Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έκανα τα βήματα που περιγράφονται στο τρίτο post χωρίς VPN, και τώρα είμαι στο βήμα που να τα μετατρέψω όλα σε ultimate. Πατάω το κουμπί συμμετοχή για ένα ευρώ, και μου βγάζει μήνυμα σφάλματος "αυτή τη στιγμή η συνδρομή σας είναι από διαφορετική περιοχή. Αν εξακολουθεί να μην λειτουργεί επικοινωνήστε με την υποστήριξη πελατών"

Τι πρέπει να κάνω ;

συγγνώμη αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

36 λεπτά πριν, evagelos_21 είπε

Παιδιά έκανα τα βήματα που περιγράφονται στο τρίτο post χωρίς VPN, και τώρα είμαι στο βήμα που να τα μετατρέψω όλα σε ultimate. Πατάω το κουμπί συμμετοχή για ένα ευρώ, και μου βγάζει μήνυμα σφάλματος "αυτή τη στιγμή η συνδρομή σας είναι από διαφορετική περιοχή. Αν εξακολουθεί να μην λειτουργεί επικοινωνήστε με την υποστήριξη πελατών"

Τι πρέπει να κάνω ;

συγγνώμη αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν

To MS account ειναι σε αλλη περιοχη, ισως ΗΠΑ; δες ξανα την αρχη του νηματος και δες τι διαφορες εχει η κατασταση σου με το τι αναφερεται εκει, η περιεγραψε τα παντα για να σε βοηθησουμε.

Δες και εδω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mazinga είπε

To MS account ειναι σε αλλη περιοχη, ισως ΗΠΑ; δες ξανα την αρχη του νηματος και δες τι διαφορες εχει η κατασταση σου με το τι αναφερεται εκει, η περιεγραψε τα παντα για να σε βοηθησουμε.

Δες και εδω

 

Ok το άλλαξα την αμερικανικό που είχα και έπαιξαν μία χαρά.

Στο τελευταίο βήμα είμαι τώρα να το κάνω ultimate, αλλά μου βγάζει ένα μήνυμα λάθους. "We are having trouble processing your payment and we would like to get it sorted out".

Από ότι βλέπω πάντως στα services έχουν κάποια θέματα σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, evagelos_21 είπε

Ok το άλλαξα την αμερικανικό που είχα και έπαιξαν μία χαρά.

Στο τελευταίο βήμα είμαι τώρα να το κάνω ultimate, αλλά μου βγάζει ένα μήνυμα λάθους. "We are having trouble processing your payment and we would like to get it sorted out".

Από ότι βλέπω πάντως στα services έχουν κάποια θέματα σήμερα.

Προπληρωμενη ψηφιακη καρτα τραπεζας παντος ξενοιαζεις, εαν το πειπαλ σε δυσκολευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήθελα κι εγώ να ευχαριστήσω τον sphinxgr ,πήρα κι εγώ 1 χρόνο brazil και την μετέτρεψα πανεύκολα σε game pass ultimate  με 1 ευρώ...για κάποιο λόγο μου έδωσε παραπάνω δωρεάν μήνες την έκανα σήμερα και λήγει στις 06/04/2022...όλο το μυστικό για να μην έχετε κανένα πρόβλημα όπως ειπώθηκε είναι ο λογαριασμός σας στη microsoft να έχει ελληνικά στοιχεία και τρόπο πληρωμής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, evagelos_21 είπε

Παιδιά έκανα τα βήματα που περιγράφονται στο τρίτο post χωρίς VPN, και τώρα είμαι στο βήμα που να τα μετατρέψω όλα σε ultimate. Πατάω το κουμπί συμμετοχή για ένα ευρώ, και μου βγάζει μήνυμα σφάλματος "αυτή τη στιγμή η συνδρομή σας είναι από διαφορετική περιοχή. Αν εξακολουθεί να μην λειτουργεί επικοινωνήστε με την υποστήριξη πελατών"

Τι πρέπει να κάνω ;

συγγνώμη αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν

Θα βάλεις να έχει ελληνικά στοιχεία:

  • Λογαριασμό Microsoft
  • Λογαριασμός Xbox
  • Λογαριασμός Xbox 360
  • Και οι τρόποι πληρωμής των παραπάνω
5 ώρες πριν, Paul64 είπε

ήθελα κι εγώ να ευχαριστήσω τον sphinxgr ,πήρα κι εγώ 1 χρόνο brazil και την μετέτρεψα πανεύκολα σε game pass ultimate  με 1 ευρώ...για κάποιο λόγο μου έδωσε παραπάνω δωρεάν μήνες την έκανα σήμερα και λήγει στις 06/04/2022...όλο το μυστικό για να μην έχετε κανένα πρόβλημα όπως ειπώθηκε είναι ο λογαριασμός σας στη microsoft να έχει ελληνικά στοιχεία και τρόπο πληρωμής

Έχουν βάλει μετατροπή σε Ultimate με 1€ -> 3 μήνες!!!!! Και πέρυσι ίδια περίοδο το είχαν κάνει!!!

