έχεις. 

Μόνο να  πάρεις 10άδες εβδομαδιαίες Ultimate του 1€, και ίσως δουλέψουν. 

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια ερωτηση, με τα εξης δεδομενα για φιλο.

Περασαμε τις δυο 12μηνες συνδρομες live με VPN σε Βραζιλια, αλλα οταν κλεινω το vpn και παω να παρω το ultimate για μετατροπη, μου λεει: Αλλαγή της περιοχής του Microsoft Store
Η περιοχή στην οποία αγοράσατε τη συνδρομή σας και η περιοχή του Store πρέπει να ταιριάζουν. Αν η αλλαγή της περιοχής του Store δεν λειτουργεί, επικοινωνήστε μαζί μας στην Υποστήριξη της Microsoft.

Μπαινω και βλεπω λοιπον οτι στον λογαριασμο του εχει βαλει χωρα Βραζιλια! Το αλλαζω σε Ελλαδα, αλλα και παλι δεν το παιρνει.

Τι επιλογες εχω; να παω να το κανω με vpn και το ultimate? Να παρω Βραζιλιανικο ultimate? Για πειτε πριν τα κανουμε τελειως μανταρα....

Edit:

Απ ότι είδα από Brazil microsoft store το δέχεται. Να αγοράσω αυτό?

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καποια βοηθεια στο παραπανω; Δυστυχως δεν παιρνει την αλλαγη Χωρας.

Nα αγορασω απο Βραζιλια με gift card το ultimate?
Να αγορασω ultimate world wide απο καποιο αλλο store και να κανω redeem code?

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι δεν ακολουθήσατε σωστά στις οδηγίες.

Κάνεις την διαδικασία από κινητό ή από σταθερό υπολογιστή;

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 10/4/2021 στις 9:08 ΜΜ, sphinxgr είπε

Αγόρασε μία Ultimate global 1 μήνα από κλειδαδικο. Την βάζεις κ γίνονται όλα ultimate

Μαλλον αυτη ειναι η απαντηση στην ερωτηση μου. Ελπιζω να ισχυει ακομα.

4 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Κάτι δεν ακολουθήσατε σωστά στις οδηγίες.

Κάνεις την διαδικασία από κινητό ή από σταθερό υπολογιστή;

Ειχε κανει πατατα και ανοιξε νεο λογαριασμο και εβαλε χωρα Βραζιλια και γω δεν το τσεκαρα πριν ξεκινησω τη διαδικασια και τωρα δεν παιρνει το ultimate απο Ελλαδα. Θα προχωρησω σε αγορα μιας ultimate global απο ενα κλειδαδικο που αναφερει ο φιλος στην αλλη απαντηση που ειχε δωσει και ελπιζω να δουλεψει.

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Μαλλον αυτη ειναι η απαντηση στην ερωτηση μου. Ελπιζω να ισχυει ακομα.

Εγω δεν έχω καταλάβει τι λάθος έχετε κάνει. Σιγουρα ακολουθήσατε δική σας διαδικασία, γιατι η αρχική διαδικασία λεει πως βάζουμε πραγματικά στοιχεία παντού. Πουθενά δεν λεει να πούμε ψέματα για τη χώρα που είμαστε (εκτός αν είσαστε στη Βραζιλία).

Το μόνο που ίσως μπορειτε να κάνετε , πριν μιλήσετε με το support της microsoft, είναι να βάλετε πραγματικά στοιχεία τώρα, παντού και να πάρετε 1 ultimate global ή EU, απο κλειδαδικο και να τη βάλετε ώστε να γίνει η μετατροπή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Εγω δεν έχω καταλάβει τι λάθος έχετε κάνει. Σιγουρα ακολουθήσατε δική σας διαδικασία, γιατι η αρχική διαδικασία λεει πως βάζουμε πραγματικά στοιχεία παντού. Πουθενά δεν λεει να πούμε ψέματα για τη χώρα που είμαστε (εκτός αν είσαστε στη Βραζιλία).

Το μόνο που ίσως μπορειτε να κάνετε , πριν μιλήσετε με το support της microsoft, είναι να βάλετε πραγματικά στοιχεία τώρα, παντού και να πάρετε 1 ultimate global ή EU, απο κλειδαδικο και να τη βάλετε ώστε να γίνει η μετατροπή

Οταν ανοιξε τον λογαριασμο ειχε βαλει Βραζιλια ως χωρα, οποτε δεν περναει το ultimate απο Ελλαδα τωρα. Βλακεια μου που δεν ελεγξα τη χωρα πριν ξεκινησω τη διαδικασια. Προσπαθησα να αλλαξω τη χωρα μετα οταν καταλαβα το λαθος απο τις οδηγιες που εχεις δωσει εδω αλλα δεν το παιρνει παλι.

Οποτε θα παρω ενα κλειδι global μηπως και δουλεψει και θα το γραψω εδω μετα.

Εγω οταν ειχα κανει το δικο μου, ειχε δουλεψει ρολοι!

 

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια,εαν δεν ειστε σιγουροι για κατι,μην μπλεκετε με βραζιλιες,τουρκιες,ινδιες κλπ και Vpn.

Αγοραστε Ευρωπαικη καρτα και ας βγει λιγο ακριβοτερα να εχετε το κεφαλι σας ησυχο.

Για αυτο το λογο αναφερονται 2 τροποι.

ΑΚομα και με τον δευτερο ακριβοτερο τροπο,παλι τα βγαζει και με το παραπανω το gamepass τα χρηματα του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ρε παιδια,εαν δεν ειστε σιγουροι για κατι,μην μπλεκετε με βραζιλιες,τουρκιες,ινδιες κλπ και Vpn.

Αγοραστε Ευρωπαικη καρτα και ας βγει λιγο ακριβοτερα να εχετε το κεφαλι σας ησυχο.

Για αυτο το λογο αναφερονται 2 τροποι.

ΑΚομα και με τον δευτερο ακριβοτερο τροπο,παλι τα βγαζει και με το παραπανω το gamepass τα χρηματα του.

Το είχα κάνει στο δικό μου πέρσι χωρίς πρόβλημα. Τώρα έγινε βλακεία που ξεκίνησε άλλος τη διαδικασία λάθος και μπλέξαμε. 

Ο οδηγός στο τρίτο ποστ είναι πολύ σωστός. Απλά τώρα λόγω λάθους ψάχνω να βρω λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Τελικά και η global συνδρομή που πήρα δεν δουλεύει. Λέει έχετε ενεργή συνδρομή σε άλλο region!

Επειδή είσαι σε region Brazil, βαλτη με tunnel bear vpn με ρύθμιση στη Βραζιλία. Όπως έβαλες και τις gold Brazil δηλαδή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...