Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πολυ κουφο προβλημα.Δηλαδη απο τον υπολογιστη σου βλεπεις την συνδρομη σου και μεσα απο την κονσολα φαινεται οτι δεν εχεις ενεργη συνδρομη.Σωστα καταλαβα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε browser βλεπω οτι ληγει το 2022

στον υπολογιστη (xbox app) βλεπει οτι δεν υπαρχει συνδρομη ενεργη. δοκιμασα να παιξω game

η κονσολα επισης βλεπει οτι ΔΕΝ υπαρχει ενεργη συνδρομη, ΟΜΩΣ στις ρυθμισεις της αν παω subscriptions βλεπω καναονικα οτι ληγει 2022

 

 

εχω μιλησει με διαφορους. ολοι λενε να κανω τα ιδια. κοινως reset κονσολα, remove account,  και λοιπα.

 

 

 

Ε τιποτα δε λειτουργησε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργα πραγματα.Σου προτεινω 2 λυσεις.Ζητα απο φιλο αν εχει xbox να εβαζε τον λογαριασμο σου στην κονσολα του να δειτε αν φαινεται η συνδρομη και μπορει να παιξει online.

Επισης κανε ενα κοπο και αλλαξε κωδικο στον λογαριασμο σου.Φαινεται ανουσιο αλλα αν εχει φαει σκαλωμα το συστημα μπορει με αλλαγη κωδικου να ξεμπλοκαρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες ρε φίλε όλοι όσοι πήραμε το 12:12 με το ΕΑ να βλεπουμε εικονικά το 1 έτος και όταν λήξει η προηγούμενη συνδρομή μας να φαίνεται ότι έχουμε 1 έτος ακόμα αλλά να μην δουλεύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, Mr_Terror said:

περιεργα πραγματα.Σου προτεινω 2 λυσεις.Ζητα απο φιλο αν εχει xbox να εβαζε τον λογαριασμο σου στην κονσολα του να δειτε αν φαινεται η συνδρομη και μπορει να παιξει online.

Επισης κανε ενα κοπο και αλλαξε κωδικο στον λογαριασμο σου.Φαινεται ανουσιο αλλα αν εχει φαει σκαλωμα το συστημα μπορει με αλλαγη κωδικου να ξεμπλοκαρει.

Δεν έχω κάποιον. Όλοι βλέπεις είναι στο αντίπαλο στρατόπεδο

Δε πιστεύω να αλλάξει κάτι με τον κωδικό. 

3 minutes ago, foler79 said:

Λες ρε φίλε όλοι όσοι πήραμε το 12:12 με το ΕΑ να βλεπουμε εικονικά το 1 έτος και όταν λήξει η προηγούμενη συνδρομή μας να φαίνεται ότι έχουμε 1 έτος ακόμα αλλά να μην δουλεύει;

Ακριβώς έτσι είμαι τώρα. Το θέμα είναι οτι το σαπορτ βλέπει την ληξη το 2022. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εφαρμογή Xbox game pass στο κινητό σου αν πατήσεις κάτω κάτω στο avatar σου τι σου λέει; Σε μένα την ημερομηνία λήξης μαζί με το 1 έτος που πήρα. 

2 λεπτά πριν, foler79 είπε

Στην εφαρμογή Xbox game pass στο κινητό σου αν πατήσεις κάτω κάτω στο avatar σου τι σου λέει; Σε μένα την ημερομηνία λήξης μαζί με το 1 έτος που πήρα. 

Κάτι ακόμα... Γιατί δεν λες στο support να σου ακυρώσουν την συνδρομή και στην συνέχεια να σου δώσουν χειροκίνητα τους μήνες που βλέπουν και αυτοί ότι έχεις ακόμα ενεργή συνδρομή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

σε browser βλεπω οτι ληγει το 2022

στον υπολογιστη (xbox app) βλεπει οτι δεν υπαρχει συνδρομη ενεργη. δοκιμασα να παιξω game

η κονσολα επισης βλεπει οτι ΔΕΝ υπαρχει ενεργη συνδρομη, ΟΜΩΣ στις ρυθμισεις της αν παω subscriptions βλεπω καναονικα οτι ληγει 2022

εχω μιλησει με διαφορους. ολοι λενε να κανω τα ιδια. κοινως reset κονσολα, remove account,  και λοιπα.

Ε τιποτα δε λειτουργησε

Αφαιρεσε το account του XBX αππ, μετα απεγκατεστησε το απο το συστημα σου. Ελεξε της ρυθμισεις ιδιωτικοτητας
+ αδειες προς την ΜΣ για χρηση προσωπικων σου δεδομενων. Πρεπει να μπορουν να διαστευρωνουν δεδομενα να τα συλλεγουν απο εσενα κλπ κλπ, μετα πηγαινε στο microsoft account στον ΗΥ βεβαιωσου οτι εχει ιδιες ρυθμισεις με αυτες του XOX account ΟΤΑΝ τις βλεπεις απο ΗΥ.

Κανε αλλαγες και δωσε 1 βραδι για να διασταυροθουν οι βασεις.

