Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 ώρες πριν, DarthGRE είπε

Παιδιά, έχω ξαναρωτήσει και δεν έχω πάρει ξεκάθαρη απάντηση.

Λοιπόν, έχω συνδρομή game pass ultimate, η οποία λήγει στις 8 Μαϊου 2020. Είχα ενεργοποιήσει την προσφορα με 1 ευρώ τότε στην Gold μου, και την έκανα Ultimate. Κάνω share με έναν φίλο μου, οπότε η λύση του δεύτερου προφίλ logged in στην κονσόλα μάλλον δεν είναι εφικτή. 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να μου πει εάν μπορώ να κάνω κάτι για να μου βγει πιο φτηνά? Από Βραζιλία μπορώ να αγοράσω εγώ? 

Μόλις λήξει η συνδρομή σου, στο χρήστη που ήδη έχεις, θα κάνεις τις οδηγίες της Βραζιλίας (3ο post) και στο τελευταίο βήμα αντί για 1€ ultimate, θα πληρώσεις 13€.

13 ώρες πριν, thinlizzy είπε

Να ρωτήσω και γω κάτι. Έχω μια κάρτα 14 μέρες game pass. Μπορώ να την χρησιμοποιήσω για την μετατροπή Live σε ultimate αντί της μηνιαίας;

Λογικά η κάρτα είναι απο αυτές που υπάρχουν μόλις αγοράζεις x box. Αυτές νομίζω λειτουργούν μόνο σε νέους χρήστες. Οπότε μάλλον πάει χαμένη. 

Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις όμως https://redeem.microsoft.com/

*Αν είσαι νεος χρήστης το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ακολουθήσεις τις οδηγίες του 3ου ποστ και να την προσθέσεις πριν το τελευταίο βήμα. Όταν αγοράσεις το Ultimate στο τελευταιο βημα, θα γίνει και αυτη ultimate. 

Γενικά λόγω των οδηγιων του 3ου ποστ, δεν συμφέρει καν να ασχοληθεις με τις 15 ημερες που εχεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Λογικά η κάρτα είναι απο αυτές που υπάρχουν μόλις αγοράζεις x box. Αυτές νομίζω λειτουργούν μόνο σε νέους χρήστες. Οπότε μάλλον πάει χαμένη. 

Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις όμως https://redeem.microsoft.com/

*Αν είσαι νεος χρήστης το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ακολουθήσεις τις οδηγίες του 3ου ποστ και να την προσθέσεις πριν το τελευταίο βήμα. Όταν αγοράσεις το Ultimate στο τελευταιο βημα, θα γίνει και αυτη ultimate. 

Γενικά λόγω των οδηγιων του 3ου ποστ, δεν συμφέρει καν να ασχοληθεις με τις 15 ημερες που εχεις.

Ευχαριστώ.

Παλιός χρήστης είμαι και τελειώνει η συνδρομή τον Μάιο.

Έλεγα να κάνω νέο λογαριασμό (για να έχω το ultimate με 1€) και να έχω παράλληλα και τον παλιό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ένα φίλο τελειώνει αύριο το game pass ultimate που είχε κάνει μέσω της προσφοράς και θέλει να του κάνω αυτό το "κολπάκι" ώστε να βάλει 1 χρόνο game pass ultimate στη τιμή των 29 ευρώ(Xbox live gold) + 13 ευρώ game pass ultimate = 42 ευρώ.

Στη ουσία το "κολπάκι μέσω vpn" χρειάζεται για να βάλουμε τον 12μηνο κωδικό βραζιλίας xbox live gold αν τον βάλουμε μετά μπορούμε να βάλουμε τον κωδικό του game pass ultimate κανονικά και μέσα από τη κονσόλα μας χωρίς καθόλου vpn καλά δεν τα λέω?

 

Αν και πλέον δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει αφού ο βραζιλιάνικος ετήσιος κωδικός xbox live gold ακρίβυνε με αποτέλεσμα το σύνολο όλων να βγαίνει 42 ευρώ.

Και ο ευρωπαϊκός ετήσιος κωδικός xbox live gold κοστίζει 45 ευρω.

 

Δηλαδή στην ουσία γλιτώνεις απλά 10-12 ευρώ χρόνο, τίποτα παραπάνω.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

 

Στη ουσία το "κολπάκι μέσω vpn" χρειάζεται για να βάλουμε τον 12μηνο κωδικό βραζιλίας xbox live gold αν τον βάλουμε μετά μπορούμε να βάλουμε τον κωδικό του game pass ultimate κανονικά και μέσα από τη κονσόλα μας χωρίς καθόλου vpn καλά δεν τα λέω?

 

Δεν καταλαβαίνω τι γράφεις. Το Vpn χρειάζεται μόνο κατά την εισαγωγή του κωδικού Βραζιλίας. Ποτέ άλλοτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Αυτό ακριβώς γράφω.

Εχει καταγραφεί ξεκάθαρα στις οδηγίες αν τις διαβάσεις. Ανοίγει το VPN στο 5ο βήμα και κλείνει στο 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Λοιπόν κοιτάξτε τι έγινε. Είχα μια συνδρομη Xbox Game Pass Ultimate που εξελίξει στις 15/4/2020 και η Microsoft έκανε αυτόματα ανανέωση στην συνδρομή μου και μου έφαγε 12 ευρώ!

