Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, elenpi είπε

Καλησπέρα παιδιά!

Επειδή έχω μπερδευτεί με τα EA Access και την συνδρομη από Βραζιλία, παίζει να με βοηθήσει κάνεις; Εγώ έχω Ultimate μέχρι 3/1/21. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να την επεκτείνω όσο περισσότερο πάει και όσο πιο φθηνά;

Να περιμένεις μέχρι τότε.

Μετά, θα πάρεις 2 ή 3 12μηνες brazil (με 30€ την κάθε μια) +13€ για μετατροπή τους σε Ultimate. 

Αλλιώς με 90€ παίρνεις 4 ΕΑ Τώρα και σου γίνονται 16 μήνες Ultimate. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, sphinxgr είπε

Να περιμένεις μέχρι τότε.

Μετά, θα πάρεις 2 ή 3 12μηνες brazil (με 30€ την κάθε μια) +13€ για μετατροπή τους σε Ultimate. 

Αλλιώς με 90€ παίρνεις 4 ΕΑ Τώρα και σου γίνονται 16 μήνες Ultimate. 

Δεν έρχεται πιο φθηνά το 90euro 4xEA τώρα; Αν τις παρω, πρεπει να τις ενεργοποιησω τώρα ή όταν ληξει τον Μαρτιο η συνδρομη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, elenpi είπε

Δεν έρχεται πιο φθηνά το 90euro 4xEA τώρα; Αν τις παρω, πρεπει να τις ενεργοποιησω τώρα ή όταν ληξει τον Μαρτιο η συνδρομη;

μέχρι το Μάρτιο ίσως δεν λειτουργούν ή οτιδήποτε μπορεί να μην δουλευει. Δεν υπάρχει καμία εγγύηση πέραν των 15 ημερών.

Πιο φθηνες πως είναι? Με τον 1 τρόπο παίρνεις με 90€ 16 μηνες, με τον άλλο με 73€ 27 μηνες ή 105€ 36 μήνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

μέχρι το Μάρτιο ίσως δεν λειτουργούν ή οτιδήποτε μπορεί να μην δουλευει. Δεν υπάρχει καμία εγγύηση πέραν των 15 ημερών.

Πιο φθηνες πως είναι? Με τον 1 τρόπο παίρνεις με 90€ 16 μηνες, με τον άλλο με 73€ 27 μηνες ή 105€ 36 μήνες. 

Κατάλαβα τι λες, δεν υπολόγισα τα +13 ευρώ στην δεύτερη περίπτωση κιόλας. Οπότε δεν αξίζει να πάρω τώρα, αλλά να περιμένω και να τα πάρω τότε. Ούτε να φιτάξω άλλον χρήστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι ΔΕΝ έγινε στο πόδι. Παρατηρώ κι άλλα obscure σημεία, εκτός από αυτό που ανέφερα πιο πάνω.

Για παράδειγμα, αγόρασα 12μηνη EA Access και όταν πήγα να εξαργυρώσω τον κωδικό, δεν με ρώτησε εάν θέλω να μετατραπεί σε 4μηνη Ultimate, με ενημέρωσε μόνο ότι θα γίνει έτσι. Αν δεν με ενδιέφερε η library του Game Pass και με ενδιέφερε αποκλειστικά και μόνο η library του EA Access, γιατί να με αναγκάσει να φάω τέτοια ήττα, ακυρώνοντάς μου 8 μήνες;

https://support.xbox.com/en-US/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/ea-play-with-xbox-game-pass-FAQ
 

You can cancel your Xbox Game Pass Ultimate subscription at any time and then sign up for EA Play on Xbox. To cancel your Xbox Game Pass Ultimate subscription, sign in to your Microsoft account. Under Xbox Game Pass Ultimate, select Payment & billing, and then Cancel. You’ll have an option to end your subscription on its expiration date. Depending on your subscription’s status, you may also have an option to end it immediately with a refund of the price you paid for Ultimate only.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. 

14 Δεκεμβρίου μου λήγει η ultimate. Είναι σε προσφορά σήμερα στο cd keys.com η 12 μηνη gold ευρωπαϊκή στα 39,29 ευρώ. Εάν προσθέσω και μια game pass ενός μήνα θα μετατραπεί σε ultimate 12 μηνών; 

Επεξ/σία από tonis1989
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, tonis1989 είπε

Καλησπέρα. 

14 Δεκεμβρίου μου λήγει η ultimate. Είναι σε προσφορά σήμερα στο cd keys.com η 12 μηνη gold ευρωπαϊκή στα 39,29 ευρώ. Εάν προσθέσω και μια game pass ενός μήνα θα μετατραπεί σε ultimate 12 μηνών; 

Διάβασε το 1ο ποστ του τρέχοντος θέματος να μαθεις για τις μετατροπες

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Διάβασε το 1ο ποστ του τρέχοντος θέματος να μαθεις για τις μετατροπες

Καλησπέρα και ευχαριστούμε για τους τρόπους και τα βήματα που έχεις αναρτήσει. Η διαδικασία που θέλω να κάνω είναι να βαλω gold και απλή game pass, απλά έχω την απορία αν μετατραπεί σε ultimate. Δεν έχω παρατηρήσει κάπου να αναγράφει αυτή την διαδικασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, tonis1989 είπε

Καλησπέρα και ευχαριστούμε για τους τρόπους και τα βήματα που έχεις αναρτήσει. Η διαδικασία που θέλω να κάνω είναι να βαλω gold και απλή game pass, απλά έχω την απορία αν μετατραπεί σε ultimate. Δεν έχω παρατηρήσει κάπου να αναγράφει αυτή την διαδικασία. 