Δοκιμαζεις ουσιαστικα να βρεις τι μπορει να εμποδιζει την βαση δεδομενων ΜΣ να ενημερωσει την βαση ΧΒΟΧ. Δεν ειναι ιδιες. Η βαση ΜΣ πρεπει πλεον να φιλοξενειται ΕΕ (γιατι νομιζετε οτι η ΜΣ ερχεται γραικια για κεντρο δεομενων και οχι τουρκια;) ενω η βαση ΧΒΟΧ ειναι ΗΠΑ εαν θυμαμαι. 

Στην περιπτωση που εχει αυτο το θεμα η διασταυρωση της συνδρομης σου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, foler79 said:

Στην εφαρμογή Xbox game pass στο κινητό σου αν πατήσεις κάτω κάτω στο avatar σου τι σου λέει; Σε μένα την ημερομηνία λήξης μαζί με το 1 έτος που πήρα. 

Κάτι ακόμα... Γιατί δεν λες στο support να σου ακυρώσουν την συνδρομή και στην συνέχεια να σου δώσουν χειροκίνητα τους μήνες που βλέπουν και αυτοί ότι έχεις ακόμα ενεργή συνδρομή;

Παιζει αυτό το σενάριο; Μη φάω καμια φολα και μετα δεν έχω καθόλου συνδρομή...

1 hour ago, Mazinga said:

Αφαιρεσε το account του XBX αππ, μετα απεγκατεστησε το απο το συστημα σου. Ελεξε της ρυθμισεις ιδιωτικοτητας
+ αδειες προς την ΜΣ για χρηση προσωπικων σου δεδομενων. Πρεπει να μπορουν να διαστευρωνουν δεδομενα να τα συλλεγουν απο εσενα κλπ κλπ, μετα πηγαινε στο microsoft account στον ΗΥ βεβαιωσου οτι εχει ιδιες ρυθμισεις με αυτες του XOX account ΟΤΑΝ τις βλεπεις απο ΗΥ.

Κανε αλλαγες και δωσε 1 βραδι για να διασταυροθουν οι βασεις.

Δοκιμαζεις ουσιαστικα να βρεις τι μπορει να εμποδιζει την βαση δεδομενων ΜΣ να ενημερωσει την βαση ΧΒΟΧ. Δεν ειναι ιδιες. Η βαση ΜΣ πρεπει πλεον να φιλοξενειται ΕΕ (γιατι νομιζετε οτι η ΜΣ ερχεται γραικια για κεντρο δεομενων και οχι τουρκια;) ενω η βαση ΧΒΟΧ ειναι ΗΠΑ εαν θυμαμαι. 

Στην περιπτωση που εχει αυτο το θεμα η διασταυρωση της συνδρομης σου...

Πολύ παιδεμα πιστεύω για το τίποτα. 

 

Αλλωστε δεν  αλλαξα καποια ρύθμιση ή κάτι άλλο. 

 

 

 

 

Αμα τους πάρω τηλέφωνο θα βγάλω άκρη; Γιατί με το τσατ δε βλέπω φως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, d_gkal είπε

Παιζει αυτό το σενάριο; Μη φάω καμια φολα και μετα δεν έχω καθόλου συνδρομή...

Πολύ παιδεμα πιστεύω για το τίποτα. 

Αλλωστε δεν  αλλαξα καποια ρύθμιση ή κάτι άλλο. 

Αμα τους πάρω τηλέφωνο θα βγάλω άκρη; Γιατί με το τσατ δε βλέπω φως

Εννοείται ότι θα βγάλεις άκρη με τα παιδιά στο support μέσω τηλεφώνου!!!

0080044128732 παρτους τώρα το πρωί, μέχρι τις 16:00 είναι ανοιχτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες αν αγοράσω αυτό https://www.eneba.com/gog-cyberpunk-2077-gog-key-ru-cis-2 είναι το παιχνίδι το cyberpunk?  Και το βάζω με vpn αργεντινησ? Και που μπαίνω ακριβως δεν έχω ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Stelaras1993 είπε

Παίδες αν αγοράσω αυτό https://www.eneba.com/gog-cyberpunk-2077-gog-key-ru-cis-2 είναι το παιχνίδι το cyberpunk?  Και το βάζω με vpn αργεντινησ? Και που μπαίνω ακριβως δεν έχω ιδεα

Δεν είναι για Xbox αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stelaras1993 είπε

Παίδες αν αγοράσω αυτό https://www.eneba.com/gog-cyberpunk-2077-gog-key-ru-cis-2 είναι το παιχνίδι το cyberpunk?  Και το βάζω με vpn αργεντινησ? Και που μπαίνω ακριβως δεν έχω ιδεα

image.png.b7db77048a23eb24dd8d59082a2d047a.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, mikele13- said:

Εννοείται ότι θα βγάλεις άκρη με τα παιδιά στο support μέσω τηλεφώνου!!!

0080044128732 παρτους τώρα το πρωί, μέχρι τις 16:00 είναι ανοιχτό

Δε μπόρεσα να μιλήσω στο τηλέφωνο που έδωσες. 

Εκανα request call όμως απ το site. 

Εν τέλη, έχω ultimate όμως δε λειτουργει το gamepass και το gold. 

Μονο τα παιχνίδια της EA...  Τώρα το διαπίστωσα. 

 

Το παλικαρι προώθησε το θέμα στους ανώτερους. 

Περιμένω ενημέρωση. 

 

Ωχ ωχ ωχ... Και ήθελα να παρω κάποια παιχνίδια που τα έχει προσφορά με gold. Πφφφ. Τωρα ετυχε. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...