Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ναι είναι γεγονός.... Μετά από 2 εβδομάδες που παιδεύομαι με το chat της MS για να μου προσθέσουν 4 μήνες από το conversion του EA που δεν μου είχε περαστεί σωστά, επιτέλους σήμερα λύθυκε το πρόβλημα και πλεον έχω Ultimate μέχρι τον Μάϊο του 2023. Θα αγοράσβω και μία 12 μηνη ΕΑ ακόμα κια θα φτάσω στα 3 χρόνια (παρά 2 μήνες)

image.png.112c1ee4f8f62c5417ba551ec89a307c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, Stelaras1993 είπε

Ωραία αυτό τότε😜 δεν το είδα ότι ειναι για PC. 34,40 από 60 που πάει εδώ με τα μεταφορικά ειναι μισή τιμη

FC807DAD-E0EB-4133-967A-66086B797443.png

εχω την εντύπωση πως πρέπει στο λογαριασμό σου να υπάρχει ρύθμιση Αργεντινής + τρόπος πληρωμής Αργεντινής, και όχι απλά ένα VPN μια φορά μόνο. Στα παιχνίδια επιλέγεις 1 region και μένεις με αυτο.

Σχεδόν αδύνατο δηλαδή και περιοριστικό. Ας το επιβεβαιώσει και άλλος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

εχω την εντύπωση πως πρέπει στο λογαριασμό σου να υπάρχει ρύθμιση Αργεντινής + τρόπος πληρωμής Αργεντινής, και όχι απλά ένα VPN μια φορά μόνο. Στα παιχνίδια επιλέγεις 1 region και μένεις με αυτο.

Σχεδόν αδύνατο δηλαδή και περιοριστικό. Ας το επιβεβαιώσει και άλλος.

So μακρυά και αγαπημένοι  !! Thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sphinxgr  Όταν θέλω να αγοράσω παιχνίδια μέσω του MS store πάντα τα αγοράζω από US store γιατί έχει χαμηλότερες τιμές από Ευρώπη και είναι με δολάριο. Την πρώτη φορά που προσπάθησα να αγοράσω από Αμερική έπρεπε να βάλω διεύθυνση από US και έβαλα από Alaska για να έχει μηδέν ΦΠΑ. μετά αγοράζεις από γνωστά μαγαζιά προπληρομένες κάρτες xbox US με δολάρια και κάνεις reedem τον κωδικό. Έτσι απλά χωρίς VPN μπαίνεις στο US στορε και αγοράζεις από το balance που έχεις στο US store.

Περισσότερο το χρησιμοποιώ όταν υπάρχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με την Ευρώπη, όπως πχ. κάποια Lego παιχνίδια που είχε βγάλει σε προσφορά και στο Ελληνικό store είχαν 15€+ και τα αγόραζα στο Αμερικάνικο με 5-6$.

Τώρα δεν έχω προσπαθήσει να αγοράσω ή να κάνω redeem από κάποιο άλλο region.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, SKRUTZ είπε

@sphinxgr  Όταν θέλω να αγοράσω παιχνίδια μέσω του MS store πάντα τα αγοράζω από US store γιατί έχει χαμηλότερες τιμές από Ευρώπη και είναι με δολάριο. Την πρώτη φορά που προσπάθησα να αγοράσω από Αμερική έπρεπε να βάλω διεύθυνση από US και έβαλα από Alaska για να έχει μηδέν ΦΠΑ. μετά αγοράζεις από γνωστά μαγαζιά προπληρομένες κάρτες xbox US με δολάρια και κάνεις reedem τον κωδικό. Έτσι απλά χωρίς VPN μπαίνεις στο US στορε και αγοράζεις από το balance που έχεις στο US store.

Περισσότερο το χρησιμοποιώ όταν υπάρχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με την Ευρώπη, όπως πχ. κάποια Lego παιχνίδια που είχε βγάλει σε προσφορά και στο Ελληνικό store είχαν 15€+ και τα αγόραζα στο Αμερικάνικο με 5-6$.

Τώρα δεν έχω προσπαθήσει να αγοράσω ή να κάνω redeem από κάποιο άλλο region.

Ο χρήστης σου όμως σε ποιο region είναι δηλωμένος? Αλάσκα μόνιμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο my account στο your info βγάζει αυτό.

image.png.fd429e5ba0e8a4282e57463d304e59f5.png

και στο Address book βγάζει 2 μία την ελληνική και μία της Αλάσκας και έχει ένδειξη Preferred billing info.

Βασικά τώρα που το σκέφτομαι δεν τους νοιάζει πόσες διευθύνσεις έχεις. απλά τους νοιάζει όταν θα πας να αγοράσεις από το US store να βλέπει μια Αμερικάνικη διεύθυνση μέσα. Γιατί όταν αγοράζω από το Ελληνικό store δεν μου βγάζει επιλογές για να διαλέξω διευθύνσεις κια τα λοιπά, απλά παίζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, SKRUTZ είπε

Στο my account στο your info βγάζει αυτό.

image.png.fd429e5ba0e8a4282e57463d304e59f5.png

και στο Address book βγάζει 2 μία την ελληνική και μία της Αλάσκας και έχει ένδειξη Preferred billing info.