Οπότε με 2 12μηνες, έχει νέος χρήστης 12+1+12+1+3=29 μήνες!!!

image.png.8cda0c5667150e58326e885b08b77230.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, διάβασα τα βήματα, το έκανα και με 68 ευρώ τσίμπησα 29 μήνες . Ότι πρέπει για το series S που μόλις παρέλαβα. Χίλια ευχαριστώ sphinxgr

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου καθώς έβαλα σήμερα ένα πακετάκι. Δυστυχώς, έχω πολλά παιχνίδια multiplayer που τα παίζω εδώ και χρόνια στο PS4, οπότε έβαλα και μία plus και δεν μου έφταναν για παραπάνω. 😛 

Η έρωτηση που έχω, όμως, είναι η εξής: γιατί πολλοί δίνουν 12€ για αναβάθμιση και δεν φτιάχνουν καινούργιο λογαριασμό από τη στιγμή που όσους λογαριασμούς και να έχεις στο xbox, όλοι έχουν πρόσβαση σε multiplayer/game pass? Κερδίζω κάτι - πέρα από τα παιχνίδια με gold - αν ανανεώνω ένα λογαριασμό συνέχεια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμίστε μου λίγο γιατί ξέχασα κάποιος που δεν έχει καμία απολύτως συνδρομή αν βάλει μια ετήσια κάρτα ea access όταν τη μετατρέψει σε xbox game pass ultimate θα γίνουν 4 μήνες + 1 μήνας = 5 μήνες xbox game pass ultimate.

Καλά τα θυμάμαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ParafronGR είπε

Να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου καθώς έβαλα σήμερα ένα πακετάκι. Δυστυχώς, έχω πολλά παιχνίδια multiplayer που τα παίζω εδώ και χρόνια στο PS4, οπότε έβαλα και μία plus και δεν μου έφταναν για παραπάνω. 😛 

Η έρωτηση που έχω, όμως, είναι η εξής: γιατί πολλοί δίνουν 12€ για αναβάθμιση και δεν φτιάχνουν καινούργιο λογαριασμό από τη στιγμή που όσους λογαριασμούς και να έχεις στο xbox, όλοι έχουν πρόσβαση σε multiplayer/game pass? Κερδίζω κάτι - πέρα από τα παιχνίδια με gold - αν ανανεώνω ένα λογαριασμό συνέχεια??

Κερδίζεις να μην χρειάζεται να κάνεις login σε 2 λογαριασμούς. Μόνο αυτό. 

2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Θυμίστε μου λίγο γιατί ξέχασα κάποιος που δεν έχει καμία απολύτως συνδρομή αν βάλει μια ετήσια κάρτα ea access όταν τη μετατρέψει σε xbox game pass ultimate θα γίνουν 4 μήνες + 1 μήνας = 5 μήνες xbox game pass ultimate.

Καλά τα θυμάμαι?

Δεν βρίσκω καμία σχετική αναφορά. Μόνο το ακόλουθο. Μάλλον 4 μήνες θα γίνει η ΕΑ αν βάλεις από πάνω ultimate. Δύσκολο το βλέπω να πάει 1:1

 

Screenshot_20201203-231838.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται το cdkeys έχει βγάλει σε πολύ καλή τιμή σε σχέση με άλλα site τις Gift card απο Βραζιλία, που μπορούμε να τις χρησιμοποιήσουμε για αγορές παιχνιδιών.

Οι τιμές των παιχνιδιών από το Βραζιλιάνικο store είναι σχεδόν στην μισή τιμή από τα Ευρωπαικά.

https://www.cdkeys.com/xbox-live/gift-cards-points?region=Brazil

image.png.e3ff7f41576a6882ad89f36bcc9f50e6.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησμπέρα και απο μένα

Να ρωτήσω και εγώ για την μετατροπή, αγόρασα με 1€τους 3 μήνες ultimate 😁😁, μπορώ να μετατρέψω αυτό το λογαριασμό ή πρέπει να κάνω καινούριο?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, skskre είπε

Καλησμπέρα και απο μένα

Να ρωτήσω και εγώ για την μετατροπή, αγόρασα με 1€τους 3 μήνες ultimate 😁😁, μπορώ να μετατρέψω αυτό το λογαριασμό ή πρέπει να κάνω καινούριο?

Ευχαριστώ

Πλεον είναι αργά αν έκανες αγορά. Ακύρωσε την περιοδική χρέωση αν είναι ενεργή και φτιάξε νέο λογαριασμό εκ νέου.

Με τις οδηγίες του 3ου ποστ στο τρέχον θέμα, θα έχει 29 μήνες Ultimate με 67€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Πλεον είναι αργά αν έκανες αγορά. Ακύρωσε την περιοδική χρέωση αν είναι ενεργή και φτιάξε νέο λογαριασμό εκ νέου.

Με τις οδηγίες του 3ου ποστ στο τρέχον θέμα, θα έχει 29 μήνες Ultimate με 67€

Thanx

Η χρέωση είναι στα settjngs του account? 

Τζάμπα κατέβασα 76gb, με άλλο user χάνεται το game θέλει ξανά κατέβασμα, σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...