Κανεις δεν κάνει αυτο που θες να κάνεις εσυ - και δεν καταλαβαίνω τι θες να κερδίσεις με το να πάρεις gold+game pass?.

  • Αν κάποιος έχει ultimate που λήγει σε αρκετό καιρό βαζει απο πάνω ΕΑ
  • Αν έχει gold, βαζει gold και μετατρέπει σε Ultimate (3o post)
  • Αν δεν έχει τίποτα, κάνει το ακριβώς απο πάνω
  • Αν έχει ultimate και λήγει σε λίγο καιρό και εδώ κάνει το ακριβώς ίδιο, όταν του λήξει και εφόσον επιτρέπεται ακόμα να γίνεται.

  • Πάντα υπάρχει και η λύση σε υπάρχοντες χρήστες, να φτιαξει καποιος νεο χρήστη που θα έχει μονο τις συνδρομές του που θα τις χρησιμοποιουν και όλοι οι λογαριασμοι του μηχανήματος και να κάνει τα βηματα του 30υ ποστ ωστε να φορτώσει ultimate
Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Κανεις δεν κάνει αυτο που θες να κάνεις εσυ - και δεν καταλαβαίνω τι θες να κερδίσεις με το να πάρεις gold+game pass?.

  • Αν κάποιος έχει ultimate βαζει απο πάνω ΕΑ
  • Αν έχει gold, βαζει gold και μετατρέπει σε Ultimate (3o post)
  • Αν δεν έχει τίποτα, κάνει το ακριβώς απο πάνω
  • Αν έχει ultimate και λήγει σε λίγο καιρό και εδώ κάνει το ακριβώς ίδιο.

Έχω δει την προσφορά στο cd keys.com 12μηνης gold και ήθελα να πάρω καθαρούς 12 μήνες Ultimate απλά κουμπώνοντας μια pass ενός μήνα. 

Επεξ/σία από tonis1989
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tonis1989 είπε

Έχω δει την προσφορά στο cd keys.com και ήθελα να πάρω καθαρούς 12 μήνες Ultimate απλά κουμπώνοντας μια pass ενός μήνα. 

δεν καταλαβαινω τι γραφεις ... 
η διαδικασια ειναι αυτη που σου ειπε ο @sphinxgr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, tonis1989 είπε

Έχω δει την προσφορά στο cd keys.com 12μηνης gold και ήθελα να πάρω καθαρούς 12 μήνες Ultimate απλά κουμπώνοντας μια pass ενός μήνα. 

Ούτε εγω καταλαβαίνω! Μάλλον θες κάτι που δεν γίνεται!

Τα μόνα ενδεχόμενα είναι τα ακόλουθα 4. Επέλεξε 1. Δεν υπάρχουν αλλα

  1. Αν κάποιος έχει ultimate βαζει απο πάνω ΕΑ
  2. Αν έχει gold, βαζει gold και μετατρέπει σε Ultimate (3o post)
  3. Αν δεν έχει τίποτα, κάνει το ακριβώς απο πάνω
  4. Αν έχει ultimate και λήγει σε λίγο καιρό και εδώ κάνει το ακριβώς ίδιο, όταν του λήξει και εφόσον επιτρέπεται ακόμα να γίνεται.
Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dskoul είπε

δεν καταλαβαινω τι γραφεις ... 
η διαδικασια ειναι αυτη που σου ειπε ο @sphinxgr

Εννοώ με μια 12μηνη gold κ μια απλή pass αν μετατρέπεται σε ultimate. Η διαδικασία να γίνει μετά τη λήξη της ήδη υπάρχουσας Ultimate μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tonis1989 είπε

Εννοώ με μια 12μηνη gold κ μια απλή pass αν μετατρέπεται σε ultimate. Η διαδικασία να γίνει μετά τη λήξη της ήδη υπάρχουσας Ultimate μου. 

ΟΧΙ. Μόλις λήξει θα βάλεις 12μηνες gold και θα αγοράσεις απο το επίσημο store 1 μηνα Ultimate με 13€ για να γίνει η μετατροπή όλων των μηνων σε ultimate. Τι θες και μπλέκεις την game pass?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sphinxgr είπε

ΟΧΙ. Μόλις λήξει θα βάλεις 12μηνες gold και θα αγοράσεις απο το επίσημο store 1 μηνα Ultimate με 13€ για να γίνει η μετατροπή όλων των μηνων σε ultimate. Τι θες και μπλέκεις την game pass?

Την μόνη διαδικασία που έχω σε απορία είναι με μια σκέτη gold και μια σκέτη pass εάν μετατρέπεται σε ultimate. Οι τιμές που βρήκα είναι 39,29€ gold 12 month και game pass 1 month στα 4,53€. Πριν παω σε αγορά της pass ειχα την παραπάνω απορία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...