Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, sphinxgr είπε

Ναι. Θα πάρεις με 1€ ultimate εφόσον το κάνεις με νέο χρήστη. 

Η gold Brazil που αναγράφει η διαδικασία για αγορά, έχεις συνεχείς αλλαγές στην τιμή της. Την προηγούμενη εβδομάδα είχε 24€ πχ. Έχει φτάσει και 30€ όμως. Οπότε μπορείς να την παρακολουθείς και όταν την βρεις χαμηλή τιμή, κανεις τη διαδικασία 

τα διαβασα ναι αλλα δεν εχω vpn και πως τα λενε ,ασε που δεν ξερω πως να το κανω! Όταν λεμε νέο χρηστη πρεπει να τα σβησω όλα ξανα -εχει διαδικασια πως γινεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Lalakis1975 είπε

τα διαβασα ναι αλλα δεν εχω vpn και πως τα λενε ,ασε που δεν ξερω πως να το κανω! Όταν λεμε νέο χρηστη πρεπει να τα σβησω όλα ξανα -εχει διαδικασια πως γινεται ;

Αν διαβάσεις τις οδηγίες, είναι εξαιρετικά απλό. Ειδικά το vpn είναι 2 λεπτά διαδικασία. Κατεβάζεις μια εφαρμογή στο κινητό κ πατάς τη Βραζιλία κ τέλος. Δες οδηγίες και κάνε δοκιμή. 

Νέος χρήστης = νέο mail και νέα εγγραφή στο xbox /Microsoft . Σύντομο και γρήγορο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2020 στις 12:43 ΜΜ, Paragontas-x είπε

Σε ένα φίλο τελειώνει αύριο το game pass ultimate που είχε κάνει μέσω της προσφοράς και θέλει να του κάνω αυτό το "κολπάκι" ώστε να βάλει 1 χρόνο game pass ultimate στη τιμή των 29 ευρώ(Xbox live gold) + 13 ευρώ game pass ultimate = 42 ευρώ.

Στη ουσία το "κολπάκι μέσω vpn" χρειάζεται για να βάλουμε τον 12μηνο κωδικό βραζιλίας xbox live gold αν τον βάλουμε μετά μπορούμε να βάλουμε τον κωδικό του game pass ultimate κανονικά και μέσα από τη κονσόλα μας χωρίς καθόλου vpn καλά δεν τα λέω?

Αν και πλέον δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει αφού ο βραζιλιάνικος ετήσιος κωδικός xbox live gold ακρίβυνε με αποτέλεσμα το σύνολο όλων να βγαίνει 42 ευρώ.

Και ο ευρωπαϊκός ετήσιος κωδικός xbox live gold κοστίζει 45 ευρω.

Δηλαδή στην ουσία γλιτώνεις απλά 10-12 ευρώ χρόνο, τίποτα παραπάνω.

Τι λέτε; 

Το έχει δοκιμάσει κανείς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Αν διαβάσεις τις οδηγίες, είναι εξαιρετικά απλό. Ειδικά το vpn είναι 2 λεπτά διαδικασία. Κατεβάζεις μια εφαρμογή στο κινητό κ πατάς τη Βραζιλία κ τέλος. Δες οδηγίες και κάνε δοκιμή. 

Νέος χρήστης = νέο mail και νέα εγγραφή στο xbox /Microsoft . Σύντομο και γρήγορο. 

Λοιπόν τα σβήσαμε όλα τέλος. 

Τωρα μου βγάζει μια προσφορά με 1 ευρω για έναν μήνα,αξιζει να την βάλω; 

Σας έχω πρήξει συγγνώμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

Λοιπόν τα σβήσαμε όλα τέλος. 

Τωρα μου βγάζει μια προσφορά με 1 ευρω για έναν μήνα,αξιζει να την βάλω; 

Σας έχω πρήξει συγγνώμη 

Διάβασε το 3ο post. 

Το 1€ είναι τα για ένα μήνα μόνο. Αν βολεύεσαι με ένα μήνα μόνο, το παίρνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Διάβασε το 3ο post. 

Το 1€ είναι τα για ένα μήνα μόνο. Αν βολεύεσαι με ένα μήνα μόνο, το παίρνεις. 

Σκέφτηκα για έναν μήνα γιατί θα ανοίξουν λογικά τα σχολεία μετά.. 

Αν βάλω την πιστωτική μπορώ να την βγάλω καπάκι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει δοκιμάσει κανείς να εισάγει τον βραζιλιάνικο κωδικό xbox live gold απλά αλλάζοντας το region της κονσόλας μέσα από το μενού της ίδιας της κονσόλας?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τελείωσα, έκανα paypal πήρα την προσφορά με το 1 ευρω... Ερώτηση, πως βρίσκω τα παιχνίδια που δίνουν δωρεάν κάθε μήνα για πάντα; επίσης τώρα που έβαλα paypal χρεώνει αυτόματα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Έχει δοκιμάσει κανείς να εισάγει τον βραζιλιάνικο κωδικό xbox live gold απλά αλλάζοντας το region της κονσόλας μέσα από το μενού της ίδιας της κονσόλας?