Ακύρωσα την συνδρομή και έβγαλα κατευθείαν την κάρτα από τον λογαριασμό. Υπάρχει περίπτωση να πάρω πίσω αυτά τα χρήματα? Η αυτόματη ανανέωση έγινε λογικά πριν 1-2 μέρες. Μήπως υπάρχει κάποια εγγύηση που έχουν για επιστροφή χρημάτων που έχουν η κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολες οι συνδρομητικες υπηρεσίες (xbox pass, hulu, netflix, amazon prime κλπ) εχουν το ιδιο μοντελο. Οταν κανεις συνδρομη, αυτοματα εχεις ενεργοποιημένη την αυτοματη ανανεωση για επομενο μηνα. Στο λεει στην αρχη, οποτε ειναι στο χερι σου να την απενεργοποιησεις. Αν δε το κανεις γιατι το ξεχασες ή δε το προσεξες, ε τοτε στα πηραν τα λεφτα. Παρα πολυς κοσμος την παταει με αυτο και μαθενει μετα να προσεχει περισσότερο.

Εγω την ειχα πατησει με το prime. τους κλαφτηκα αλλά δε πηρα τα λεφτα μου πισω. Εχω ακουσει ατομα να εχουν καταφερει καποια επιστροφη αλλα οχι κατι που εχω επιβεβαιωσει προσωπικα.

Επεξ/σία από Skywalker333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει επιστροφή για αυτόματη ανανέωση στο game pass, 10€ αν θυμάμαι καλά είχε τραβήξει. Μου είχαν πει πως γι αυτή τη φορά και μόνο θα μου επιστρέψουν το ποσό όπως και έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Console Master0 είπε

Καλησπέρα παιδιά! Λοιπόν κοιτάξτε τι έγινε. Είχα μια συνδρομη Xbox Game Pass Ultimate που εξελίξει στις 15/4/2020 και η Microsoft έκανε αυτόματα ανανέωση στην συνδρομή μου και μου έφαγε 12 ευρώ!

Ακύρωσα την συνδρομή και έβγαλα κατευθείαν την κάρτα από τον λογαριασμό. Υπάρχει περίπτωση να πάρω πίσω αυτά τα χρήματα? Η αυτόματη ανανέωση έγινε λογικά πριν 1-2 μέρες. Μήπως υπάρχει κάποια εγγύηση που έχουν για επιστροφή χρημάτων που έχουν η κάτι τέτοιο?

Για λόγους ακριβείας, να αναφέρουμε πως δεν στα έφαγεΌταν έκανες τη συνδρομή εν αρχή, στο έγραψε και σε ενημέρωσε και το αποδέχθηκες ότι θα συνεχίσεις με αυτόματη χρέωση και όποια στιγμή θες, μπορείς να το ακυρώσεις. 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις τώρα, είναι να κλαφτείς στο support και ίσως σου τα επιστρέψουν. Συνήθως η πολιτική της εταιρίας είναι ψυχοπονιάρικη και δεν ασχολείται να φάει 10€.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια πολλα καλη Ανασταση σε ολους .

Λοιπον εχουμε βαλει στο Xbox one το fortnite και τοσο καιρο επαιζε κανονικα,σημερα μου βγαζει κατι για GOLD και τετοια που δεν εχω ιδεα τι είναι και δεν παιζει.

Δεν το δινουν δωρεαν αυτό το παιχνιδι ; Ετσι ηξερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη λογική που κάναμε για την βραζιλιάνικη κάρτα xbox gold 12 months μπορούμε να το κάνουμε και για παιχνίδια που δεν είναι για το Ευρωπαϊκό gamertag μας έτσι δεν είναι?

 

Πάντως οφείλω να πω ότι το support της Microsoft όσο αφορά τα θέματα συνδρομών τουλάχιστον τα σπάει.

 

Έκανα το "κολπάκι" για την 12 μηνη xbox live gold από Βραζιλία και μετά την μηνιαία xbox game ultimate κάρτα για να έχω 14 μήνες xbox game pass ultimate αλλά επειδή ο λογαριασμός δεν ήταν δικός μου και ο φίλος μου κατά λάθος μου έδωσε λάθος μειλ με αποτέλεσμα να βάλω τους 14 μήνες xbox game pass ultimate σε άλλο λογαριασμό μειλ που δεν είχε καν xbox profile.

Μίλησα μέσω chat με τα κεντρικά της Microsoft και τους είπα αν μπορούν να μεταφέρουν την 14 μηνη συνδρομή από το λάθος μειλ στο σωστό μειλ που είναι συνδεδεμένο με το gamertag του φίλου μου και όλως περίεργος μετά από κάποιους κωδικούς που έστειλε η Ms στα 2 μειλ για να δει αν του ανήκουν αυτα τα μειλ το έκανε κανονικά και μέσα σε 5 λεπτά.

 

Respect στην Microsoft γι' αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Lalakis1975 είπε

χρονια πολλα καλη Ανασταση σε ολους .

Λοιπον εχουμε βαλει στο Xbox one το fortnite και τοσο καιρο επαιζε κανονικα,σημερα μου βγαζει κατι για GOLD και τετοια που δεν εχω ιδεα τι είναι και δεν παιζει.

Δεν το δινουν δωρεαν αυτό το παιχνιδι ; Ετσι ηξερα .

Δωρεάν είναι το παιχνίδι, για να παίξεις online θέλει gold 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...