Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, ParafronGR είπε

Παίδες, υπάρχει καμιά διαφορά αν η συνδρομή που θα βρούμε είναι brazil ή MEA?

Βρήκα στα 32€ τη MEA αλλά δεν ξέρω πώς θα δουλέψει. Με VPN στην Τουρκία θα μπει?

 

 

54 λεπτά πριν, ParafronGR είπε

MEA = Middle East & Africa 

33. 83€ έχει η Brazil 12 month gold. Γιατί να πάρεις άγνωστη άσχετη συνδρομή? Για 2€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έγινε διαθέσιμη η πρώτη παρτίδα με τα δωρεάν παιχνίδια του Δεκεμβρίου από το Games with Gold.

The Raven Remarstered [Xbox One]: https://www.microsoft.com/el-gr/p/the-raven-remastered/c3qdk7r638h2?activetab=pivot:overviewtab
Saints Row: Gat Out of Hell [Xbox 360]: https://www.microsoft.com/el-gr/p/saints-row-gat-out-of-hell/bqkrb1z77g6r?cid=msft_web_search&activetab=pivot:overviewtab

 

Επίσης, αν μπείτε μέσω του Ιαπωνικού store, δίνει δωρεάν και το Frontlines: Fuel of War. Χρησιμοποιήστε το Chrome που κάνει αυτόματη μετάφραση στα Αγγλικά για να το πάρετε.

Frontline: Fuel of War [Xbox 360]: https://www.microsoft.com/ja-jp/p/frontlines-fuel-of-war/c535g04wlz9r?activetab=pivot:overviewtab

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Τι συνδρομή έχεις και τι θες να κάνεις?

Αυτή τη στιγμή δεν έχω τίποτα και θα ήθελα να πάρω μία ultimate.

23 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Τι συνδρομή έχεις και τι θες να κάνεις?

Αυτή τη στιγμή δεν έχω τίποτα και θα ήθελα να πάρω μία ultimate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, evagelos_21 είπε

Αυτή τη στιγμή δεν έχω τίποτα και θα ήθελα να πάρω μία ultimate.

Αυτή τη στιγμή δεν έχω τίποτα και θα ήθελα να πάρω μία ultimate.

Διάβασε το 1ο post και το 3ο post του τρέχοντος θέματος, με προσοχή. Θα σου λυθούν όλες οι απορίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Διάβασε το 1ο post και το 3ο post του τρέχοντος θέματος, με προσοχή. Θα σου λυθούν όλες οι απορίες 

Μα η ερώτησή μου είναι πολύ συγκεκριμένη. Αυτή τη στιγμή συμφέρει να πάρω αυτό που λες το πρώτο post, ή συνδρομή ΕΑ που θα μετασχηματιστεί σε ultimate. 

Το απαντάει αυτό το πρώτο και το τρίτο post;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, evagelos_21 είπε

Μα η ερώτησή μου είναι πολύ συγκεκριμένη. Αυτή τη στιγμή συμφέρει να πάρω αυτό που λες το πρώτο post, ή συνδρομή ΕΑ που θα μετασχηματιστεί σε ultimate. 

Το απαντάει αυτό το πρώτο και το τρίτο post;

 

Στις 27/11/2020 στις 4:40 ΜΜ, sphinxgr είπε
  • Αν κάποιος έχει ultimate που λήγει σε αρκετό καιρό βαζει απο πάνω ΕΑ
  • Αν έχει gold, βαζει gold και μετατρέπει σε Ultimate (3o post)
  • Αν δεν έχει τίποτα, κάνει το ακριβώς από πάνω
  • Αν έχει ultimate και λήγει σε λίγο καιρό και εδώ κάνει το ακριβώς ίδιο, όταν του λήξει και εφόσον επιτρέπεται ακόμα να γίνεται.
  • Πάντα υπάρχει και η λύση σε υπάρχοντες χρήστες, να φτιαξει κάποιος νέο χρήστη που θα έχει μόνο τις συνδρομές του που θα τις χρησιμοποιούν και όλοι οι λογαριασμοί του μηχανήματος και να κάνει τα βήματα του 30υ ποστ ωστε να φορτώσει ultimate

 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ  στους sphinxgr, le066 και λοιπά καλόπαιδα που μας ενημερώνουν συνέχεια για τις εξελίξεις στα gamepass, αγορές από άλλα region και άλλα τέτοια ωραία πράγματα. Έχω ξεπατωθεί να αγοράζω σε τιμές λιγότερες του φραππέ από Βραζιλιάνικο store τις τελευταίες ημέρες παιχνίδια για Xbox One που θα αρχίζω να μιλάω σαν τα Τσικιτίτας.

Υπενθυμίζω για όσους δεν το θυμούνται ότι 4 Δεκεμβρίου μπαίνει το Dragon Quest 11 (Switch version) στο πάσο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Ren_of_Heavens είπε

Να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ  στους sphinxgr, le066 και λοιπά καλόπαιδα που μας ενημερώνουν συνέχεια για τις εξελίξεις στα gamepass, αγορές από άλλα region και άλλα τέτοια ωραία πράγματα. Έχω ξεπατωθεί να αγοράζω σε τιμές λιγότερες του φραππέ από Βραζιλιάνικο store τις τελευταίες ημέρες παιχνίδια για Xbox One που θα αρχίζω να μιλάω σαν τα Τσικιτίτας.