Βασικά τώρα που το σκέφτομαι δεν τους νοιάζει πόσες διευθύνσεις έχεις. απλά τους νοιάζει όταν θα πας να αγοράσεις από το US store να βλέπει μια Αμερικάνικη διεύθυνση μέσα. Γιατί όταν αγοράζω από το Ελληνικό store δεν μου βγάζει επιλογές για να διαλέξω διευθύνσεις κια τα λοιπά, απλά παίζει κανονικά.

Οπότε για να αγοράζεις από άλλο region από το microsoft store, χρειάζεσαι:

  • διεύθυνση τιμολόγησης σε αυτή την περιοχή και
  • παράλληλα τρόπο πληρωμής εκείνης της περιοχής (ο μόνος τρόπος μέχρι τώρα είναι προπληρωμένες κάρτες εκείνης της περιοχής)

Επιπλέον ερωτήσεις:

  1. Αν θέλω να κάνω redeem κωδικό που αφορά άλλο region , τι πρέπει να γίνει?
  2. Υπάρχει τρόπος να βάζω λεφτά στο λογαριασμό μου στη microsoft (πιστωτική πχ) και να τραβάει λεφτά απο εκεί όταν αγοράζω απο οποιοδήποτε store?
  3. Για να βάλω λεφτά στο λογαριασμό μου μέσω προπληρωμένων καρτων, αυτές είναι απο US -> μόνο για US? Ή μπορώ να πάρω κάρτα Ελλάδας και να αγοράσω US και το αντίθετο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεν παίζει σε όλα τα region αυτή η μέθοδος, (εγώ το έχω κάνει πάνω από 10 φορές μόνο στο US store, σε κανένα άλλο.)

2.Όχι ο μόνος τρόπος είναι αγορά xbox κάρτας προπληρωμένης για το συγκεκριμένο region από διάφορα site.

3. To κάθε region θέλει δικιά του κάρτα. Σκέψου ότι αγοράζω 50$ και τα περνάω στο US store, Από το Ελληνικό store δεν τα βλέπω αυτά τα χρήματα ούτε μπορώ να τα χρησιμοποιήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και ένα παράδειγμα από το balance που έχω τώρα.

image.png.fd6467ce7f3d1c8f02f445010d5ca9dd.png

Μόλις τώρα, leo066 είπε

Ο πιο συμφέρων τρόπος είναι από το βραζιλιάνικο.

Για αγορά παιχνιδιών από το Βραζιλιάνικο store εννοείς? Το έχεις κάνει? με ποιόν τρόπο? Sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά με ενδιαφέρει γιατί εκεί έχει πολύ χαμηλότερες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, SKRUTZ είπε

1. Δεν παίζει σε όλα τα region αυτή η μέθοδος, (εγώ το έχω κάνει πάνω από 10 φορές μόνο στο US store, σε κανένα άλλο.)

2.Όχι ο μόνος τρόπος είναι αγορά xbox κάρτας προπληρωμένης για το συγκεκριμένο region από διάφορα site.

3. To κάθε region θέλει δικιά του κάρτα. Σκέψου ότι αγοράζω 50$ και τα περνάω στο US store, Από το Ελληνικό store δεν τα βλέπω αυτά τα χρήματα ούτε μπορώ να τα χρησιμοποιήσω.

1) redeem εννοώ κωδικό απο cd keys πχ. Όχι απο store . Τι πρέπει να κάνει κάποιος για να μπορεί να κανει redeem?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, SKRUTZ είπε

Να και ένα παράδειγμα από το balance που έχω τώρα.

image.png.fd6467ce7f3d1c8f02f445010d5ca9dd.png

Για αγορά παιχνιδιών από το Βραζιλιάνικο store εννοείς? Το έχεις κάνει? με ποιόν τρόπο? Sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά με ενδιαφέρει γιατί εκεί έχει πολύ χαμηλότερες τιμές.

Με gift card. Μια βραζιλιάνικη διεύθυνση και ελληνική κάρτα (δεν μπορείς να πληρώσεις με αυτη) 

Legion και Valhalla bundle το έχει 65 ευρώ πχ

Επεξ/σία από leo066
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

π.χ αγορά κάρτας 25$ US από G2A login sto US store και redeem code

Μόλις τώρα, leo066 είπε

Με gift card. Μια βραζιλιάνικη διεύθυνση και ελληνική κάρτα (δεν μπορείς να πληρώσεις με αυτη) 

Χωρίς VPN και με τυχαία διεύθυνση Βραζιλίας και κανονικό πέρασμα χρεωστικής κάρτας Ελλάδας αν κατάλαβα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SKRUTZ είπε

π.χ αγορά κάρτας 25$ US από G2A login sto US store και redeem code

Χωρίς VPN και με τυχαία διεύθυνση Βραζιλίας και κανονικό πέρασμα χρεωστικής κάρτας Ελλάδας αν κατάλαβα καλά.

Ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...