Ο ευκολότερος τρόπος για μένα είναι μέσα από την εφαρμογή xgp, αλλάζω περιοχή σε Βραζιλία, βάζω κωδικό και ξανά πίσω. Ούτε 2 λεπτά δουλειά. Από κονσόλα δε μου έχει πετύχει.

Επεξ/σία από geofak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Lalakis1975 είπε

Τώρα τελείωσα, έκανα paypal πήρα την προσφορά με το 1 ευρω... Ερώτηση, πως βρίσκω τα παιχνίδια που δίνουν δωρεάν κάθε μήνα για πάντα; επίσης τώρα που έβαλα paypal χρεώνει αυτόματα; 

Τι εννοείς πως βρίσκεις τα παιχνίδια; Αν έβαλες συνδρομή gamepass αυτά βρίσκονται μέσα στη βιβλιοθήκη του gamepass και κατεβάζεις ότι θέλεις. Αν λήξει η συνδρομή θα υπάρχουν στο σκληρό σου απλά δε θα μπορείς να τα τρέξεις. Αν τα διαγράψουν από τη βιβλιοθήκη αλλά τα έχεις στο σκληρό σου με συνδρομή θα μπορείς να τα παίξεις (τουλάχιστον αυτό έχω την εντύπωση ότι ισχύει μέχρι τώρα0.
 

Τώρα που έβαλες συνδρομή ναι χρεώνει αυτόματα, με το που λήξει θα σου τραβήξει χρήματα και θα κάνει ανανέωση οπότε μπες στις ρυθμίσεις και απενεργοποίησέ το.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, 1988panos2171 είπε

Τι εννοείς πως βρίσκεις τα παιχνίδια; Αν έβαλες συνδρομή gamepass αυτά βρίσκονται μέσα στη βιβλιοθήκη του gamepass και κατεβάζεις ότι θέλεις. Αν λήξει η συνδρομή θα υπάρχουν στο σκληρό σου απλά δε θα μπορείς να τα τρέξεις. Αν τα διαγράψουν από τη βιβλιοθήκη αλλά τα έχεις στο σκληρό σου με συνδρομή θα μπορείς να τα παίξεις (τουλάχιστον αυτό έχω την εντύπωση ότι ισχύει μέχρι τώρα0.
 

Τώρα που έβαλες συνδρομή ναι χρεώνει αυτόματα, με το που λήξει θα σου τραβήξει χρήματα και θα κάνει ανανέωση οπότε μπες στις ρυθμίσεις και απενεργοποίησέ το.

μπαινω στις ρυθμισεις και μου κανει κολπα ,δεν αφαιρει το paypal , δεν βρισκω ακρη να το κανω remove , οταν ειχα βαλει την πιστωτικη σκετη μπορεσα και την εβγαλα τωρα γιατι οχι ;

Επισης πως βαζω στο pc game pass  ;  Εφόσον τωρα εχω για 1 μηνα λεει μπορεις να βαλεις και στο PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αυτόματη ανανέωση πρέπει να την απενεργοποιησεις από browser. 

Δεν γίνεται από το μενού της κονσολας. 

 

2 hours ago, 1988panos2171 said:

Αν τα διαγράψουν από τη βιβλιοθήκη αλλά τα έχεις στο σκληρό σου με συνδρομή θα μπορείς να τα παίξεις (τουλάχιστον αυτό έχω την εντύπωση ότι ισχύει μέχρι τώρα0

Αυτό δεν ισχύει για τα παιχνίδια του gamepass. 

Εφόσον βγουν ο μόνος τρόπος είναι να τα αγοράσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Την αυτόματη ανανέωση πρέπει να την απενεργοποιησεις από browser. 

Δεν γίνεται από το μενού της κονσολας. 

Αυτό δεν ισχύει για τα παιχνίδια του gamepass. 

Εφόσον βγουν ο μόνος τρόπος είναι να τα αγοράσεις. 

Σε ποια σελίδα ακριβώς; το δεν έχω ιδέα κ αυτά που έκανα ηρωας είμαι. 

Βασικά θέλω να κάνω remove το paypal γιατί αν πάει στο fortnite λογικά αγοράζει ότι θέλει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

Σε ποια σελίδα ακριβώς; το δεν έχω ιδέα κ αυτά που έκανα ηρωας είμαι. 

Βασικά θέλω να κάνω remove το paypal γιατί αν πάει στο fortnite λογικά αγοράζει ότι θέλει ; 

Πήγαινε payment methods και κανε remove PayPal από κονσόλα κανονικά.

Εννοείται αγοράζει ότι θέλει, πρόσεχε την έχουν πατήσει άσχημα πολλοί με ποσά 200-300 ευρώ στο Fortnite...

Από υπολογιστή μπες https://www.xbox.com/el-GR/?lc=1032 και στα subcriptions κάνεις ακύρωση ανανέωσης, επίσης και το PayPal αφαιρεις αν δεν βγάζεις άκρη από κονσόλα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...