Υπενθυμίζω για όσους δεν το θυμούνται ότι 4 Δεκεμβρίου μπαίνει το Dragon Quest 11 (Switch version) στο πάσο. 

Πως πληρώνεις στο βραζιλιάνικό store?

Έχεις βάλει και διεύθυνση Sao Paulo ξερω γω?

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, sphinxgr said:

Πως πληρώνεις στο βραζιλιάνικό store?

Έχεις βάλει και διεύθυνση Sao Paulo ξερω γω?

αγοραζεις βραζιλιάνικη gift card. επειτε απ το βραζιλιάνικο microsoft store αγοραζεις τα παιχνιδια. 

περισσότερα θα δεις στο topic "προτασεις για παιχνίδια xbox one"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Πως πληρώνεις στο βραζιλιάνικό store?

Έχεις βάλει και διεύθυνση Sao Paulo ξερω γω?

Ναι, χρειάζεται και διεύθυνση στην Βραζιλία και τρόπος πληρωμής, όπου μπορείς να βάλεις και ελληνική κάρτα αλλά δεν θα μπορείς να πληρώσεις. Για πληρωμή μόνο με gift card 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, leo066 είπε

Ναι, χρειάζεται και διεύθυνση στην Βραζιλία και τρόπος πληρωμής, όπου μπορείς να βάλεις και ελληνική κάρτα αλλά δεν θα μπορείς να πληρώσεις. Για πληρωμή μόνο με gift card 

Έχω πάρει πολλά παιχνίδια με Βραζιλιάνικη Gift Card και δεν μου ζήτησε ούτε ελληνική κάρτα ούτε διεύθυνση. Απλά διαλέγω ως τρόπο πληρωμής Gift card βάζω τον κωδικό και προχωράει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2020 στις 12:08 ΠΜ, sphinxgr είπε

 

33. 83€ έχει η Brazil 12 month gold. Γιατί να πάρεις άγνωστη άσχετη συνδρομή? Για 2€?

Δεν το είπα για τα χρήματα, αλλά για το άν ισχύει το ίδιο και για άλλα region. Αν πχ αύριο η MEA gold βγει στα 22€ , να τη διαλέξω έναντι της βριαζιλιάνικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ParafronGR είπε

Δεν το είπα για τα χρήματα, αλλά για το άν ισχύει το ίδιο και για άλλα region. Αν πχ αύριο η MEA gold βγει στα 22€ , να τη διαλέξω έναντι της βριαζιλιάνικης

Θεωρητικά αν αγοράσεις από μαγαζί που πουλάει κάρτες για άλλο region (όχι Store) και παράλληλα βρεις σωστό vpn client, ναι ίσως δουλέψει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sphinx ακριβώς ότι είπαν τα παιδιά παραπάνω. Για την ακρίβεια έβαλα διεύθυνση Ρίο Ντε Τζανέιρο και αυτό χρειάστηκε την πρώτη φορά που θα κάνεις αγορά από Βραζιλιάνικο store. Μετά δεν χρειάζεται. Gift card μέσα από MTC game αγόρασα. Το ποσό της gift card για να το δεχτεί χωρίς VPN πρέπει πρώτα να διαλέξετε το παιχνίδι που σας ενδιαφέρει από το Brazilian store της MS κι εκεί που σας ζητάει τον τρόπο πληρωμής, τότε βάζετε τον κωδικό της gift card. Αν πάτε αλλού και κάνετε απλά redeem code χωρίς VPN δεν το δέχεται λόγω ότι αφορά άλλο region.

 Τέσπα, το Τούρκικο store είναι μακρά καλύτερο σε τιμές αλλά πρώτα φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω και δεύτερον θα μου στείλει καμιά Χουρέμ ο Ταγίπ και ούτε που με ξαναείδε κανείς.:P 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως υποσχέθηκα να ενημερώσω ότι μόλις πήρα απάντηση στο ticket που είχα ανοίξει στο shopto.net σχετικά με το αν υπάρχει ημερομηνία λήξης στα κλειδιά για το EA Play/Access.

Αναφορά σε κείμενο

Hello, please accept our sincerest apologies for the delay in response, we are currently experiencing an incredibly high volume of queries, so we are behind with our response times

There are no expiry dates on codes, but as the email you would have received from us after your purchase states,
We advise to use the code within 14 days, as after the 14 days we are unable to investigate or resolve if there are any faults or issues.
Not that there is expected to be any at all.

As your query has been answered, I will close the ticket.
Regards and have a nice day.

Δεν υπάρχει καμία ημερομηνία λήξης, οπότε μπορούμε να ενεργοποιήσουμε τα κλειδιά όποτε το κρίνουμε σκόπιμο. 👍

Επεξ/σία από johnpap21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...